!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení
Zimní sporty

Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i prodejna a bazar.
Půjčovna, prodejna a cestovka Namache byla založena v září 1998 a v současné době za ní stojí především naši špičkoví horolezci Soňa Boštíková a Pepa Šimůnek. Název Namche odkazuje na název šerpské vesnice v Nepálu.

V půjčovně Namche vás vybaví na letní i zimní aktivity. V zimě se soustředí hlavně na skialpinismus, lavinovou výbavu a ledové lezení, v létě pak na vybavení na zajištěné cesty (via ferraty), vybavení na ledovec a stany. V nabídce půjčovny máme vybavení převážně od značek SkiTrab, Scarpa, Pieps, Ortovox, Arva, Singing Rock, Grivel, Hannah a další.

Proč Namche?
Namche Bazar je šerpská vesnice v Nepálu. Leží ve výšce 3400 metrů v údolí Solo Khumbu, domy jsou vystavěné na terasách ve velmi prudkém svahu. Každou sobotu se v Namche konají trhy, na kterých se schází obyvatelé celého údolí, aby nakoupili vše potřebné. Přicházejí na ně také Tibeťané, kteří na jacích přivážejí sůl, koberce a další důležité zboží. Namche není jen obchodním místem, je důležitým centrem v údolí, místem setkávání, důležitou křižovatkou na cestě do hor. Toto se stalo i naším krédem. Poskytnout lidem vše potřebné, co souvisí s aktivitami v horách, ať už se jedná o vybavení, servis nebo radu.
Zobrazit více

Provozovatel

Prodejna & půjčovna & servis Namche

Poděbradská 489/116
OC Hloubětín, 1.patro
198 00 Praha 9
Tel.:
+420 603 843 404
Email:
pujcovna@namche.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.namche.cz
WWW:
https://www.namch...
GPS:
50,105319 14,537759
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

1,0 hodina