ÚvodAktualityDo hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR
Zimní sporty

Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR

  • 14. prosince 2023
Vyzkoušejte skialpinismus na vlastní kůži! Že nemáte potřebné vybavení? Není nic snazšího, než si je vypůjčit v jedné z mnoha půjčoven, a pak už hurá do hor na "tuleních pásech"! Jestliže máte lyžování v krvi a k tomu zálibu v pohybu krásnou zasněženou přírodou, budete nadšení. Na mnoha místech se nabízí také zkušení instruktoři, kteří vám první krůčky usnadní a zkušenější skialpinisty vezmou do lůna přírody. Poznejte hory letos jinak, vyzkoušejte skialpy!
skialpŘíkáte si, že nastal čas na změnu, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív? Anebo hledáte náhradní program zimního sportovního vyžití na horách? Potom vyzkoušejte skialpinismus, mladý sport, který si u nás našel řadu příznivců. Skialpinistické trasy dnes najdete napříč českými, moravskými a slezskými horami.

Pokud nevlastníte svou výbavu, vyzkoušejte kvalitní a dobře ošetřené vybavení v některé z mnoha půjčoven.

 

Kde si vypůjčit skialpy v Krkonoších

skialpyNaše nejvyšší hory jsou na skialpinisty dobře připraveny. Největší sportovní centrum Špindlerův Mlýn nabízí služby několika půjčoven, kde seženete skialpové vybavení bez problémů. Spindl Motion Rental – Melida sídlí přímo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a kromě skialpového setu nabízí i výlety s průvodcem. V nabídce M Sportu Špindlerův Mlýn najdete skialpinistické vybavení těch nejšpičkovějších modelů značky Ski Trab a Kastle, doplněné vázáním a botami Dynafit. Hudy sport Špindl vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásů nedostanete.

SkialpyV Peci pod Sněžkou pořídíte skialpovou výbavu v půjčovně Intersport Rent (v přízemí hotelu Pecr) a v půjčovně SkiResort Live ve skiareálu SkiResort Černá hora–Pec. V Peci i Janských Lázních nabízí půjčovny skialpové sety kolekce 2023. Nechybí špičkové boty Atomic Backland Boa, ani Salomon freeridové lyže s vázáním Shift. S výběrem toho správného setu vám pomohou zdejší specialisté a tak nevadí, pokud se skialpy teprve začínáte.

Moderní skialpovou půjčovnu najdete ve Vrchlabí. Vancl sport nabízí skialpové a skitouringové lyže těch nejlepších značek a klade velký důraz na kvalitu. Oblíbenou základnou krkonošských skialpinistů je Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou s testcentrem Scott. Půjčovna nabízí všem dobrodruhům a milovníkům pohybu v zimní přírodě k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení.
 

V Jizerkách jen na Tanvaldském Špičáku

skialpyTen, kdo si chce vyzkoušet skialpinismus v Jizerkách, bude mít půjčovnu nejblíže v Albrechticích pod Tanvaldským Špičákem. Půjčovna Sport Albi vás vybaví komplety skialpinistických lyží s pásy, botami a holemi. Dostanete zde i brýle a lyžařské oblečení. Navíc s kartou Jizerky Card získáte 15% slevu.
 

Skialpinismus na Dolní Moravě

Ačkoli byste to možná neřekli, Dolní Morava je skialpinistům velmi nakloněná. Ve Skiareálu je vyznačeno několik skialpových tras různých obtížností, a ti, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet, tu mají k dispozici dvě půjčovny. 

Dolní MoravaPůjčovna lyží U Slona se nachází u spodní stanice lanovky U Slona a nabízí skialpové sety, najdete tu i sáně na večerní jízdy a obchod se sportovním vybavením. Zároveň zde funguje Skitour Test Centrum skialpinistická půjčovna a kancelář horských vůdců IFMGA. Obchůdek a office najdete v blízkosti Skiareálu Dolní Morava (Sněžník) na konci obce Dolní Morava pod penzionem Jiřinka. Říká se tam „Na Točně”.

 

Beskydské kopce na skialpech

skialpySkialp Na Bílé je jedinou lyžařskou školou na Moravě, která má ve své nabídce privátní výuku skialpu. Zdejší instruktoři vás seznámí s materiálem, skialpovými základy i pokročilou technikou přímo v Resortu Bílá v Beskydech, Visalaje – Zlatník. V půjčovně jsou připraveny skialpové & skitouringové sety Dynafit. Pro případ túr do volného terénu vám rádi poradí a zapůjčí potřebné vybavení (lavinový vyhledávač, lopatu i sondu).

V Ruma Sportu v Ostravici si vypůjčíte kompletní sportovní vybavení na skialpy, běžky, lyže i snowboard. A pokud se do vypůjčeného materiálu zamilujete, můžete si ho i odkoupit.
 

Tulení pásy v Jeseníkách

SkialpySpecializovanou půjčovnu skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách najdete na chatě Sabinka v blízkosti Pradědu. Skialp Praděd nabízí špičkové vybavení v perfektním stavu na outdoorové aktivity a skialpinismus. Skialpový set vám zapůjčí na jeden či více dní. V zimní sezóně se pod Pradědem koná Skialp Academy, kde si každý skialpinista přijde na své! Skialp Praděd pro vás uspořádá nejen základní kurzy skialpinismu a skitouringu pro úplné začátečníky, ale i kurzy pro mírně pokročilé či pokročilé skialpinisty.

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou slouží jako startovní místo skialpinistických radovánek v oblasti masivu Králického Sněžníku. Test centrum a půjčovna je otevřena pro všechny vyznavače zimních sportů, širokou veřejnost, ale i pro ty, kteří již nějakou zkušenost se skialpinismem mají a chtějí poradit, či si vyzkoušet novinky, které firma Dynafit nabízí.
 

Na skiaply do Krušných hor

skialpySkialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Další kvalitně vybavenou půjčovnu najdete v Kadani. Půjčovna Nevix se zaměřuje na skialpy a uspokojí tedy začátečníky i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Kladou zde velký důraz na kvalitu jednotlivého vybavení, včetně jeho pravidelné údržby a servisu.

Přímo v srdci Krušných hor vám vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Najdete zde zcela nové špičkové vybavení, které využívá například místní horská služba. Skialpové Centrum se nachází v Rental Point Klínovec – budova naproti Sportcentru Klínovec.
 

Kde najít skialpy ve velkých městech?

skialpyNejvětší koncentrace skialpinistického vybavení se nachází v Praze.Vybírat můžete z několika míst, kde si lze půjčit kvalitní lyže, boty, hole a další potřeby pro skialpy. Vše potřebné vám půjčí v Praze 8 nedaleko Palmovky v půjčovně Boatpark. Řada z nás ji zná jako půjčovnu především lodí a raftů, ale v zimě zde najdete skvělé vybavení pro zimní sporty.

Na Veleslavíně, u zastávky Nad Džbánem, najdete dobře zásobenou půjčovnu Skialp Praha. Zapůjčí vám zde vše potřebné od lyží, bot a holí, až po lavinový vyhledávač a nesmeky. Půjčovna Ski Surf Sport na Novém Městě se zabývá v létě vodními a v zimě zimními sporty. Půjčovna nabízí veškeré skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle. A dalším dobrým tipem je specializovaná prodejna a půjčovna Namche v Praze 9 – Hloubětíně. Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i bazar.
 
skialpyUrčitě znáte outdoorové prodejny sítě Rock Point. V mnoha městech po celé ČR provozují také Skialpová Testcentra, díky nimž si otestujte skialpovou výbavu na vlastní kůži. Půjčovny Rock Pointu jsou v Praze (OC Letňany), Brně (OC Olympia), Plzni (Americká), Olomouci (Riegrova) a Ostravě (OC Forum Nová Karolina).

Podobné služby nabízí i outdoorová síť HUDY, které má skialpinistická centra v Praze (Havlíčkova 11), Českých Budějovicích (Rudolfovská 11), Brně (Veveří 13), Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Vrchlabí (Sv. Čecha 166), Hradci Králové (Šafaříkova 581), Jablonec nad Nisou (Podhorská 22), Pardubice (17. listopadu 400), Plzni (Americká 1199/72) a Havířově (Dlouhá třída 5).
Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení Zimní sporty

Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna nabízí vybavení na ferraty, vysokohorskou turistiku, ledové lezení a samozřejmě kompletní skialpinistické a lavinové vybavení. Dále půjčuje stany (ultralehké, turistické i rodinné). Při půjčovně funguje i prodejna a bazar.

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy Zimní sporty

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Chystáte se na zasněžené hory, na ferraty nebo do skal a poohlížíte se po kvalitním vybavení? Chtěli byste si vypůjčit vše potřebné na skialpy Využijte nabídky outdoor půjčoven Hudy, které jsou součástí vybraných kamenných Hudy prodejen.

Skialpová Testcentra Rock Point Zimní sporty

Skialpová Testcentra Rock Point

Chtěli byste skialpinistické vybavení nejdříve nezávazně vyzkoušet? Určitě využijte tuto možnost v Test centrech Rock Point a otestujte si výbavu na vlastní kůži. Odborně proškolený personál vám ochotně poradí, které vybavení je pro vás optimální.

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport Zimní sporty

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport

Půjčovna Ski Surf Sport se zabývá vodními a zimními sporty. Nabízí prodej vybavení, půjčovnu, servis a výuku. Rádi vám se vším poradíme! Ski Surf Sport nabízí skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle.

Půjčovna Skialp Praha Zimní sporty

Půjčovna Skialp Praha

Půjčovna, eshop a bazar skialpového vybavení. V půjčovně naleznete jak základní, tak i top vybavení na skialpy. Uspokojíme tedy začátečníky, i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Bazar skialpového vybavení disponuje nejširší nabídkou lyží a bot v ČR.

Půjčovna zimního vybavení Boatpark Zimní sporty

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Vybavení pro zimní sporty, především lyžařské vybavení, musí být nepromokavé, pohodlné, praktické i stylové. To vše máme. S našemi sjezdovými lyžemi, skialpy, freeride a freestyle lyžemi, běžkami a lyžařským oblečením se nemusíte bát, že byste udělali ostudu.

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě Zimní sporty

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

V půjčovně U Slona na Dolní Moravě si můžete vypůjčit skialpové sety, sjezdové lyže i snowboardy.

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí Zimní sporty

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí

Nemáte skialpy a chcete tento druh lyžování vyzkoušet? Neváhejte využít naší moderní skialpové půjčovny a služeb zkušeného průvodce!

Půjčovna SkiResort Live Zimní sporty

Půjčovna SkiResort Live

1000 párů sjezdových lyží, 100 párů běžek, 30 párů skialpů, 7 půjčoven hned u hlavních sjezdovek. Vypůjčte si zimní vybavení ve SkiResortu Live!

Intersport rent Pec pod Sněžkou Zimní sporty

Intersport rent Pec pod Sněžkou

Lyžařská sezóna se stává dokonalou v momentě, kdy sjezdovky zdobí úhledný manšestr. Dopřejte si jedinečný a bezpečný zážitek z lyžování s vybavením z naší půjčovny. Lyže, skialpy i snowboardy pravidelně servisujeme s pomocí strojů Wintersteiger. V naší půjčovně najdete také fatbike nebo sněžnice.

M Sport Špindlerův Mlýn – nejen skialpová půjčovna a testcentrum Zimní sporty

M Sport Špindlerův Mlýn – nejen skialpová půjčovna a testcentrum

V nabídce skialpinistického vybavení jsou ty nejšpičkovější modely od značky SKI TRAB, KASTLE doplněné vázáním a botami DYNAFIT. Součástí půjčovny/testcentra jsou i bezpečnostní prvky (lavinový přístroj ORTOVOX, sněhová lopata, sonda a helmy POC).

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental Zimní sporty

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna nabízí možnost zapůjčení kompletního vybavení pro začátečníka i pokročilého skialpinistu. Zároveň vám zprostředkujeme výlet po Krkonoších s horským průvodcem.

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou Zimní sporty

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna skialpů Mountain Base nabízí pro všechny dobrodruhy a milovníky k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení. Díky tomu se otevírá možnost poznat hory tak trochu jinak.

Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Patříte k milovníkům skialpinismu? Pak se vám budou určitě hodit naše tipy na ty nejlepší skialpové trasy v ČR! Za vyzkoušení stojí skialpové stezky šumavskou přírodou na vrchol Špičáku, krkonošské okruhy nejvyššími partiemi našich hor, beskydské trasy či pohodové výstupy na Dolní Moravě.

Půjčovna JPK Ski School na Klínovci Zimní sporty

Půjčovna JPK Ski School na Klínovci

Chcete si vyzkoušet něco nového? Z Alp se na naše hory rychle rozšířila nová outdoorová aktivita Skialpining. Vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Půjčovna nabízí také velký výběr běžek, snowboardů, snowblade, sjezdových lyží a další zimní doplňky.

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit Zimní sporty

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku.

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně Zimní sporty

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně

Pro sjezd dolů stačí upravit vázání, sundat pásy a užívat si jízdu v neposkvrněném horském terénu. Jakmile jednou začnete, už nebudete chtít přestat.

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici Zimní sporty

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici

V Ruma Sportu si můžete vypůjčit kompletní sportovní vybavení na lyže, běžky, snowboard i skialp. Výhodou je, že vše dostanete seřízené a odborně servisované. Na výběr jsou modely od začátečníků až po top modely pro děti i dospělé.

Skitour Test Centrum Dolní Morava Zimní sporty

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Taky už si nějaký čas říkáte, že to musíte zkusit, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív a přitom lyžování máte pořád v sobě… Změna na lyžích, ta pomůže. Vyzkoušejte skialpy na Dolní Moravě!

Skialpové centrum Chomutov Zimní sporty

Skialpové centrum Chomutov

Skialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani Zimní sporty

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani

Chcete se vydat mimo sjezdovky nebo běžecké stopy a vychutnat si zdravý pohyb na lyžích v lese, kopcích, polích a ve volném terénu? Zkuste skitouring nebo česky skialp.

HUDYsport Špindlerův Mlýn – skialpy přímo na horách Zimní sporty

HUDYsport Špindlerův Mlýn – skialpy přímo na horách

HUDYsport vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásu nedostanete. Taky vás naučí vyhledávat pod lavinou a večery strávíme povídáním o krásách i nebezpečích zimních hor.

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu Zimní sporty

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Půjčovna sportovního vybavení Na Bílé nabízí mimo výberu kvalitních lyží a skialpů také kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé.

Skialp Praděd – půjčovna skialpů v Jeseníkách Zimní sporty

Skialp Praděd – půjčovna skialpů v Jeseníkách

Specializovaná půjčovna skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách, Olomouci a Brně, nyní již se 6 pobočkami! Nabízí nové špičkové vybavení pro aktuální sezónu.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o ledním hokeji

Lední hokej patří díky své rychlosti a tvrdosti k nejatraktivnějším týmovým sportům na světě. A nejenom na světě: lední hokej je také nejoblíbenější český sport, a dokonce 60 % Čechů ho považuje za sport národní. Jak starý vlastně je, kde vymysleli hokejová pravidla a kdy se poprvé objevil na olympijských hrách? Vypravte se s Kudy z nudy za hokejovou historií!
28. květen 2024 20:15
Zimní sporty

Co nevíte o českých lanovkách? Nejstarší, nejmladší, zrušené i nedokončené

Lanovky jsou báječný vynález. Do kopců a do hor vyvážejí lyžaře, cyklisty i pěší turisty, neobejdou se bez nich letní ani zimní sporty. Lanovky samozřejmě najdete i na Kudy z nudy – sedačkové, kabinové, zkrátka lanovky v horách i ve městech. Pojďte se s nimi seznámit zblízka!
21. květen 2024 8:09
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: zima na běžkách a sjezdovkách

Čistý vzduch, nad hlavou nebe, kolem dokola příroda, upravené sjezdovky a bílé stopy: to je zima jak má být. Lyžování ostatně patří mezi oblíbené české kratochvíle: zimní dovolenou na horách si dopřeje asi polovina Čechů, sjezdové a běžecké lyžování i snowboarding se řadí mezi nejoblíbenější rekreační sporty. Co myslíte, platilo to i před sto lety?
30. leden 2024 11:37
Zimní sporty

Lyže, kite, psí spřežení: přehled adrenalinových tipů, kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring, jízda se psím spřežením nebo chůze na sněžnicích.
29. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Kde si zaběžkovat po setmění? Využijte osvětlené okruhy!

Patříte k milovníkům jízdy v bílé stopě, ale ve všední den se svému koníčku nemůžete věnovat? Žádný problém – na mnoha místech najdete osvětlené okruhy, kam můžete po práci přijít trénovat, právě tehdy, když se brzy stmívá. Osvětlené okruhy naleznete nedaleko středisek zimních sportů, ale také třeba na golfových hřištích, která se v zimě mění na ráj běžkařů.
27. leden 2024 12:00
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
26. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: biatlon a zima na běžkách a s malorážkou

Biatlon je zimní sport, který sice má poměrně krátkou historii, ale v jedenadvacátém století se z něj stal jeden z divácky nejpopulárnějších zimních sportů v Evropě. S Kudy z nudy se podíváme, jak vypadaly začátky biatlonu, kde se v Česku odehrávají biatlonové závody a kam a kdy můžete přijít fandit našim závodníkům.
25. leden 2024 10:55
Zimní sporty

Užijte si nejkrásnější trasy Česka v bílé stopě

Letošní zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnější tvář, než ta předchozí. Sněhová nadílka posledních dnů přinesla dobré podmínky pro běžkaře v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, na Šumavě i v Jeseníkách. Portál Kudy z nudy vám přináší ty nejkrásnější tipy na běžky, které vás provedou nejkrásnějšími trasami, kde se budete muset spolehnout jen sami na sebe a vaše lyže.
18. leden 2024 10:00
Zimní sporty