!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR
Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR

Vydáno 11. ledna 2021
Vyzkoušejte skialpinismus na vlastní kůži! Že nemáte potřebné vybavení? Není nic snazšího, než si je vypůjčit v jedné z mnoha půjčoven, a pak už hurá do hor na "tuleních pásech"! Jestliže máte lyžování v krvi a k tomu zálibu v pohybu krásnou zasněženou přírodou, budete nadšení. Na mnoha místech se nabízí také zkušení instruktoři, kteří vám první krůčky usnadní a zkušenější skialpinisty vezmou do lůna přírody. Poznejte hory letos jinak, vyzkoušejte skialpy!
skialpŘíkáte si, že nastal čas na změnu, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív? Anebo hledáte náhradní program zimního sportovního vyžití na horách? Potom vyzkoušejte skialpinismus, mladý sport, který si u nás našel řadu příznivců. Skialpinistické trasy dnes najdete napříč českými, moravskými a slezskými horami.

Pokud nevlastníte svou výbavu, vyzkoušejte kvalitní a dobře ošetřené vybavení v některé z mnoha půjčoven.

 

Kde si vypůjčit skialpy v Krkonoších

skialpyNaše nejvyšší hory jsou na skialpinisty dobře připraveny. Největší sportovní centrum Špindlerův Mlýn nabízí služby několika půjčoven, kde seženete skialpové vybavení bez problémů. Spindl Motion Rental Svatý Petr sídlí přímo u lanovky Svatý Petr a kromě skialpového setu nabízí i výlety s průvodcem. V nabídce M Sportu Špindlerův Mlýn najdete skialpinistické vybavení těch nejšpičkovějších modelů značky Ski Trab a Kastle, doplněné vázáním a botami Dynafit. Hudy sport Špindl vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásů nedostanete.

SkialpyV Peci pod Sněžkou pořídíte skialpovou výbavu v půjčovně Intersport Rent (v přízemí hotelu Pecr) a v půjčovně SkiResort Live ve skiareálu SkiResort Černá hora–Pec. V Peci i Janských Lázních nabízí půjčovny skialpové sety kolekce 2020. Nechybí špičkové boty Atomic Backland Boa, ani Salomon freeridové lyže s vázáním Shift. S výběrem toho správného setu vám pomohou zdejší specialisté a tak nevadí, pokud se skialpy teprve začínáte.

Moderní skialpovou půjčovnu najdete ve Vrchlabí. Vancl sport nabízí skialpové a skitouringové lyže těch nejlepších značek a klade velký důraz na kvalitu.

Oblíbenou základnou krkonošských skialpinistů je Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou s testcentrem Scott. Půjčovna nabízí všem dobrodruhům a milovníkům pohybu v zimní přírodě k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení.
 

V Jizerkách jen na Tanvaldském Špičáku

skialpyTen, kdo si chce vyzkoušet skialpinismus v Jizerkách, bude mít půjčovnu nejblíže v Albrechticích pod Tanvaldským Špičákem. Půjčovna Sport Albi vás vybaví komplety skialpinistických lyží s pásy, botami a holemi. Dostanete zde i brýle a lyžařské oblečení. Navíc s kartou Jizerky Card získáte 15% slevu.
 

Skialpinismus na Dolní Moravě

Ačkoli byste to možná neřekli, Dolní Morava je skialpinistům velmi nakloněná. Ve Skiareálu je vyznačeno několik skialpových tras různých obtížností, a ti, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet, tu mají k dispozici dvě půjčovny. 

Dolní MoravaPůjčovna lyží U Slona se nachází u spodní stanice lanovky U Slona a nabízí skialpové sety, najdete tu i sáně na večerní jízdy a obchod se sportovním vybavením. Zároveň zde funguje Skitour Test Centrum skialpinistická půjčovna a kancelář horských vůdců IFMGA. Obchůdek a office najdete v blízkosti Skiareálu Dolní Morava (Sněžník) na konci obce Dolní Morava pod penzionem Jiřinka. Říká se tam „Na Točně”.

 

Beskydské kopce na skialpech

skialpySkialp Na Bílé je jedinou lyžařskou školou na Moravě, která má ve své nabídce privátní výuku skialpu. Zdejší instruktoři vás seznámí s materiálem, skialpovými základy i pokročilou technikou přímo v Resortu Bílá v Beskydech, Visalaje - Zlatník. V půjčovně jsou připraveny skialpové & skitouringové sety Dynafit. Pro případ túr do volného terénu vám rádi poradí a zapůjčí potřebné vybavení (lavinový vyhledávač, lopatu i sondu).

V Ruma Sportu v Ostravici si vypůjčíte kompletní sportovní vybavení na skialpy, běžky, lyže i snowboard. A pokud se do vypůjčeného materiálu zamilujete, můžete si ho i odkoupit.
 

Tulení pásy v Jeseníkách

SkialpySpecializovanou půjčovnu skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách najdete na chatě Sabinka v blízkosti Pradědu. Skialp Praděd nabízí špičkové vybavení v perfektním stavu na outdoorové aktivity a skialpinismus. Skialpový set vám zapůjčí na jeden či více dní. V zimní sezóně se pod Pradědem koná Skialp Academy, kde si každý skialpinista přijde na své! Skialp Praděd pro vás uspořádá nejen základní kurzy skialpinismu a skitouringu pro úplné začátečníky, ale i kurzy pro mírně pokročilé či pokročilé skialpinisty.

Ski school Kraličák - skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou slouží jako startovní místo skialpinistických radovánek v oblasti masivu Králického Sněžníku. Test centrum a půjčovna je otevřena pro všechny vyznavače zimních sportů, širokou veřejnost, ale i pro ty, kteří již nějakou zkušenost se skialpinismem mají a chtějí poradit, či si vyzkoušet novinky, které firma Dynafit nabízí.
 

Na skiaply do Krušných hor

skialpySkialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Další kvalitně vybavenou půjčovnu najdete v Kadani. Půjčovna Nevix se zaměřuje na skialpy a uspokojí tedy začátečníky i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Kladou zde velký důraz na kvalitu jednotlivého vybavení, včetně jeho pravidelné údržby a servisu.

Přímo v srdci Krušných hor vám vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Najdete zde zcela nové špičkové vybavení, které využívá například místní horská služba. Skialpové Centrum se nachází v Rental Point Klínovec – budova naproti Sportcentru Klínovec.
 

Kde najít skialpy ve velkých městech?

skialpyNejvětší koncentrace skialpinistického vybavení se nachází v Praze.Vybírat můžete z několika míst, kde si lze půjčit kvalitní lyže, boty, hole a další potřeby pro skialpy. Vše potřebné vám půjčí v Praze 8 nedaleko Palmovky v půjčovně Boatpark. Řada z nás ji zná jako půjčovnu především lodí a raftů, ale v zimě zde najdete skvělé vybavení pro zimní sporty.

Na Veleslavíně, u zastávky Nad Džbánem, najdete dobře zásobenou půjčovnu Skialp Praha. Zapůjčí vám zde vše potřebné od lyží, bot a holí, až po lavinový vyhledávač a nesmeky. Půjčovna Ski Surf Sport na Novém Městě se zabývá v létě vodními a v zimě zimními sporty. Půjčovna nabízí veškeré skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle. A dalším dobrým tipem je specializovaná prodejna a půjčovna Namche v Praze 9 - Hloubětíně. Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i bazar.
 
skialpyUrčitě znáte outdoorové prodejny sítě Rock Point. V mnoha městech po celé ČR provozují také Skialpová Testcentra, díky nimž si otestujte skialpovou výbavu na vlastní kůži. Půjčovny Rock Pointu jsou v Praze (OC Letňany), Brně (OC Olympia), Plzni (Americká), Olomouci (Riegrova) a Ostravě (OC Forum Nová Karolina).

Podobné služby nabízí i outdoorová síť HUDY, které má skialpinistická centra v Praze (Havlíčkova 11), Českých Budějovicích (Rudolfovská 11), Brně (Veveří 13), Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Vrchlabí (Sv. Čecha 166), Hradci Králové (Šafaříkova 581), Jablonec nad Nisou (Podhorská 22), Pardubice (17. listopadu 400), Plzni (Americká 1199/72) a Havířově (Dlouhá třída 5).
Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Patříte k milovníkům skialpinismu? Pak se vám budou určitě hodit naše tipy na ty nejlepší skialpové trasy v ČR! Za vyzkoušení stojí skialpové stezky šumavskou přírodou na vrchol Špičáku, krkonošské okruhy nejvyššími partiemi našich hor, beskydské trasy či pohodové výstupy na Dolní Moravě.

Půjčovna Skialp Praha

Půjčovna Skialp Praha

Půjčovna, eshop a bazar skialpového vybavení. V půjčovně naleznete jak základní, tak i top vybavení na skialpy. Uspokojíme tedy začátečníky, i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Bazar skialpového vybavení disponuje nejširší nabídkou lyží a bot v ČR.

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Chystáte se na zasněžené hory, na ferraty nebo do skal a poohlížíte se po kvalitním vybavení? Chtěli byste si vypůjčit vše potřebné na skialpy Využijte nabídky outdoor půjčoven Hudy, které jsou součástí vybraných kamenných Hudy prodejen.

Skialpová Testcentra Rock Point

Skialpová Testcentra Rock Point

Chtěli byste skialpinistické vybavení nejdříve nezávazně vyzkoušet? Určitě využijte tuto možnost v Test centrech Rock Point a otestujte si výbavu na vlastní kůži. Odborně proškolený personál vám ochotně poradí, které vybavení je pro vás optimální.

Půjčovna Namche - půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna Namche - půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i prodejna a bazar.

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport

Půjčovna Ski Surf Sport se zabývá vodními a zimními sporty. Nabízí prodej vybavení, půjčovnu, servis a výuku. Rádi vám se vším poradíme! Ski Surf Sport nabízí skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle.

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Vybavení pro zimní sporty, především lyžařské vybavení, musí být nepromokavé, pohodlné, praktické i stylové. To vše máme. S našemi sjezdovými lyžemi, skialpy, freeride a freestyle lyžemi, běžkami a lyžařským oblečením se nemusíte bát, že byste udělali ostudu.

Půjčovna JPK Ski School na Klínovci

Půjčovna JPK Ski School na Klínovci

Chcete si vyzkoušet něco nového? Z Alp se na naše hory rychle rozšířila nová outdoorová aktivita Skialpining. Vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Půjčovna nabízí také velký výběr běžek, snowboardů, snowblade, sjezdových lyží a další zimní doplňky.

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani

Chcete se vydat mimo sjezdovky nebo běžecké stopy a vychutnat si zdravý pohyb na lyžích v lese, kopcích, polích a ve volném terénu? Zkuste skitouring nebo česky skialp.

Skialpové centrum Chomutov

Skialpové centrum Chomutov

Skialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Ski school Kraličák - skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Ski school Kraličák - skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku.

Skialp Praděd - půjčovna skialpů v Jeseníkách

Skialp Praděd - půjčovna skialpů v Jeseníkách

Specializovaná půjčovna skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách, Olomouci a Brně, nyní již se 6 pobočkami! Nabízí nové špičkové vybavení pro aktuální sezónu.

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici

V Ruma Sportu si můžete vypůjčit kompletní sportovní vybavení na lyže, běžky, snowboard i skialp. Výhodou je, že vše dostanete seřízené a odborně servisované. Na výběr jsou modely od začátečníků až po top modely pro děti i dospělé.

Skialp Na Bílé v Beskydech - půjčovna a kurzy skialpinismu

Skialp Na Bílé v Beskydech - půjčovna a kurzy skialpinismu

Půjčovna sportovního vybavení Na Bílé nabízí mimo výberu kvalitních lyží a skialpů také kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé.

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Taky už si nějaký čas říkáte, že to musíte zkusit, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív a přitom lyžování máte pořád v sobě… Změna na lyžích, ta pomůže. Vyzkoušejte skialpy na Dolní Moravě!

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

V půjčovně U Slona na Dolní Moravě si můžete vypůjčit skialpové sety, sjezdové lyže i snowboardy.

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí

Nemáte skialpy a chcete tento druh lyžování vyzkoušet? Neváhejte využít naší moderní skialpové půjčovny a služeb zkušeného průvodce!

Půjčovna SkiResort Live

Půjčovna SkiResort Live

1000 párů sjezdových lyží, 100 párů běžek, 30 párů skialpů, 7 půjčoven hned u hlavních sjezdovek. Vypůjčte si zimní vybavení ve SkiResortu Live!

Intersport rent Pec pod Sněžkou

Intersport rent Pec pod Sněžkou

Lyžařská sezóna se stává dokonalou v momentě, kdy sjezdovky zdobí úhledný manšestr. Dopřejte si jedinečný a bezpečný zážitek z lyžování s vybavením z naší půjčovny. Lyže, skialpy i snowboardy pravidelně servisujeme s pomocí strojů Wintersteiger. V naší půjčovně najdete také fatbike nebo sněžnice.

HUDYsport Špindlerův Mlýn - skialpy přímo na horách

HUDYsport Špindlerův Mlýn - skialpy přímo na horách

HUDYsport vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásu nedostanete. Taky vás naučí vyhledávat pod lavinou a večery strávíme povídáním o krásách i nebezpečích zimních hor.

M Sport Špindlerův Mlýn - nejen skialpová půjčovna a testcentrum

M Sport Špindlerův Mlýn - nejen skialpová půjčovna a testcentrum

V nabídce skialpinistického vybavení jsou ty nejšpičkovější modely od značky SKI TRAB, KASTLE doplněné vázáním a botami DYNAFIT. Součástí půjčovny/testcentra jsou i bezpečnostní prvky (lavinový přístroj ORTOVOX, sněhová lopata, sonda a helmy POC).

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna nabízí možnost zapůjčení kompletního vybavení pro začátečníka i pokročilého skialpinistu. Zároveň vám zprostředkujeme výlet po Krkonoších s horským průvodcem.

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně

Pro sjezd dolů stačí upravit vázání, sundat pásy a užívat si jízdu v neposkvrněném horském terénu. Jakmile jednou začnete, už nebudete chtít přestat.

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna skialpů Mountain Base nabízí pro všechny dobrodruhy a milovníky k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení. Díky tomu se otevírá možnost poznat hory tak trochu jinak.