Úvod > Aktuality > Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR
Zimní sporty

Do hor na tuleních pásech: velký přehled půjčoven skialpů z celé ČR

  • Vydáno20. listopadu 2021
Vyzkoušejte skialpinismus na vlastní kůži! Že nemáte potřebné vybavení? Není nic snazšího, než si je vypůjčit v jedné z mnoha půjčoven, a pak už hurá do hor na "tuleních pásech"! Jestliže máte lyžování v krvi a k tomu zálibu v pohybu krásnou zasněženou přírodou, budete nadšení. Na mnoha místech se nabízí také zkušení instruktoři, kteří vám první krůčky usnadní a zkušenější skialpinisty vezmou do lůna přírody. Poznejte hory letos jinak, vyzkoušejte skialpy!
skialpŘíkáte si, že nastal čas na změnu, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív? Anebo hledáte náhradní program zimního sportovního vyžití na horách? Potom vyzkoušejte skialpinismus, mladý sport, který si u nás našel řadu příznivců. Skialpinistické trasy dnes najdete napříč českými, moravskými a slezskými horami.

Pokud nevlastníte svou výbavu, vyzkoušejte kvalitní a dobře ošetřené vybavení v některé z mnoha půjčoven.

 

Kde si vypůjčit skialpy v Krkonoších

skialpyNaše nejvyšší hory jsou na skialpinisty dobře připraveny. Největší sportovní centrum Špindlerův Mlýn nabízí služby několika půjčoven, kde seženete skialpové vybavení bez problémů. Spindl Motion Rental Svatý Petr sídlí přímo u lanovky Svatý Petr a kromě skialpového setu nabízí i výlety s průvodcem. V nabídce M Sportu Špindlerův Mlýn najdete skialpinistické vybavení těch nejšpičkovějších modelů značky Ski Trab a Kastle, doplněné vázáním a botami Dynafit. Hudy sport Špindl vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásů nedostanete.

SkialpyV Peci pod Sněžkou pořídíte skialpovou výbavu v půjčovně Intersport Rent (v přízemí hotelu Pecr) a v půjčovně SkiResort Live ve skiareálu SkiResort Černá hora–Pec. V Peci i Janských Lázních nabízí půjčovny skialpové sety kolekce 2020. Nechybí špičkové boty Atomic Backland Boa, ani Salomon freeridové lyže s vázáním Shift. S výběrem toho správného setu vám pomohou zdejší specialisté a tak nevadí, pokud se skialpy teprve začínáte.

Moderní skialpovou půjčovnu najdete ve Vrchlabí. Vancl sport nabízí skialpové a skitouringové lyže těch nejlepších značek a klade velký důraz na kvalitu.

Oblíbenou základnou krkonošských skialpinistů je Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou s testcentrem Scott. Půjčovna nabízí všem dobrodruhům a milovníkům pohybu v zimní přírodě k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení.
 

V Jizerkách jen na Tanvaldském Špičáku

skialpyTen, kdo si chce vyzkoušet skialpinismus v Jizerkách, bude mít půjčovnu nejblíže v Albrechticích pod Tanvaldským Špičákem. Půjčovna Sport Albi vás vybaví komplety skialpinistických lyží s pásy, botami a holemi. Dostanete zde i brýle a lyžařské oblečení. Navíc s kartou Jizerky Card získáte 15% slevu.
 

Skialpinismus na Dolní Moravě

Ačkoli byste to možná neřekli, Dolní Morava je skialpinistům velmi nakloněná. Ve Skiareálu je vyznačeno několik skialpových tras různých obtížností, a ti, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet, tu mají k dispozici dvě půjčovny. 

Dolní MoravaPůjčovna lyží U Slona se nachází u spodní stanice lanovky U Slona a nabízí skialpové sety, najdete tu i sáně na večerní jízdy a obchod se sportovním vybavením. Zároveň zde funguje Skitour Test Centrum skialpinistická půjčovna a kancelář horských vůdců IFMGA. Obchůdek a office najdete v blízkosti Skiareálu Dolní Morava (Sněžník) na konci obce Dolní Morava pod penzionem Jiřinka. Říká se tam „Na Točně”.

 

Beskydské kopce na skialpech

skialpySkialp Na Bílé je jedinou lyžařskou školou na Moravě, která má ve své nabídce privátní výuku skialpu. Zdejší instruktoři vás seznámí s materiálem, skialpovými základy i pokročilou technikou přímo v Resortu Bílá v Beskydech, Visalaje – Zlatník. V půjčovně jsou připraveny skialpové & skitouringové sety Dynafit. Pro případ túr do volného terénu vám rádi poradí a zapůjčí potřebné vybavení (lavinový vyhledávač, lopatu i sondu).

V Ruma Sportu v Ostravici si vypůjčíte kompletní sportovní vybavení na skialpy, běžky, lyže i snowboard. A pokud se do vypůjčeného materiálu zamilujete, můžete si ho i odkoupit.
 

Tulení pásy v Jeseníkách

SkialpySpecializovanou půjčovnu skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách najdete na chatě Sabinka v blízkosti Pradědu. Skialp Praděd nabízí špičkové vybavení v perfektním stavu na outdoorové aktivity a skialpinismus. Skialpový set vám zapůjčí na jeden či více dní. V zimní sezóně se pod Pradědem koná Skialp Academy, kde si každý skialpinista přijde na své! Skialp Praděd pro vás uspořádá nejen základní kurzy skialpinismu a skitouringu pro úplné začátečníky, ale i kurzy pro mírně pokročilé či pokročilé skialpinisty.

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou slouží jako startovní místo skialpinistických radovánek v oblasti masivu Králického Sněžníku. Test centrum a půjčovna je otevřena pro všechny vyznavače zimních sportů, širokou veřejnost, ale i pro ty, kteří již nějakou zkušenost se skialpinismem mají a chtějí poradit, či si vyzkoušet novinky, které firma Dynafit nabízí.
 

Na skiaply do Krušných hor

skialpySkialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Další kvalitně vybavenou půjčovnu najdete v Kadani. Půjčovna Nevix se zaměřuje na skialpy a uspokojí tedy začátečníky i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Kladou zde velký důraz na kvalitu jednotlivého vybavení, včetně jeho pravidelné údržby a servisu.

Přímo v srdci Krušných hor vám vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Najdete zde zcela nové špičkové vybavení, které využívá například místní horská služba. Skialpové Centrum se nachází v Rental Point Klínovec – budova naproti Sportcentru Klínovec.
 

Kde najít skialpy ve velkých městech?

skialpyNejvětší koncentrace skialpinistického vybavení se nachází v Praze.Vybírat můžete z několika míst, kde si lze půjčit kvalitní lyže, boty, hole a další potřeby pro skialpy. Vše potřebné vám půjčí v Praze 8 nedaleko Palmovky v půjčovně Boatpark. Řada z nás ji zná jako půjčovnu především lodí a raftů, ale v zimě zde najdete skvělé vybavení pro zimní sporty.

Na Veleslavíně, u zastávky Nad Džbánem, najdete dobře zásobenou půjčovnu Skialp Praha. Zapůjčí vám zde vše potřebné od lyží, bot a holí, až po lavinový vyhledávač a nesmeky. Půjčovna Ski Surf Sport na Novém Městě se zabývá v létě vodními a v zimě zimními sporty. Půjčovna nabízí veškeré skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle. A dalším dobrým tipem je specializovaná prodejna a půjčovna Namche v Praze 9 – Hloubětíně. Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i bazar.
 
skialpyUrčitě znáte outdoorové prodejny sítě Rock Point. V mnoha městech po celé ČR provozují také Skialpová Testcentra, díky nimž si otestujte skialpovou výbavu na vlastní kůži. Půjčovny Rock Pointu jsou v Praze (OC Letňany), Brně (OC Olympia), Plzni (Americká), Olomouci (Riegrova) a Ostravě (OC Forum Nová Karolina).

Podobné služby nabízí i outdoorová síť HUDY, které má skialpinistická centra v Praze (Havlíčkova 11), Českých Budějovicích (Rudolfovská 11), Brně (Veveří 13), Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Vrchlabí (Sv. Čecha 166), Hradci Králové (Šafaříkova 581), Jablonec nad Nisou (Podhorská 22), Pardubice (17. listopadu 400), Plzni (Americká 1199/72) a Havířově (Dlouhá třída 5).
Půjčovna JPK Ski School na Klínovci

Půjčovna JPK Ski School na Klínovci

Chcete si vyzkoušet něco nového? Z Alp se na naše hory rychle rozšířila nová outdoorová aktivita Skialpining. Vše potřebné vám zapůjčí v půjčovně JPK Ski School na Klínovci. Půjčovna nabízí také velký výběr běžek, snowboardů, snowblade, sjezdových lyží a další zimní doplňky.

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí

Skialpová půjčovna VANCL sport ve Vrchlabí

Nemáte skialpy a chcete tento druh lyžování vyzkoušet? Neváhejte využít naší moderní skialpové půjčovny a služeb zkušeného průvodce!

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku.

Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Užijte si nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Patříte k milovníkům skialpinismu? Pak se vám budou určitě hodit naše tipy na ty nejlepší skialpové trasy v ČR! Za vyzkoušení stojí skialpové stezky šumavskou přírodou na vrchol Špičáku, krkonošské okruhy nejvyššími partiemi našich hor, beskydské trasy či pohodové výstupy na Dolní Moravě.

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna skialpů Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna skialpů Mountain Base nabízí pro všechny dobrodruhy a milovníky k zapůjčení kompletní skialpinistické vybavení. Díky tomu se otevírá možnost poznat hory tak trochu jinak.

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně

Výlet na skialpech ve Špindlerově Mlýně

Pro sjezd dolů stačí upravit vázání, sundat pásy a užívat si jízdu v neposkvrněném horském terénu. Jakmile jednou začnete, už nebudete chtít přestat.

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna nabízí možnost zapůjčení kompletního vybavení pro začátečníka i pokročilého skialpinistu. Zároveň vám zprostředkujeme výlet po Krkonoších s horským průvodcem.

Půjčovna SkiResort Live

Půjčovna SkiResort Live

1000 párů sjezdových lyží, 100 párů běžek, 30 párů skialpů, 7 půjčoven hned u hlavních sjezdovek. Vypůjčte si zimní vybavení ve SkiResortu Live!

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

V půjčovně U Slona na Dolní Moravě si můžete vypůjčit skialpové sety, sjezdové lyže i snowboardy.

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici

Půjčovna sportovního vybavení Ruma Sport v Ostravici

V Ruma Sportu si můžete vypůjčit kompletní sportovní vybavení na lyže, běžky, snowboard i skialp. Výhodou je, že vše dostanete seřízené a odborně servisované. Na výběr jsou modely od začátečníků až po top modely pro děti i dospělé.

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Taky už si nějaký čas říkáte, že to musíte zkusit, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív a přitom lyžování máte pořád v sobě… Změna na lyžích, ta pomůže. Vyzkoušejte skialpy na Dolní Moravě!

Skialpové centrum Chomutov

Skialpové centrum Chomutov

Skialp Centrum v Chomutově nabízí kompletní testovací materiál na skialp a skitouring od firmy Scott. Navíc provádí také skitouringové kurzy pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani

Půjčovna skialpů a dalšího zimního vybavení Nevix v Kadani

Chcete se vydat mimo sjezdovky nebo běžecké stopy a vychutnat si zdravý pohyb na lyžích v lese, kopcích, polích a ve volném terénu? Zkuste skitouring nebo česky skialp.

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport

Půjčovna zimního vybavení Ski Surf Sport

Půjčovna Ski Surf Sport se zabývá vodními a zimními sporty. Nabízí prodej vybavení, půjčovnu, servis a výuku. Rádi vám se vším poradíme! Ski Surf Sport nabízí skialpinistické vybavení, lyže všech druhů, běžky, snowkity i brusle.

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Vybavení pro zimní sporty, především lyžařské vybavení, musí být nepromokavé, pohodlné, praktické i stylové. To vše máme. S našemi sjezdovými lyžemi, skialpy, freeride a freestyle lyžemi, běžkami a lyžařským oblečením se nemusíte bát, že byste udělali ostudu.

Půjčovna Skialp Praha

Půjčovna Skialp Praha

Půjčovna, eshop a bazar skialpového vybavení. V půjčovně naleznete jak základní, tak i top vybavení na skialpy. Uspokojíme tedy začátečníky, i výkonnostně zaměřené skialpinisty. Bazar skialpového vybavení disponuje nejširší nabídkou lyží a bot v ČR.

M Sport Špindlerův Mlýn – nejen skialpová půjčovna a testcentrum

M Sport Špindlerův Mlýn – nejen skialpová půjčovna a testcentrum

V nabídce skialpinistického vybavení jsou ty nejšpičkovější modely od značky SKI TRAB, KASTLE doplněné vázáním a botami DYNAFIT. Součástí půjčovny/testcentra jsou i bezpečnostní prvky (lavinový přístroj ORTOVOX, sněhová lopata, sonda a helmy POC).

HUDYsport Špindlerův Mlýn – skialpy přímo na horách

HUDYsport Špindlerův Mlýn – skialpy přímo na horách

HUDYsport vám půjčí kompletní skialpové vybavení a spolu s průvodcem se můžete vydat na místa, kam se bez tuleních pásu nedostanete. Taky vás naučí vyhledávat pod lavinou a večery strávíme povídáním o krásách i nebezpečích zimních hor.

Intersport rent Pec pod Sněžkou

Intersport rent Pec pod Sněžkou

Lyžařská sezóna se stává dokonalou v momentě, kdy sjezdovky zdobí úhledný manšestr. Dopřejte si jedinečný a bezpečný zážitek z lyžování s vybavením z naší půjčovny. Lyže, skialpy i snowboardy pravidelně servisujeme s pomocí strojů Wintersteiger. V naší půjčovně najdete také fatbike nebo sněžnice.

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Půjčovna sportovního vybavení Na Bílé nabízí mimo výberu kvalitních lyží a skialpů také kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé.

Skialp Praděd – půjčovna skialpů v Jeseníkách

Skialp Praděd – půjčovna skialpů v Jeseníkách

Specializovaná půjčovna skialpového a outdoorového vybavení v Jeseníkách, Olomouci a Brně, nyní již se 6 pobočkami! Nabízí nové špičkové vybavení pro aktuální sezónu.

Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna Namche – půjčovna stanů, lezeckého a skialpového vybavení

Půjčovna nabízí outdoorové a veškeré skialpové vybavení, zaměřené na lyže značky SkiTrab. Při půjčovně funguje i prodejna a bazar.

Skialpová Testcentra Rock Point

Skialpová Testcentra Rock Point

Chtěli byste skialpinistické vybavení nejdříve nezávazně vyzkoušet? Určitě využijte tuto možnost v Test centrech Rock Point a otestujte si výbavu na vlastní kůži. Odborně proškolený personál vám ochotně poradí, které vybavení je pro vás optimální.

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Chystáte se na zasněžené hory, na ferraty nebo do skal a poohlížíte se po kvalitním vybavení? Chtěli byste si vypůjčit vše potřebné na skialpy Využijte nabídky outdoor půjčoven Hudy, které jsou součástí vybraných kamenných Hudy prodejen.

Další aktuality

Jaro přichází, i přesto si můžete užít poslední dny zimy

Při pohledu z okna to chvíli vypadá, že přichází jaro, potom zase, že ještě bude zima, tak proč nevyužít poslední možnosti, jak strávit pár dní na horách, a zabavit se například adrenalinovými sporty? Přinášíme vám pár tipů, při kterých se vám zrychlí tep a při kterých se určitě nudit nebudete.
Zimní sporty

Tipy, kde si skvěle zalyžujete na nejlepších sjezdovkách v ČR

I když zimní sezóna 2022/23 nepatří k těm nejlepším a počasí lyžování příliš nepřeje, přeci jen se, díky aktuálním teplotám pod bodem mrazu, přírodnímu sněžení a umělému zasněžování, sněhové podmínky v mnoha ski areálech výrazně zlepšily a vleky i lanovky jsou v provozu. Přehled těch nejlepších míst, kde si skvěle zalyžovat vám přináší Kudy z nudy.
Zimní sporty

10 tipů na nejlepší modré sjezdovky pro děti a začátečníky

Chystáte se na hory s dětmi a hledáte, kde si nejlépe zalyžují? Anebo na lyžích teprve začínáte a potřebujete se dobře rozjezdit? V našich horách najdete spoustu skvělých sjezdovek, které potěší začátečníky pěkným ale ne přespříliš prudkým sjezdem a děti se na nich naučí spoustu nových dovedností. Vhod přijdou i těm, kteří se potřebují po delším čase opět dostat do formy. Vybrat si můžete například Turistickou z Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou, Jezerní sjezdovku na Lipně, Dámskou na Klínovci nebo Pohodovou v Koutech nad Desnou.
Zimní sporty

Tipy na nejlepší sjezdovky Česka

Chtěli byste si zalyžovat, ale zatím váháte, kam se vydat? V Kudy z nudy jsme pro vás vybrali to nejlepší z našich hor! V našem přehledu naleznete tipy na ty nejoblíbenější skiareály Krkonoš, Jizerek, Orlických i Krušných hor, Šumavy, Jeseníků, Beskyd i Českomoravské vrchoviny. Stačí jen sbalit lyže a užít si parádní sjezdy s partou kamarádů či sportovní den s celou rodinou.
Zimní sporty

Buďte aktivní i v zimě aneb jak si užít jarní prázdniny na sněhu

Zima láká všechny milovníky radovánek na sněhu do své bílé náruče. Naplánujte si jarní prázdniny tak, abyste si užili sportování na svazích hor. Na Kudy z nudy vám poradíme, kde vyzkoušet ty nejlepší sjezdovky, kam se vypravit na krásné běžkařské výlety v bílé stopě a kde vás potěší dlouhé sjezdy na sáňkách či adrenalinová zábava na snowboardu ve snowparku.
Zimní sporty

35 tipů, kam vyrazit na horách na běžky

Letošní zima milovníkům běžeckého lyžování konečně ukázala vlídnější tvář – na horách připadl nový sníh a teploty se drží pod bodem mrazu. Na mnoha místech probíhá strojová úprava tras, do stopy se můžete vydat v Jizerkách, Krkonoších, Krušných horách, Orlických horách, na Šumavě, v Jeseníkách, na Králickém Sněžníku i v Beskydech. Inspirujte se našimi tipy a projeďte se zasněženou přírodou!
Zimní sporty

Sáňkování z módy nevyšlo

Chtěli byste se vrátit do dob, kdy jste toužebně čekali na první sníh a pak nadšeně běželi pro sáňky? Proč ne! Sáňkařské dráhy nabízí radovánky pro děti i dospělé chlapy. Aktuálně je v provozu upravená přírodní sáňkařská dráha na Černé Studnici, Špindlerově Mlýně, v Janských Lázních a v úterý, pátek a sobotu se jezdí na Dolní Moravě.
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
Zimní sporty