Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Kurzy rehabilitačních, orientálních, břišních tanců a bollywoodu v Praze
Bollywoodský tanec
Zážitky

Kurzy rehabilitačních, orientálních, břišních tanců a bollywoodu v Praze

Taneční kurzy, v nichž se naučíte pohyby jako z indického filmu. Kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí zatančit a zdravě rozhýbat tělo bez ohledu na věk a pokročilost – to vše v doprovodu podmanivé orientální hudby.
Bollywood vznikl spojením slov Bombaj a Hollywood – jedná se tedy o filmový průmysl v Bombaji, který ročně vyprodukuje na tisíc filmů. Ty jsou plné emocí, barev a hlavně velmi propracovaných tanečních scén. Bollywoodský tanec proto nadchl mnoho lidí po celém světě. Tento tanec je velmi hravý, veselý a strhne každého, kdo ochutná. Patří k němu samozřejmě i pestrobarevné oblečení, zářivé šperky, uhrančivě nalíčená tvář, svůdné pohyby, rozmanitá gesta a koketní pohledy.

Orientální tance jako takové jsou přirozeně rehabilitační. Musí být ale správně a precizně prováděny, na což je třeba dbát hlavně u začátečnic. Celkově jsou naše kurzy vedeny v pomalejším tempu a vše je řádně vysvětleno, chyby opraveny. Mají tedy šanci i méně nadané nebo méně pružné tanečnice každého věku. Důležitá je kvalitní rozcvička, která u nás trvá 30minut, a tak je výuka tance doprovázena zpružňováním celého těla. Po řádném protažení je tanec příjemnější a efektivnější. Na začátku taneční hodiny opakujeme již probrané. Později přidáváme nové prvky a variace. Při procvičování individuálně opravujeme. Podle pokročilosti následují kratší i delší kombinace, případně celé choreografie. Když je zájem, přidáváme i tribal styl (řízenou improvizaci ve skupině podle signálů) nebo folklorní styly orientálních tanců. V kurzu bollywoodu je choreografie centrem celé hodiny, v ostatních kurzech záleží na přání tanečnic a pokročilosti. Ke každé hodině si zaznamenáváme, co jsme probraly, jednotlivé hodiny na sebe tak navazují a kurz je dobře strukturovaný.

Lekce se konají v dětském klubu Karlík v ulici Kollárova 6.
 

Provozovatel

Utancovat se!

Kollárova 6
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 603 178 010
Email:
info@utancovatse.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.utanc...
WWW:
www.nawarshark.cz
GPS:
50,090582 14,449587
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Vstupné

Cena: 2 500 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Život herce

Divadelní inscenace, kterou napsal samotný osud.
Praha 8, Praha

Karlínský masopust 2023

20. ročník Karlínského masopustu. Odpoledne nabité masopustní zábavou: kapely, divadla, nejen masopustní pochoutky, karneval, průvod masek, aktivity pro děti a mnoho dalšího.
Praha 8, Praha

Procházka dolním Žižkovem s návštěvou Betlémské kaple

O tom, že Žižkov je svéráznou městskou čtvrtí, asi netřeba nikoho přesvědčovat. Jak se Žižkov proměňoval od poloviny 19. století a v čem vůbec spočívá jeho genius loci?
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Úniková hra Maphia

Don Katto má pro vás prácičku. Troufnete si? Při práci s mafií totiž musíte projevit i trochu zručnosti a zdatnosti v únikové hře.
Praha 8, Praha

Zážitkový večer – malování ArtMoment

Unikátní zážitek plný tvořivosti v elegantním prostředí stylové restaurace. S námi zvládnete namalovat obraz, který uchová vzpomínky na momenty večera s jedinečnou atmosférou.
Praha, Praha

Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně

Mohutná trojlodní novorománská bazilika v pražském Karlíně, stavěná z tesaného kamene podle vzorů starých románských kostelů, náleží svou rozsáhlostí mezi nejpřednější církevní stavby v Čechách.
Praha 8, Praha

Murál Vesmír Medúz v Karlíně

Velkoformátová malba s názvem Vesmír Medůz vznikla v Křížíkově ulici a zdobí celou boční fasádu domu č. 61. V roce 2022 mural namaloval street artový umělec Michal Škapa.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Spojka Karlín

Karlínská adresa je dobrá adresa. To potvrzuje další ze zážitkových restaurací, která otevřela své brány v létě 2019.
Praha 8, Praha

Můj šálek kávy – kavárna v srdci Karlína

Naše kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne nejen výbornou čerstvou kávu z vlastní pražírny, domácí kuchyni a dorty, ale také jednu ingredienci, kterou nenajdete nikde jinde.
Praha 8, Praha

Vinárna WineList

Vinárna WineList se nachází v malém přízemí a rozsáhlejším sklepení historické budovy v Praze Karlíně.
Praha, Praha

Meze Restaurant na Praze 8

Filozofií naší restaurace je poskytnout hostům kvalitní pokrmy středomořské kuchyně připravené z nejčerstvějších surovin a zároveň jim dát příležitost okusit širokou škálu chutí, vůní a textur.
Praha 8, Praha