Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy rehabilitačních, orientálních, břišních tanců a bollywoodu v Praze
Zážitky

Kurzy rehabilitačních, orientálních, břišních tanců a bollywoodu v Praze

Taneční kurzy, v nichž se naučíte pohyby jako z indického filmu. Kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí zatančit a zdravě rozhýbat tělo bez ohledu na věk a pokročilost – to vše v doprovodu podmanivé orientální hudby.
Bollywood vznikl spojením slov Bombaj a Hollywood – jedná se tedy o filmový průmysl v Bombaji, který ročně vyprodukuje na tisíc filmů. Ty jsou plné emocí, barev a hlavně velmi propracovaných tanečních scén. Bollywoodský tanec proto nadchl mnoho lidí po celém světě. Tento tanec je velmi hravý, veselý a strhne každého, kdo ochutná. Patří k němu samozřejmě i pestrobarevné oblečení, zářivé šperky, uhrančivě nalíčená tvář, svůdné pohyby, rozmanitá gesta a koketní pohledy.

Orientální tance jako takové jsou přirozeně rehabilitační. Musí být ale správně a precizně prováděny, na což je třeba dbát hlavně u začátečnic. Celkově jsou naše kurzy vedeny v pomalejším tempu a vše je řádně vysvětleno, chyby opraveny. Mají tedy šanci i méně nadané nebo méně pružné tanečnice každého věku. Důležitá je kvalitní rozcvička, která u nás trvá 30minut, a tak je výuka tance doprovázena zpružňováním celého těla. Po řádném protažení je tanec příjemnější a efektivnější. Na začátku taneční hodiny opakujeme již probrané. Později přidáváme nové prvky a variace. Při procvičování individuálně opravujeme. Podle pokročilosti následují kratší i delší kombinace, případně celé choreografie. Když je zájem, přidáváme i tribal styl (řízenou improvizaci ve skupině podle signálů) nebo folklorní styly orientálních tanců. V kurzu bollywoodu je choreografie centrem celé hodiny, v ostatních kurzech záleží na přání tanečnic a pokročilosti. Ke každé hodině si zaznamenáváme, co jsme probraly, jednotlivé hodiny na sebe tak navazují a kurz je dobře strukturovaný.

Lekce se konají v dětském klubu Karlík v ulici Kollárova 6.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021