!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Polévkárna v Praze
Gurmánská turistika

Polévkárna v Praze

Mnozí tento podnik nazývají královnou matkou pražských polévkových podniků. Nejenže je téměř nejstarší, ale navíc se jedná o dlouhodobou jedničku, co se týká kvality jídla.
Ulice pražského Karlína ukrývají menší bistro a už podle názvu, Polévkána, je jasné, že si zde na své přijdou hlavně milovníci polévek. Ty jsou většinou nabízeny ve čtyřech variantách a mezi nejoblíbenější patří marocká harira s červenou čočkou a cizrnou, kuřecí s estragonem nebo výborný boršč. Místo obyčejného pečiva je doporučeno chačapuri, které je ideální k polévkám kyselejší chuti.

Základní varianta téhle sýrové gruzínské chlebové placky je plněná balkánským sýrem a mozzarellou. V Polévkárně je k dostání i fazolová nebo hovězí verze. Kdo by si snad z polévkového menu nevybral, může si smlsnout na salátech, kuskusu nebo sladkém domácím pečivu.

O kvalitě zdejší kuchyně vypovídají i návaly zákazníků v době oběda. V letních měsících je možné posedět u stolků venku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019