Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři
Gurmánská turistika

Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři

Pivovar nesoucí jméno Hostivar je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní v září 2011 a v únoru 2013 byla uvařena první várka.

Budova pivovaru je postavena v moderním stylu v kombinaci dřeva a skla. První co vás při příchodu upoutá je velká prosklená stěna, za kterou můžete spatřit v celé své kráse nablýskanou technologii, večer a v noci je i osvětlená.

V nekuřácké restauraci a na zahrádce ochutnáte zde vařené, v ležáckém sklepě uzrálé pivo. Naproti výčepu jsou umístěny tanky s pivem, takže každý se hned může podívat, co přímo ho čeká na čepu. Přes léto se zde vaří speciál – Cyklistická 8°, určená nejen cyklistům. Lehké, spodně kvašené pivo uvařené ze dvou sladů a chmelů s přídavkem německého chmele Polaris. Ten dává osmičce nejen hořkost, ale také mírně chladivé aroma zvýrazněné marockou mátou. Dále se zde čepuje polotmavá 12° s přídavkem karamelového sladu, světlá 11° a svrchně kvašená patnáctka H-Ale vyráběná ze čtyř druhů sladů a čtyř druhů chmele. Další letní speciál Pšenice je svrchně kvašené pšeničné pivo bavorského typu. Ve vůni převládají ovocné, především banánové tóny.

Kromě piva se můžete v resaturaci potěšit denním menu, vaří se zde od pondělí do neděle. Denní menu tvoří denní polévka, tři hlavní chody, z nichž jeden jsou zpravidla těstoviny nebo salát, a dva druhy dezertů a zmrzliny. Kromě toho restaurace nabízí po celý den jídla i teplé a studené předkrmy ze stálého jídelního lístku. Pravidlem se již stal zvonec vyzývající v půl jedenácté k posledním objednávkám. Hosté si mohou odnést piva také v litrových pet lahvích, které se zde prodávají vždy vychlazená.