Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy
Gurmánská turistika

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plasy, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. V areálu je k dispozici také fitness centrum, ve výstavbě je pak nové wellness.
Celému domu vévodí Restaurant Rudolf II., který navozuje atmosféru loveckého zámečku. Restaurant má kapacitu 45 míst, včetně nekuřáckého salonku. V létě je k dispozici terasa o celkovém počtu 60 míst. Velké množství specialit z drůbežího, vepřového, hovězího, pštrosího, rybího masa a zvěřiny, upravené dle originálních středověkých receptů potěší každého opravdového gurmána. Budova restaurantu pochází z klášterních dob padesátých let 18. století a byla vybudována jako vrchnostenská vinopalna, postavená z kamene a krytá šindelem, ve sklepení klenutá palírna a kvelb. V roce 2002 byla ukončena kompletní rekonstrukce objektu.

V letech 2006 až 2007 současní majitelé přestavěli vedlejší budovu, dřívější učebnu školního statku, na objekt s dvanácti hotelovými pokoji a dvěma kuchyňkami. Z absolutní ruiny bývalé stodoly byl vybudován korunovační sál ve stylu gotického hradu.

V gotickém sklepení je každý den od 16.00 otevřen bar – Palírna U Rytíře, kde se můžete pobavit do pozdních nočních hodin. Zahrát si s přáteli fotbálek, šipky a v letních měsících na zahradě stolní tenis a petanque. Gotický sklípek je pro svoji nevšední atmosféru oblíben hlavně mladší generací, pro kterou jsou o víkendech pořádány akce plné hudby. Kapacita sklípku je 50 osob. V přilehlé zahradě je možno uspořádat oslavu až pro 100 osob. Zahradě vévodí dřevěný altánek, kde vám rádi ugrilujeme uzené selátko, popřípadě jiné speciality na grilu. 

Pro pořádání akcí je obzvláště vhodný korunovační sál. Celý prostor je laděn v gotickém stylu, takže zapadá do celkové koncepce areálu. Kapacita sálu je 100 míst na sezení a na terase 70 míst.

Ubytování je možné v 5 stylových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí se satelitním příjmem českých, německých a holandských programů. K dispozici je zdarma vysokorychlostní připojení k internetu, rádio s cd přehrávačem.

Po dokončení veškerých prací wellness centra zde budete moci navštívit finskou saunu, parní saunu, infra saunu, whirpool a solnou jeskyni.

Provozovatel

Penzion a Restaurant Rudolf II.

Plzeňská 37
331 01 Plasy
Tel.:
+420 724 105 952
Email:
restaurace@pivova...
GPS:
49,918751 13,403509
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Postřelí
Město:
Plasy
Tipy na výlet:
Plasy a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Klání věků lV. aneb Volání budoucnosti

Klání věků je akce se 100% charitativním záměrem. Každý rok najdeme někoho, kdo nepřízní osudu prožil, či prožívá, zlé časy, a snažíme se mu pomoci. Celý výtěžek akce dotyčnému darujeme, aby mohl zlepšit svou situaci. Je nás hodně a nic nás nezastaví!
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Masopust na selském dvoře U Matoušů a na bolevecké návsi

Návštěvníci se mohou těšit na zabijačkové pochoutky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Masopustní veselí v Radnicích u Rokycan

Tradiční masopustní trhy v Radnicích u Rokycan.
Radnice, Plzeňský kraj

Tradiční masopust – Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na konci února už mají zimy všichni dost – v neděli 26. 2. proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.
Plzeň, Plzeňský kraj

Alej vzdechů – turistickou stezkou z Plas do Nebřezin

V jihovýchodní části Plas na pravém břehu řeky Střely se nachází stromořadí asi 168 památných lip. Jejich stáří je odhadováno na cca 300 let.
Plasy, Plzeňský kraj

Zoo Plasy

Rodinná zoologická zahrada se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Najdete zde propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Zoo se nachází v areálu Fantasy Golfu Plasy.
Plasy, Plzeňský kraj

Hrobka Metternichů v Plasích

Původně gotický hřbitovní kostelík sv. Václava byl za opata plaského kláštera O. Trojera v roce 1690 přestavěn v barokním slohu. Po zrušení kláštera roku 1785 nechal kostel kancléř Metternich upravit ve slohu empírovém a v suterénu zřídit rodinnou hrobku.
Plasy, Plzeňský kraj

Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Řeka Střela pramení půl kilometru severně od Prachomet na rozhraní Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny. Na konci svého toku se vlévá do Berounky.
Plasy, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy se nachází v části prostorů bývalého pivovaru v areálu kláštera v Plasích. Navázal tak na několika set let starou pivovarnickou a sladovnickou tradici na severním Plzeňsku.
Plasy, Plzeňský kraj

Tábořiště Planá u Berounky

Kemp pro vodáky sjíždějící Berounku, milovníky přírody, rybáře a trampy. Zajišťuje ubytování ve vlastním stanu či karavanu. K dispozici jsou terasy nad pláží nebo louka.
Hromnice, Plzeňský kraj

Pivovar Radouš v Druztové – pivo ušatého rytíře

V Druztové na Plzeňsku najdete pivovar s "pivem ušatého rytíře Radouše". V době svého vzniku s výrobou 200 litrů na jednu várku patří pivovar k nejmenším průmyslovým pivovarům v České republice.
Druztová, Plzeňský kraj

Penzion U svaté Barbory Manětín

Nově zrekonstruovaný Penzion U svaté Barbory stojí na klidném místě v obci Manětín s přilehlou loukou a potokem. Můžete se nejen ubytovat, ale třeba i využít sportovních možností okolí ze sedla kola nebo při hraní míčových her.
Manětín, Plzeňský kraj