Úvod > Co chcete dělat? > Park Jezerka v Nuslích
Příroda

Park Jezerka v Nuslích

Park byl vybudován po roce 1946. Park využívá přirozený terén malého údolí v okolí bývalé usedlosti Šustrovka, v které je nyní divadlo Na Jezerce. V parku vyvěrá pramen známý také pod jménem Libušina lázeň, který napájí malý rybníček.
Park Jezerka a především zdejší studánka patří k nejpamátnějším, doslova mýtickým místům Prahy 4. V době 1. republiky tu ve staré usedlosti byla zřízena oblíbená zahradní restaurace s tanečním sálem. Dnes se uprostřed parku nachází oblíbené Divadlo Na Jezerce.

Výstavba parku započala v roce 1949, přičemž okolní činžovní domy byly obývané již od 30. let. Nejprve byl upraven jižní cíp, tzn. někdejší okolí Libušiny lázně, mezi ulicemi Na Jezerce a Družstevní ochoz. Součástí úpravy bylo rovinaté dětské hriště. V jihozápadní části parku je umístěn památník padlým bojovníkům.

Park je dnes oblíbeným cílem procházek pejskařů a dalších chovatelů čtyřnohých kamarádů, dětem tu slouží dvě hřiště v horní (severní) části parku. Pro hráče petanque je zde k dispozici dráha s pískem.

Provozovatel

Park Jezerka

Na Jezerce
140 00 Praha 4
WWW:
www.praha4.cz
GPS:
50,058085 14,444608
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí