!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Toskana - farmářské trhy po italsku
Gurmánská turistika

Toskana - farmářské trhy po italsku

Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.
Gastronomie má neuvěřitelnou schopnost přenést vás jedním kvalitním soustem nebo douškem do vzdáleného regionu. Na chuťové vlně toskánských delikates překonáte přes 1000 kilometrů k vinicím u Livorna, na sluníčko někam k Florencii, do zahrad a sadů u Livorna, na pastviny u Sieny. Tenhle chuťový zážitek si můžete dopřát v Praze na pomezí Nuslí, Michle a Vršovic, kde vzniklo malé gastronomické Toskánsko.

Právě tady, v bistru a obchůdku v Kloboučnické ulici, mají možná nejlepší typicky toskánské sušené salámky – capocollo z vepřové krkovičky, jemně pikantní ventricinu, libově vepřové Lonzino... a samozřejmě prosciutto.

Vše majitelky vozí osobně z malých toskánských farem stejně jako další produkty. Například sýry z ovčího mléka nebo víno z malých vinic, včetně plně šumivého spumante vyráběného stejnou metodou jako pravé Champagnské.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 10. 2019