Úvod > Co chcete dělat? > Toskana – farmářské trhy po italsku
Gurmánská turistika

Toskana – farmářské trhy po italsku

Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.
Gastronomie má neuvěřitelnou schopnost přenést vás jedním kvalitním soustem nebo douškem do vzdáleného regionu. Na chuťové vlně toskánských delikates překonáte přes 1000 kilometrů k vinicím u Livorna, na sluníčko někam k Florencii, do zahrad a sadů u Livorna, na pastviny u Sieny. Tenhle chuťový zážitek si můžete dopřát v Praze na pomezí Nuslí, Michle a Vršovic, kde vzniklo malé gastronomické Toskánsko.

Právě tady, v bistru a obchůdku v Kloboučnické ulici, mají možná nejlepší typicky toskánské sušené salámky – capocollo z vepřové krkovičky, jemně pikantní ventricinu, libově vepřové Lonzino... a samozřejmě prosciutto.

Vše majitelky vozí osobně z malých toskánských farem stejně jako další produkty. Například sýry z ovčího mléka nebo víno z malých vinic, včetně plně šumivého spumante vyráběného stejnou metodou jako pravé Champagnské.

Provozovatel

2Signore

Kloboučnická ulice 1442/4
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 770 646 945
Email:
hana@toskana.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.toskana.cz
GPS:
50,060592 14,450029
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Časová náročnost

1,0 hodina