Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Nová restaurace La Gare Group – Le Winstub v Praze
Gurmánská turistika

Nová restaurace La Gare Group – Le Winstub v Praze

V nově restaurovaných sklepních prostorách populární francouzské restaurace La Gare bude otevřena Le Winstub, hospůdka v alsaském duchu a vůní kuchyně tohoto regionu. V členitém interiéru předvede šéfkuchař Vladimír Honzák škálu typických specialit regionu podél Rýna.
Pod zalesněnými vrchy pohoří Vogézy podél Rýna nabízí nejmenší francouzský region návštěvníkům bezpočet zážitků. Historie Alsaska, ležící na rozhraní germánského a románského světa, tvoří zajímavou směsici obou kultur, které jej po staletí ovlivňovaly. Hrady, hradbami obehnaná města s hrázděnými domy, v nich útulné hospůdky se starobylými štíty a v okolí vinice táhnoucí se kolem Rýna.

Kousek tohoto romantického koutu Evropy se objeví také v Praze.

Žádné posezení ve winstubu se neobejde bez tarte flambée, regionální speciality připravené ze slabého vyváleného těsta pokrytého nejrůznějšími ingrediencemi. Chef kuchyně v La Gare ji nabídne hned ve více než tuctu podob. V podzemí restaurace La Gare si budou moci hosté vybrat z obloh, v nichž budou například ančovičky, kozí sýr, rukolu, žampionu se špekem, vepřovou klobásu, sušenou šunku či uzená kachní prsa vždy v chuti podporovat cibule a ementál. Magnetem bude určitě i otevřený rožeň, na kterém se před zraky hostů budou otáčet selata, jehňátka i kuřata.

Podél jedné stěny winstubu bude umístěn le buffet d´entrées, z něhož obsluha nabídne například na místě dělané paštiky a teriny, také v místní restauraci douzovaný hovězí jazyk, vepřový rilettes, grilované sardinky a jiné delikatesy, doplněné čerstvým domácím pečivem, ve kterém nechybí ani bramborový chléb.

Na večerní hodiny je připraveno menu, v němž se objeví kromě jiného srdce na grilu, vepřový cassoulet, vepřové ledvinky, gratinovaný sýr raclette, jehněčí klobásky Merguez, mušle na bílém víně nebo farmářská krůta.

V Alsasku se hutná krmě zalévá lahodným vínem. Rodák z alsaského Kintzheimu, sommelier Aurelien Hinsinger, vybírá pro La Gare ze sedmi odrůd tohoto regionu ta vína, která si již dokonale prověřil svým jazykem. Většinou je dováží přímo od malých vinařů. Sladší z jihu, sušší ze severní části. Za velmi přátelské ceny nabídne obsluha i rozlévané víno v karafách, které vždy ponesou na připojené cedulce potvrzení o původu.

Tady krátké doporučení sommeliera pro ty, kteří se vydají do Le Winstube, ke klasickému tarte flambée se špekem, cibulí a ementálem Pinot blanc, k uzenému hovězímu jazyku Sylvaner a k farmářskému kuřeti z rotisserie Riesling.

Bon appétit et à votre santé!

 

Provozovatel

La Gare Group

V Celnici 3
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 313 712
Tel.:
+420 602 502 906
Email:
info@lagare.cz
WWW:
www.lagare.cz
GPS:
50,088459 14,430593
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa na Novém Městě

Betlém v tomto kostele kapucínského řádu je řezbářské dílo připisované rodině pana Josefa Chocholy (1866–1918) z Příbrami, který se později přestěhoval do Prahy na Smíchov.
Praha, Praha

České vánoční trhy na náměstí Republiky

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají 24. listopadu 2022 a potrvají do 24. prosince 2022. Bude otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.
Praha 1, Praha

Vánoční trhy Praha 2022

Největší vánoční trhy v České republice můžete navštívit na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, výborné jídlo a české výrobky.
Praha 1, Praha

Vánoční nostalgie 2022

S ročním předstihem začal scénárista a moderátor Petr Salava s přípravou už dvanáctého galakoncertu Vánoční nostalgie. Tento výjimečný vánoční program opět přivítá Divadlo Hybernia a to v neděli 18.12.2022 od 18 hodin.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Sev.en Energy for Bikers – síť nabíjecích stanic pro elektrokola

Projekt Sev.en Energy for Bikers vytváří síť nabíjecích stanic pro elektrokola, které vynikají univerzálností a uživatelským komfortem. Nacházejí se v Krušných horách, Mostě i v Ústeckém a Pardubickém kraji.
Praha 1, Praha

Muzeum komunismu v Praze

V muzeu jsou vystaveny pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace. Uvidíte záblesk historie z originálních filmů, archivních fotografií, projekcí, rozhovorů, maleb, historických dokumentů a velkých zařízení které dohromady přivádí celou tuto kapitolu historie k životu.
Praha 1, Praha

Jumping ve Sportcentru YMCA

Jumping aneb skoky na trampolíně ve Sportcentru YMCA v Praze. Trampolíny s sebou přinášejí radost a zábavu z pohybu. Nezáleží na věku či kondici.
Praha 1, Praha

Sportcentrum YMCA Praha

Multifunkční sportovní zařízení nabízí širokou škálu služeb. Cvičitelky jsou velmi zkušené a cvičit spolu s nimi je radostí. Vyberte si dle nabízených hodin či osobní sympatie. Nabízíme široké spektrum sportovních, regeneračních a relaxačních služeb.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Brasserie La Gare a Boutiques Gourmandes

Brasserie je místo s uvolněnou atmosférou, tištěným menu a jídlem po celý den. Tolik stručná a zlehčená verze tohoto slova ze slovníku. Tady ještě přidávají něco navíc.
Praha 1, Praha

Asijská restaurace Sia v Praze

Asijské menu restaurace Sia vychází z tradičních receptů, postupů a technologií, které jsme obohatili o zkušenosti a nápady mezinárodního týmu šéfkuchaře Jiřího Štifta. Pod jeho vedením v něm spolupracují kuchaři z Indonésie, Nepálu, Indie, Vietnamu, Thajska, Malajsie, z Moravy i Číny.
Praha 1, Praha

Výčep Pult řetězce Ambiente s perfektně čepovanými ležáky

Jediné místo, kde ochutnáte dokonale ošetřený český ležák hned z šesti pivovarů. Díky našim zkušenostem a technologii umíme dát stejnou péči jakémukoliv pivu na pípě. Přijďte porovnat jejich chuť!
Praha 1, Praha

Kolkovna Celnice

Až budete v Celnici, všimněte si výčepního, který doslova kouzlí jednu hladinku plzeňského piva za druhou. A ta pěna! Kolkovna Celnice nabízí posezení ve dvou podlažích a na venkovní zahrádce.
Praha, Praha