Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Spolku Veteráni Litvínov
Kultura

Muzeum Spolku Veteráni Litvínov

Parta nadšenců z litvínovského Spolku Veteránů o víkendech zpřístupňuje své garáže, respektive klubovnu veřejnosti. Vždy v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin můžete navštívit jejich muzeum veteránů a podívat se, jak se jim jejich koníček daří.
V roce 2018 prošla expozice komplexní obměnou. Levá část se věnuje vojenské a válečné technice. Novým unikátním exemplářem je německý vojenský vůz Mercedes Benz LE-1100 z roku 1940, kterého se vyrobilo 2228 kusů. Vystavený vůz je jediný na světě, dochovaný do dnešních dní.

V pravé části muzea pak mohou návštěvníci obdivovat auta vyrobená v bývalém Československu. Mezi exponáty dále uvidíte na 20 vozů značek Škoda, Fiat, Trabant, Wartburg, Žiguli, Opel nebo  Mercedes. Doplní ji francouzský koutek, kde se lidem představí vozidla vyrobená v zemi galského kohouta.
 
Expozici najdete v budově nedaleko vlakového nádraží. Vstupné je dobrovolné. Spolek také každoročně v červnu pořádá Sraz automobilových veteránů. Spolek Veteráni Litvínov vznikl v dubnu roku 2016 z iniciativy Tomáše Urbana. Prostor pro expozici poskytla firma Profimetal ve staré nádražní budově.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Elixír

Restaurace Elixír

Litvínov, Ústecký kraj
Hotel Emeran

Hotel Emeran

Klíny, Ústecký kraj
Penzion Studánka

Penzion Studánka

Klíny, Ústecký kraj
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Ústecký kraj