Úvod > Co chcete dělat? > Docela velké divadlo
Kultura

Docela velké divadlo

Volné sdružení umělců ve svobodném povolání, kteří spolu pracují jen proto, že se jim chce, vzniklo v srpnu roku 1996 a dnes sdružuje řadu umělců, kteří se podílejí na cca 30 inscenacích.
S divadlem spolupracují výborní herci stejně jako skvělí výtvarníci, choreografové a muzikanti. Divadlo uvedlo některá ze svých představení v zahraničí (Austrálie, USA, Kanada, Francie, Rakousko, Německo, Itálie, Chorvatsko, Bosna, Bulharsko a Slovensko). V Litvínově vlastní DVD sto let starou divadelní budovu s hledištěm pro 360 diváků, malou scénou s 50 místy, divadelním klubem, barem a stylovou restaurací. V divadle funguje půjčovna kostýmů.

Docela velké divadlo je podporováno městem Litvínov, Ústeckým krajem a řadou přátel a jejich firem. V Praze má domovskou scénu v Divadle U Hasičů, pravidelně hostuje v brněnském Divadle Bolka Polívky a téměř ve všech českých a moravských divadlech a domech kultury.

V roce 2002 byla při občanském sdružení Docela velké divadlo otevřena soukromá odborná divadelní škola Scéna, která připravuje odborníky v jednotlivých divadelních profesích (herecké, umělecko technické i technické profese).

Provozovatel

Docela velké divadlo

Rooseveltova 279
436 01 Litvínov
Tel.:
+420 476 752 487
Email:
docelavelkedivadl...
WWW:
www.docelavelkedi...
GPS:
50,600581 13,611291
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Litvínov
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Elixír

Restaurace Elixír

Litvínov, Ústecký kraj
Hotel Emeran

Hotel Emeran

Klíny, Ústecký kraj
Penzion Studánka

Penzion Studánka

Klíny, Ústecký kraj
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Ústecký kraj