Úvod > Co chcete dělat? > Museum Montanelli v Praze – sbírky současného umění
Kultura

Museum Montanelli v Praze – sbírky současného umění

Muzeum Montanelli je jedním z mála privátních muzeí v České republice, ale spíše než muzeem by se mělo nazývat galerií. Převážnou většinou výstav totiž tvoří sbírky současného umění. Zažijte atmosféru, kde se snoubí moderní umělecké styly s historií.

Poznejte díla současných umělců v muzeu, jehož patronem byl bývalý prezident Václav Havel. Muzeum Montanelli se nachází přímo v srdci historického jádra Prahy, v přízemní a podzemních prostorách domu v Nerudově ulici.

Precizní rekonstrukce budovy  která respektuje její historii, ale přitom dala vzniknout moderním, výstavním prostorám s esteticky vytříbeným minimalistickým designem, je ojedinělým zjevem v historickém jádru Prahy.  Posláním muzea je správa sbírky Nadace DrAK, která muzeum provozuje. Nadaci založila mecenáška umění paní Dadja Altenburg-Kohl. V muzeu se pravidelně konají monografické i skupinové výstavy nejrůznějších umělců. Každá z těchto výstav bývá oživena pomocí poutavých komentovaných prohlídek a dokonce nechybí ani dílny nebo vzdělávací programy pro mládež. Průměrná doba trvání výstav je 3 měsíce.

Součástí muzea je přívětivá, klidná kavárna s galerií a prodejna knih, kde mohou návštěvníci strávit nerušené chvíle. MuMo obohacuje centrum Prahy o kvalitní, nadstandardní a ojedinělé výtvarné projekty, které se stanou alternativou komerční nabídce historického jádra Prahy.