Úvod > Co chcete dělat? > Velká Fürstenberská zahrada v Praze
Velká Fürstenberská zahrada v Praze
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Velká Fürstenberská zahrada v Praze

Velká Fürstenberská zahrada se rozkládá na ploše 1,5 ha a je možné si projít všech jejích deset teras a kochat se pohledem nejen na Malou Stranu, ale i celou Prahu.
V místě, kde se zahrada od 18. století nachází byly původně vinice. Zahrada byla od roku 1945 součástí ambasády Polska, ale o terasovou část se nikdo zhruba půl století nestaral. Kromě zdí, schodů a cest dělníci, kamenosochaři a štukatéři při rekonstrukci opravili vyhlídkový pavilon, který slouží jako občestvení. Nové jsou v zahradě dvě budovy pro údržbu, dvě oranžerie a rozvody energií a osvětlení. Přibyla také spousta laviček.

Terasovitou zahradu založil v 18. století Václav Kazimír Netolický. Ve 20. letech 19. století koupili palác a zahradu Fürstenberkové. Po druhé světové válce byla zkonfiskována státem. Na plochu zahrady bylo celkem vysazeno asi 3 500 květin, 8 500 dřevin a 2 200 růží. Terasovitá zahrada má rozlohu více než jeden a půl hektaru, je na ní deset teras, jejichž opěrné zdi mají délku asi 750 metrů. Celkové převýšení zahrady činí přibližně 35 metrů.