Úvod > Co chcete dělat? > Speleoart – netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu
Speleoart – netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Speleoart – netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu

Netradiční zážitky a nevšední aktivity v jeskyních Moravského krasu, to nabízí jeskyňáři z Ostrova u Macochy. S nimi se vám otevřou vybrané jeskyně, kam se běžně turista nepodívá a navíc prožijete to, co běžný návštěvník nezažije, například jedinečnou speleo-ferratu nebo rande v jeskyni.

Jediná speleoferrata v České republice

V tajuplné temnotě jeskyně – s čelovkou na přilbě, zavěšeni v lanových traverzech a houpačkách na lanovkách a zip-linech. Bezpečný adrenalin pro všechny a celoroční provoz. To je jedinečná speleo-ferrata v Moravském krasu, kterou si nenechte ujít. Fyzická náročnost je "střední" – v podstatě je to stejně fyzicky náročné, jako kterékoliv jiné lanové centrum v přírodě. Zvládne to průměrně zdatný jedinec. I když se někdo zapotí a někoho budou bolet ruce – přece jen to není prolézačka na dětském hřišti. Čeká také vzdušný most "Sky walk", "Flinstounova lanovka" až 35 m dlouhá lanovka "Zip-line" a "Tarzanovo kyvadlo".
 

Rande v jeskyni

Chcete překvapit svého partnera netradičním dárkem? Co takhle rande v  jeskyni? Umocněte vyjímečnost prožitku netradičním prostředím. Privátní rande v tajuplném a mystickém podzemním světě – světě, ze kterého čiší respekt a pokora. Rande s přilbou, čelovkou a v kombinéze na unikátní speleoferratě. Sestupte až 40 metrů hlubokou, zajištěnou jeskynní kaskádu, plnou prolízaček, plazivek, průlezů, propastí, komínů, traverzů s "houpačkami" a lezením, která končí u odtokového sifonu malého jezírka hluboko pod zemí, kde na váš čeká symbolická číše šampaňského. Společně projdete místy, která prověří "pevnost" vašeho vztahu.
 

Speleozážitek

Zábavné a dobrodružné jeskynní trasy: s přilbou, čelovkou a někdy i ve speciální jeskyňářské kombinéze. Žádné betonové chodníčky, žádné chromované zábradlí, žádné elektrické osvětlení. Ale jeskyně ve své přirozené kráse tak, jak ji příroda vytvořila se svou tajuplností, atmosférou i příběhem...

Speleorodeo Jeskyňář
Pestrá jeskynní trasa v pohodové a uvolněné atmosféře – v přilbě a za svitu čelovky vás čekají labyrinty a spletité chodby, plazivky, různé průlezy, kalibrační otvor, jeskynní tobogán, propasťovitá kaskáda, nenáročné šplhání po skále a další. Stačí si vzít sportovní pohodlné oblečení a vhodnou obuv pro outdoorové aktivity. Trasa je uzpůsobena pro rodiny s dětmi již od 6 let. Minimální počet účastníků ve skupině je 8 osob.

Jeskynní trasa Zážitek
Jednoduchá, zábavná a prima jeskynní trasa v samém srdci Moravského krasu jen kousek od vstupu do Punkevních jeskyní. Vyfasujete parádní jeskyňářskou kombinézu, přílbu a čelovku. Doprovázet Vás bude instruktor. Po žebříku vstoupíte do jeskynního světa.  Ideální příležitost jak návštěvu Moravského krasu zpestřit příjemným zážitkem. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi od 6 let. Časově nenáročné.
Půjčovna elektrokol a cyklodoplňků

Půjčovna elektrokol a cyklodoplňků

Ostrov u Macochy, Jihomoravský kraj
Speleoferrata – via ferrata v jeskyni

Speleoferrata – via ferrata v jeskyni

Ostrov u Macochy, Jihomoravský kraj
Ostrovská propast v Moravském krasu

Ostrovská propast v Moravském krasu

Ostrov u Macochy, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí