Úvod > Co chcete dělat? > Přírodní areál Velká Dohoda – ferratový park v srdci Moravského krasu
Přírodní areál Velká Dohoda - ferratový park v srdci Moravského krasu
"> "> "> Lanový park "> vápenka "> dno kamenolomu "> Ferraty "> lezecká stena
Přidat foto
Letní sporty

Přírodní areál Velká Dohoda – ferratový park v srdci Moravského krasu

V příjemném prostředí vápencových skal, nedaleko obce Ostrov u Macochy, si můžete vyzkoušet různé lezecké a adrenalinové aktivity – lanovku přes kamenolom, lanový park, ferraty nebo skalní lezení. Samozřejmě můžete při těchto činnostech pouze pozorovat ostatní návštěvníky, relaxovat a občerstvit...

Nedaleko Macochy, bokem od civilazace, ukrytý na rozhraní jehličnatých a bukových lesů Moravského krasu, připraven vám nabídnout víc, než byste od bývalého kamenolomu čekali.

Dopřejte si trochu adrenalinu lanovým přejezdem bývalého kamenolomu z výšky 30 metrů a délce 369 metrů. Protáhněte se na 17 překážkách lanového parku nebo na cvičné skále o 5 cestách různé obtížnosti.

Na 5 skutečných ferratách o délce cca 80 m a obtížnosti od A po D (včetně 6 m převisu) si ověříte svoji sílu, odvahu a trochu lépe odhadnete svoje možnosti při zdolávání zajištěných cest v zahraničí. Z panelů, rozmístěných na dně lomu, se dozvíte o podzemí a přírodě kamenolomu.

Areál je tvořen kamenolomem, vápenkou a správními budovami. Vápenka byla postavena v roce 1928 a od té doby se příliš nezměnila. Přilehlý kamenolom byl od ukončení těžby v roce 1975 přirozeně osidlován okolní přírodou.
 

Přehled cvičných ferrat na Velké Dohodě:

Cvičné ferraty na Velké dohodě, v celkové délce 511 metrů obtížnosti A-E, včetně sestupového žebříku, jsou opravdu cvičné. Ne, že by se na nich i zkušený ferratista nezadýchal a v létě nezpotil, ale primárně jsou určeny milovníkům hor, kteří s tímto lezením teprve začínají. Najdete zde 2 žebříky dlouhé 15 a 2,5 metru. a 4 lanové mostky – jeden 60 metrů a tři kolem 10 metrů dlouhé.

Od jara 2020 zhruba 100 metrů nových cest!

 

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí