!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna elektrokol a cyklodoplňků

Půjčovna elektrokol a cyklodoplňků

Letní sporty
V Moravském krasu platí z důvodu ekologické ochrany dopravní omezení, to se netýká jízdních kol a elektrokol, takže můžete využít velmi hustou síť cyklostezek a cyklistických tras. Všechny trasy a stezky jsou dobře značené, vedou nejen po silnicích a zpevněných cestách, ale také po lesních stezkách

Výlet Moravským krasem během jednoho dne můžete začít v Ostrově u Macochy na rozcestí, kde navštívíte jeskyni Balcarku, poté se vydáte k propasti Macocha, odtud Suchým žlebem (asi 5 km) ke Kateřinské jeskyni, dále můžete pokračovat přes Skalní mlýn k Punkevním jeskyním (kde vyvěrá podzemní řeka Punkva). Dále pokračujete Pustým žlebem (asi 8 km) do obce Sloup kde se nacházejí Sloupsko-Šošůvské jeskyně, z těchto jeskyní to je asi 4 km zpět do Ostrova u Macochy zpět k rozcestí. Celá trasa je opravdu velmi pěkná, s množstvím zastavek a krasných panoramat skalní krajiny.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 9. 2019