Úvod > Aktuality > Trocha adrenalinu pro všechny: zábava a hry, u kterých se budete trochu bát
Letní sporty

Trocha adrenalinu pro všechny: zábava a hry, u kterých se budete trochu bát

  • Vydáno25. března 2023
Pokud se vám váš život zdá jednotvárný a rádi byste si zpestřili své volné dny něčím jiným než televizí nebo návštěvou příbuzných, stačí si jen vybrat. Určitě se i ve vašem okolí najde řada míst, o kterých jste třeba nevěděli a kde najdete skvělé rozptýlení. Mezi stálice neobvyklých zážitků patří adrenalinové parky a atrakce. Pojďte se spolu s Kudy z nudy podívat na ty nejzajímavější z nich.

Adrenalin park na Dolní Moravě

adrenalin park dolní moravaNejvětší lanový park v České republice, Adrenalin park Dolní Morava, je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Najdete tu lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku. Připraveno je pro vás 80 vysokých lanových překážek se sebejištěním. Pekážky jsou rozděleny do 5 na sobě nezávislých okruhů dle obtížnosti od růžové trasy pro ty nejmenší horolezce až po černou trasu pro odvážné, kde se dostanete až do výšky 13 m. Adrenalinová věž je 14 metrů vysoká dřevěná výšková stavba tvoří dominantu lanového centra. Stala se ideální základnou pro Power Fan, Double Big Swing a lanovku v celkové délce 400 metrů. Na dvou stěnách této věže je umělá horolezecká stěna s chyty, kde si kvalitně zatrénují jak zkušení lezci, tak ti, co si to chtějí jen vyzkoušet. Park bude otevřen od 29. dubna do konce října 2023.
 

Dobrodružství u Slapské přehrady v Tepfactoru

tepfactorV TEPfactoru zažijete to pravé dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek a luštění šifer. Připraveno je pro vás pětadvacet herních úkolů s pohyblivými překážky, kde v týmu dvou až pěti osob plníte čtyři kategorie úkolů zaměřených na fyzičku, trpělivost, přemýšlení a šikovnost. Vaším cílem je vyřešit dvacet úkolů z každé kategorie. Po jejich úspěšném zdolání získáte indicie, které vám pomohou otevřít čtyři bonusové komnaty. Na úspěšné hráče čeká truhlice s pokladem. Vše je řízeno elektronikou, na zdolání každé překážky máte časový limit. Úkoly můžete plnit v libovolném pořadí a s neomezeným počtem pokusů. Jen v TEPfactoru máme léto po celý rok. Aktivita je tak vhodná za každého počasí. Kromě skvělé hry tu na Vás čeká zastřešená pláž s barem. Ideální pro odpočinek, piknik, nebo vlnění u jukeboxu při západu slunce. Chcete spojit zábavu s ubytováním? Nenechte si ujít nevšední zážitek v podobě přenocování ve stylových chatrčích na pláži Bora Bora. Občerstvit se během hry můžete v našem samoobslužném baru.


Do hororu na vlastní kůži v Thrill Parku a Fear Housu

fear houseJe libo větší dávku adrenalinu? V tomto hororovém zábavním parku v centru Prahy se můžete odvážit prozkoumat děsivé podzemí, vyzkoušet mysteriózní únikovou hru v dechberoucí virtuální realitě nebo se prostřílet hordami zombíků ve nejnovějším herním simulátoru. Tady vám bude běhat mráz po zádech! Strašidelný dům, nebo lépe řečeno Dům hrůzy s názvem Prague Fear House najdete také v Praze. Děs nahánějící expozice se nachází v suterénních prostorech ve Vodičkově ulici na ploše více než 800 m2, kde se podíváte do očí opravdovému strachu. Dům hrůzy láká na hraný příběh o sadistickém nacistovi Karlu Hermannovi, který mučí děti a ukrývá před Hitlerem židovskou manželku. Má být tak strašidelný, že dostanete heslo, při jehož vyslovení vás organizátoři dostanou ihned ven. Příběh se odehrává ve dvou úrovních – na tu náročnější, zvanou "hard core", se však nedostane nikdo, komu ještě nebylo osmnáct let. Součástí Prague Fear House je i podzemní interaktivní hororový bar. Čeká vás zde speciálně sestavené menu v podobě hororových drinků a pokrmů.


Jungle park v Brně – do korun stromů i na vodu

Jungle parkJungle Park je lanové centrum nacházející se v samém srdci Brna. Rozléhá se v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky v bezprostřední blízkosti městského koupaliště Riviéra. V současné době nabízí 4 lezecké trasy s 83 překážkami. Zázemí lanového parku se nachází v rozsáhlém sportovním areálu SKP Kometa Brno, kde vám kromě občerstvení můžeme nabídnout i další zábavu a atrakce. Můžete si vyzkoušet trampolínu, bangee trampolínu, skákací boty, jednokolou či chůzi na chůdách. Nabídku lanových a dalších sportovních aktivit lze kombinovat i s vodáckými aktivitami na řece Svratce. Splout můžete řeku na kanoi, kajaku či raftu od brněnské zoologické zahrady až do Pisárek (7 km plavby si budete užívat přibližně 3 hodiny). Jungle park je otevřen od května.
 

Vodní megaskluzavka, summer tubing, trojkolky nebo wakeboarding ve Frymburku

Wakeareál FrymburkZákladní myšlenkou Parku Frymburk je trávení volného času v přírodě. Návrat k hraní a edukaci bez elektroniky, ale také vzájemné setkávání v příjemném prostředí, s krásným výhledem na Lipenskou přehradu a městys Frymburk. Užijete si zde adrenalin, něco nového se naučíte, zasoutěžíte si, nebo můžete jen tak relaxovat na jednom z mnoha odpočinkových míst a vychutnávat si překrásný výhled a okolní přírodu. A co všechno Park Frymburk skrývá? Například jízdu na terénní trojkolky (slalom si můžete užít pomalou jízdou širokými obloučky, nebo ho prosvištět jako zkušený závodník), summer tubing (tubingová dráha měří 120 metrů a projedete jí v klopených zatáčkách. Platí zde jednoduchá fyzika: čím jste těžší, tím pojedete rychleji), hádanková Kubíkova stezka, fotbalgolfová akademie médi Kubíka, megaskluzavka (vodní mega skluzavka měří 85 m a jedná se o nejdelší vodní klouzání široko daleko) a wakeboarding (vodní lyže "na prkně"). Pak Frymburk je v provozu v letní sezóně, zpravidla od června do srpna.
 

Kieneova houpačka v Chomutově

Kieneova houpačkaChcete se pustit do extrémního bungee jumpingu? Nejvyšší seskok a houpačku v ČR najdete v údolí Hačky, na tamějším šedesátidvoumetrovém mostu. Chvilka volného pádu následovaná parádním zhoupnutím a naprostou euforií, to je netradiční styl bungee jumpingu. Kieneova houpačka z kraje mostu v Chomutově v sedacím postroji je zárukou úžasného zážitku a nezapomenutelných vzpomínek.
 

Nejn Zip line ve Špindlerově Mlýně

zip line120 metrů dlouhá jízda na laně, které je zavěšeno ve výšce 25 metrů podél přehradní hráze Labská. Adrenalin, rychlost, výška a výjimečný pohled na dominantu Špindlerova Mlýna a řeku Labe. Odvážíte se na jednu z nejvíce adrenalinových atrakcí Yellow Pointu? Stanoviště Zip Line je umístěno u parkoviště při okraji jediné přístupové komunikace do centra Špindlerova Mlýna, přímo u hráze přehrady Labská. Mimo Zip Line nabízí Yellow Point také obří houpačku, čtyřkolky, aquazorbing nebo paintball. Velmi oblíbenou atrakcí jsou také terénní koloběžky, se kterými se jezdí jak po asfaltových, tak i lesních cestách. Startem je vrch Medvědín.
 

Překonejte se při tandemovém seskoku

tandemK adrenalinu patří i překonání sebe sama, posunutí svých vlastních limitů a přijmutí výzvy. To všechno si můžete splnit při seskoku s padákem. Tandemový seskok, to je ta nejlepší cesta, jak prožít bezpečně volný pád. Seskoky jsou určeny pro zájemce od 10 do 110 let. Volný pád trvá okolo 50 vteřin a následný let padákem si vychutnáte v době 5 minut. Při něm si sami můžete vyzkoušet řízení padáku. A kde si seskoky užít? Například na letištích v Hradci Králové, Kolín, Prostějov, v Českých Budějovicích, Jihlavě nebo ve Strunkovicích nad Blanicí.
 

Netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu

speleo-ferrata v Moravském krasuNetradiční zážitky a nevšední aktivity v jeskyních Moravského krasu, to nabízí jeskyňáři z Ostrova u Macochy. S nimi se vám otevřou vybrané jeskyně, kam se běžně turista nepodívá a navíc prožijete to, co běžný návštěvník nezažije, například jedinečnou speleo-ferratu v tajuplné temnotě jeskyně, s čelovkou na přilbě, zavěšeni v lanových traverzech a houpačkách na lanovkách a zip-linech. Jedná se o bezpečný adrenalin pro všechny a celoroční provoz. Fyzická náročnost speleo-ferraty v Moravském krasu je "střední" – v podstatě je to stejně fyzicky náročné, jako kterékoliv jiné lanové centrum v přírodě. Zvládne to průměrně zdatný jedinec. I když se někdo zapotí a někoho budou bolet ruce – přece jen to není prolézačka na dětském hřišti. Čeká také vzdušný most "Sky walk", "Flinstounova lanovka" až 35 m dlouhá lanovka "Zip-line" a "Tarzanovo kyvadlo".

jeskyně výpustekV hloubi jeskyní můžete prožít i jedinečná dobrodružství – jeskyně Výpustek nabízí od roku 2022 novou zážitkovou trasu Za tajemstvím jeskyně. Návštěvníci na okruh vyrazí bez elektrického nasvícení, s čelovými světly na helmách  a v oblečení které si lze zašpinit. Dříve nepřístupné části jeskyně si prohlédnou v malých skupinách maximálně 10 lidí. Projdou i část Nízké chodby jeskyně, která výškou dělá čest svému jménu. Za prohlídku v podřepu se ale odmění pohledem na krásná tenká brčka – duté krápníky připomínající makaróny. Na stěnách jeskyně uvidí i historické podpisy dobových návštěvníků. Lidé také přes zábradlí nahlédnou do jedné z devíti propastí v jeskyni. Trasa je dostupná po rezervaci předem na telefonu 516 439 111, účastníci musí být starší šesti let.

po stopách NagelaZážitková trasa s názvem Po stopách Nagela o délce 1300 metrů vede spodním patrem Sloupsko-šošůvských jeskyní, kde se chodí se stupňovitou propastí do spodních pater. Trasa navazuje na zpřístupněné části Sloupsko-šošůvských jeskyní. Sestupuje se ústím Stupňovité propasti po upravené trase a schodech k části bývalého Absolonova Macošského žebře. Dále vede řečištěm Sloupského potoka na dno Nagelovy propasti. Přechodem přes Nagelovo jezírko nahlédnete do přítokových sifonů. Při návratu odbočíte ještě k Wankelovu jezírku a vystoupíte opět Stupňovitou propastí. Na trase vás čeká sestup po 12 m dlouhém žebři, v některých místech je postup možný jen "po čtyřech" nebo plazením. Na trasu doporučujeme pevnou obuv, ochranné rukavice, šátek pod přilbu, vhodné oblečení a plastový pytel na ušpiněné věci – při prohlídce musíte počítat s tím, že se ušpiníte od bláta. Na zážitkovou prohlídku Po stopách Nagela je nutná předchozí rezervace.
Obří houpačka ve Špindlerově Mlýně

Obří houpačka ve Špindlerově Mlýně

18 metrů vysoká obří houpačka v srdci Krkonoš.

Zip line ve Špindlerově Mlýně

Zip line ve Špindlerově Mlýně

120 metrů dlouhá jízda na laně, které je zavěšeno ve výšce 25 metrů podél přehradní hráze Labská ve Špindlerově Mlýně.

Adventure Park Špindlerův Mlýn

Adventure Park Špindlerův Mlýn

Společnost Yellow Point nabízí řádnou dávku adrenalinu, ale i zábavy v Adventure parku – areálu s několika opravdu vychytanými atrakcemi. V horách v létě, kromě cyklistiky v terénu, můžete vyzkoušet různé dobrodružné sporty.

Kieneova houpačka z mostu přes údolí Hačky

Kieneova houpačka z mostu přes údolí Hačky

Zažijte nejvyšší Kieneovu houpačku v celém Česku! Most se svou výškou 62 m nad říčkou Hačka, je v současné době nejvyšším mostem v České republice, kde se provozuje Kieneova houpačka, známá též pod názvem Pendl, skok do kyvadla či Swing Jumping.

Strašidelný dům Prague Fear House

Strašidelný dům Prague Fear House

Strašidelný dům s názvem Prague Fear House vám otevírá své brány do světa hororu a adrenalinu, a to přímo v centru Prahy, ve známé Vodičkově ulici.

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Jen u nás prověříte soubor vlastností, jako jsou trpělivost, obratnost, zručnost, logické uvažování, smysl pro týmovou spolupráci.

Tandemový seskok v Olomouci nebo v Kunovicích

Tandemový seskok v Olomouci nebo v Kunovicích

Tandemový seskok je ideální příležitost pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pocit volného pádu. Vyskočíte ve čtyřech kilometrech z letícího letadla a budete padat asi 45 – 50 s rychlostí přes 200 km k zemi. Tyto seskoky lze absolvovat od jara do podzimu.

Jeskyně Výpustek v Moravském krasu – cesta 40 tisíci let nazpět

Jeskyně Výpustek v Moravském krasu – cesta 40 tisíci let nazpět

Vydejte se pozpátku 40 tisíci let historie. Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Velmi zajímavá podzemní prostora má bohatou a velmi neobvyklou historii. Labyrint temných chodeb a dómů byl vytvořen ponorovou činností Křtinského potoka.

Sloupsko-šošůvské jeskyně – největší zpřístupněné jeskyně v ČR

Sloupsko-šošůvské jeskyně – největší zpřístupněné jeskyně v ČR

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou největší zpřístupněné jeskyně v ČR. Tvoří je rozsáhlý komplex dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra s výškovým rozdílem 60 m. Prohlídky zahrnují klasické okruhy či zážitkovou exkurzi do spodních pater.

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů – lanové centrum Jungle park

Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů – lanové centrum Jungle park

Jungle Park je lanové centrum nacházející se v samém srdci Brna. Rozléhá se v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky v bezprostřední blízkosti městského koupaliště Riviéra. V současné době nabízí 4 lezecké trasy s 83 překážkami.

Park Frymburk – adrenalinová zábava pro celou rodinu – uzavřen

Park Frymburk – adrenalinová zábava pro celou rodinu – uzavřen

Adrenalin pro malé i velké, odvážné i opatrné – každý podle svého gusta! Láká vás summer tubing, fotbal-golf či megaskluzavka? V letní sezoně 2023 je park uzavřen.

Thrill Park – adrenalin v hororovém zábavním parku

Thrill Park – adrenalin v hororovém zábavním parku

Chceš zažít pořádný adrenalin? Thrill Park v centru Prahy nabízí hororové zážitky, na které jen tak nezapomeneš!

Speleoart – netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu

Speleoart – netradiční zážitky a dobrodružství v Moravském krasu

Netradiční zážitky a nevšední aktivity v jeskyních Moravského krasu, to nabízí jeskyňáři z Ostrova u Macochy. S nimi se vám otevřou vybrané jeskyně, kam se běžně turista nepodívá a navíc prožijete to, co běžný návštěvník nezažije, například jedinečnou speleo-ferratu nebo rande v jeskyni.

Tandemové seskoky v Kolíně

Tandemové seskoky v Kolíně

Tandemový seskok, to je ta nejlepší cesta, jak prožít bezpečně volný pád. Tandemové seskoky jsou určeny pro zájemce od 10 do 110 let.

Bungee jumping z mostu přes údolí Hačky

Bungee jumping z mostu přes údolí Hačky

Zažijte nejvyšší seskoky a houpačku v celém Česku. Most se svou výškou 62 m nad říčkou Hačka, je v současné době nejvyšším mostem v České republice, kde se provozuje Bungee Jumping a Houpačka.

Další aktuality

Koupání pod širou oblohou po celý rok: 10 tipů na bazény, kde je možné celoroční koupání venku

S koncem letní sezóny se většina koupališť a venkovních bazénů uzavírá. Přesto však existují výjimky, kde si můžete zaplavat pod širým nebem i během chladné části roku. I když je to možná zvláštní, venkovních bazénů s celoročním provozem v Česku příliš není. Kde se vykoupat pod širou oblohou i na podzim, v zimě a na jaře vám poradí Kudy z nudy.
Letní sporty

10 tipů na cyklistické výlety z celé České republiky

Sednout na kolo, na řídítka připnout mapu a vyrazit do kraje. Pokud takto vypadá váš ideálně strávený volný čas, budou se přímo vám hodit naše dnešní tipy. Nechte se inspirovat na výlety českou přírodou, ať už jste trénovaní nebo jen sváteční cyklisté. Že kolo nevlastníte nebo zůstalo doma? Nevadí. Kolo (ale i tandem nebo koloběžku) si můžete vypůjčit v některé z mnoha půjčoven. Stačí už jen sbalit dobrou mapu, oblečení do každého počasí, šlápnout do pedálů a podívat se krajině za obzor!
Letní sporty

Ttipy na výlety za hrdiny, které znáte z knížek, divadel a filmů

Švejka, Babičku, Hurvínka, Helenku i Péťu Bajzu, Antonína Bejvala, Edu Kemlinka, Čeňka Jirsáka a Pepka Zilvara znáte jen z knížek, filmových pláten a divadelních jevišť. Víte, že nikdy neexistovali, přesto mají své památníky. K sochám oblíbených literárních hrdinů vás zavede portál Kudy z nudy.
Letní sporty

Objevte nejkrásnější turistické stezky Česka

Chodíte rádi do přírody? Pak se vám určitě budou hodit tipy na naše nejkrásnější turistické trasy s nádhernými výhledy do krajiny či hlubokými lesy nebo horskými lučinami. A nemusí se vždy jednat o ta nejznámější místa přehlcená turisty. Objevte krásy naší krajiny s portálem Kudy z nudy.
Letní sporty

Na kole do terénu: 20 tipů na nejkrásnější trasy pro horská kola

Patříte k fanouškům MTB neboli jízdy na horském kolu? Hledáte přírodní traily, kam můžete vyrazit bez obav z toho, že byste jeli zakázaným územím? Pak se vám určitě budou hodit naše tipy na trasy speciálně přizpůsobené vyznavačům horské cyklistiky a jízdy v terénu. Vybírat můžete z těch nejkrásnějších trailů, bike regionů, singltreků a tras pro horská kola v celém Česku.
Letní sporty

Vyrazte na pěkný podzimní cyklovýlet

Využijte příjemných dnů, které slibuje předpověď počasí, k hezkému podzimnímu cyklovýletu. Projet se můžete v krásné krajině Jizerských hor, po cyklostezce Bečva nebo třeba po cyklostezce z Ostrova do Jáchymova, která vede po bývalé železniční trati. Nechte se inspirovat našimi tipy na výlety a šlápněte do pedálů!
Letní sporty

Patnáct tipů, kde vyzkoušet chůzi naboso

Projít se bosky ranní rosou, trávou, potokem nebo po jehličí můžete téměř všude, ale někde pro příznivce chůze naboso připravili speciální stezky, chodníčky a šlapátka, ale i poměrně dlouhé trasy. Víte o nich? Pokud ne, tak si honem zujte boty a vydejte se s portálem Kudy z nudy na velmi neobvyklé výlety.
Letní sporty

10 tipů na výpravu do lanoví

Jak strávit příjemný čas s přáteli nebo rodinou? Máte doma mladé aktivní teenagery, kteří touží po troše adrenalinu? Vydejte se s nimi do jednoho z mnoha lanových parků po celé České republice, kde si můžete pod dohledem instruktorů a se všemi bezpečnostními prvky užít vzrušení z pohybu ve výšce. Zhoupněte se podle 10 tipů Kudy z nudy!
Letní sporty