Úvod > Co chcete dělat? > Místo, kde vás bude uspávat šumění řeky Volyňky

Místo, kde vás bude uspávat šumění řeky Volyňky

Zážitky
Vimperk je nazýván branou a srdcem Šumavy. Penzion Volyňka je situován v historické budově bývalých Vimperských tiskáren se stoletou tradicí, kde je zážitek už jen procházka v samotné budově.

Dopřejte si pár dní pobytu v krásné Šumavské přírodě v komfortně zařízených pokojích penzionu Volyňka.

Vimperk voněl řadu let tiskařskou černí a za tu dobu se odtud rozběhly do světa tisíce a milióny knih. Knihy velkých autorů i malých pisálků. Po Plzni byl Vimperk druhým českým městem, ve kterém se již v  15. století tiskly knihy. V roce 1484 tu pasovský tiskař Johann Alacrano vytiskl tři knihy – m.j. první český tištěný kalendář pro kalendářní rok 1485. Na toto navázal až v 19. století Johann Steinbrener (1835-1909), který si po roce 1855 otevřel ve Vimperku knihařskou dílnu. Odbyt tisků byl do velké části Evropy, ale i do zámoří. Rozvoj firmy pokračoval i po smrti zakladatele a do roku 1930 vytiskla vimperská tiskárna přes 34 milionů kalendářů a přes 96 milionů modlitebních knih ve více než dvaceti jazycích. Kromě těchto druhů se tiskly knihy i pro mládež a další. Tiskařská výroba pokračovala ve Vimperku i po 2.světové válce, od 50.let minulého století se zdejší tiskárna specializovala na knižní výrobu a m.j.se proslavila miniaturními tisky vázanými v kůži – „kolibříky“ a tiskem bibliofilií. Po privatizaci tiskárny v r.1993 však její provoz neměl dlouhého trvání a výroba byla zastavena v r.2003.

Nyní se v těchto nově zrekonstruovaných prostorách bývalých tiskáren nachází náš Penzion Volyňka, ve kterém i vy můžete strávit příjemnou dovolenou, kde vás bude uspávat šumění šumavské řeky Volyňky, která protéká přímo pod okny Penzionu Volyňka. Vimperk je nazýván branou Šumavy.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 10. 2019