!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Deco Restaurace
Gurmánská turistika

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace vítá hosty v pražských Modřanech. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Majitel má jasnou vizi jak obstát mezi konkurencí – vařit tradiční autentickou chorvatskou kuchyni pouze z nejlepších čerstvých ingrediencí a hotový pokrm doplnit výborným chorvatským vínem. Ostatně většina surovin použitá v místní kuchyni je dovezena z rodné země majitele a šéfkuchaře v jedné osobě. Kromě čerstvých ryb a mořských plodů můžete okusit i chorvatský olivový olej, vyhlášenou delikatesu v podobě dalmatského prosciutta či pljeskavice s ajvarem. V sezóně lanýžů pak určitě vyzkoušejte chorvatské škampi (langusty) na grilu s černým lanýžem, podávané na čerstvé rukole, nebo telecí medailonky v šampusové omáčce s černým lanýžem. Na vinném lístku převládají chorvatská vína, ze široké nabídky více než 50 položek upozorníme na raritu, jíž je chorvatský Valomet, suché šumivé víno, které zraje nejméně 400 dnů na mořském dně.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě dvou Zlatých lvů pro sezónu 2020.
 
Zobrazit více