Úvod > Co chcete dělat? > Minizoo Milíčovský dvůr
Příroda

Minizoo Milíčovský dvůr

Na okraji sídliště jižní Město na trase NS Milíčov u Milíčovského lesa se nalézá Milíčovský dvůr s domácími zvířaty. Jsou zde k vidění koně, husy, kozy, ovce, prasátka, a jiné domácí zvířectvo. Nedaleko je několik rybníků a také dětské hřiště.
Na okraji sídliště jižní Město na trase NS Milíčov u Milíčovského lesa se nalézá Milíčovský dvůr s domácími zvířaty. Je otevřený celoročně, volně přístupný a neplatí se zde vstupné. Vidět tu můžete koně, kozy, ovce, prasátka, husy a jiná zvířata. Dostanete se sem od stanice metra Háje (1,5 kilometru), parkovat je možné v okolí ulice Exnárova.

Na jihozápadním okraji Hájů najdete nejen Milíčovský dvůr,  Milíčovské rybníky a Milíčovský les, ale i uměle vytvořený (navršená zemina ze stavby metra) Milíčovský vrch a bývala tu i myslivna Český Milíčov. Vše souvisí se zaniklou vesnicí Milíčov, jejíž pojmenování se úplně nepodařilo rozluštit. O vsi Milíčov existuje jen jediná zmínka, a to z roku 1727, kdy se prostě konstatuje, že všichni obyvatelé vsi již vymřeli. A tak tu zůstal jen dvůr, doložený už v roce 1403. V roce 1844 se obytná budova dvora uvádí jako zámeček, který ve 20. století nahradila novostavba.