!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Evropská dálková trasa E10 – pěšky Českem od severu k jihu
Letní sporty

Evropská dálková trasa E10 – pěšky Českem od severu k jihu

Evropská dálková trasa E10 Česko málem půlí. Rodí se na Kap Arkona na Rujáně, německým územím se dostává k Varnsdorfu, překračuje České středohoří, míří do Prahy a dále přes Brdy, do jižních Čech k Českým Budějovicím a na hraniční přechod Radvánov.
Evropská dálková trasa E10 má jít z Finska přes německou Rujanu, Čechy, Rakousko, Itálii a Francii do Španělska. Všechny úseky ještě nejsou dokončeny, takže měří jen asi 2 880 km, začíná na Rujáně a zatím končí v italském Bolzánu. Českou republikou prochází nynější trasa celou 1/3, a to od severu k jihu.

Na našem území začíná ve Varnsdorfu a pokračuje přes města Nový Bor – Česká Lípa – Doksy – Bezděz – Žďár – Kokořín – Mělník – Praha (Zbraslav – Radotín) – Vonoklasy – Karlík – Karlštejn – Zadní Třebáň – Kytín – Dobříš – Hřiměždice – Nepřejov – Smolotely – Bohostice – Kozárovice – Orlík nad Vltavou – Zvíkov – Písek – Albrechtice nad Vltavou – Týn nad Vltavou – Litoradlice – Purkarec – Hluboká nad Vltavou – České Budějovice – Kaliště u Lipí – Slavče – Holubov – Dívčí Kámen – Zlatá Koruna – Kleť – Český Krumlov – Světlík – Frymburk – Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod – Studánky a končí na hraničním přechodu Radvánov.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 2. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy
Pension Inge Vyšší Brod

Pension Inge Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy