!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Dobříší a Prokopova zahrada
Příroda

Naučná stezka Dobříší a Prokopova zahrada

V Dobříši vznikla naučná stezka, která vede jak územím města, tak jeho nejbližším okolím. Na ní navazuje také interaktivní park v Prokopově zahradě. Návštěvníci stezky mohou volit jednotlivé trasy podle svých možností a zájmů, pohybovat se po ní je možné buď pěšky anebo na kole.

Malý městský okruh vás na provede centrem města. Na jednadvaceti zastaveních se seznámíte s místy, kam jezdili králové, knížata nebo sídlili radní. V těchto místech s duchovní i kulturní hodnotou se formovala historie Dobříše. Trasa je douhá 5 km.

Velký městský okruh o délce cca 5 km opouští centrum města a míří do jeho klidných částí. Na osmnácti zastaveních se dozvíte mimo jiné i informace o dobříšském průmyslu a okolní přírodě.

Lesní stezka o délce 27,5 km, je nejdelší z naučných okruhů, je vhodná spíše pro cyklisty, směřuje do přírody a na patnácti zastaveních seznamuje s výjimečnými přírodními i kulturně-historickými místy kolem Dobříše. Lesní stezka je také vhodná pro výlety se psy.

Kromě naučné stezky byla renovována i Prokopova zahrada, bývalé zahradnictví. V jeho prostoru vznikla naučná zahrada, místo odpočinku i vzdělávání, do kterého byly vysázeny i méně známé druhy keřů a stromů. Na stezce i v zahradě jsou instalované doprovodné informační tabule a v místním informačním centru jsou k dispozici nové mapy města se zakreslenými okruhy.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy
Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy