!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod
Zážitky

Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod

Přijďte si prohlédnout sbírku Aleny Kortanové s více než 60 skleněnými betlémy, ty jsou fenoménem Železného Brodu. Je zde také prodejna skla s figurkami, korálky a betlémy, ale i kreativní dílnička pro děti. V létě uvidíte po většinu dní i živé předvádění výroby korálků u sklářského kahanu.
Muzeum se nachází v památkové rezervaci Trávníky, což je malebná čtvrť se zachovalou lidovou architekturou.

Do minimuzea se vchází prodejnou, kde si můžete koupit typické zdejší sklářské výrobky od regionálních výrobců – skleněné figurky a skleněné betlémy z nich, ručně vyráběné korálky – tzv. vinuté perle a šperky z nich, foukané a ryté sklo apod.

Uvidíte betlémy figurkové, korálkové, malované na skle, z dutých trubic nebo z rytého či broušeného skla. Součástí je také korálková dílnička, kde si návštěvníci mohou za 30 Kč vytvořit vlastní bižuterii nebo skleněnou hvězdičku. 

Jen pár kroků od muzea se nachází krásná roubená stavba, tzv. Běliště, kde se nachází národopisná expozice Městského muzea. ​
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Neco v Malé Skále

Penzion Neco v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj
Autokemp Ostrov v Malé Skále

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj