!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Poznávací okruh Trávníky v Železném Brodě
Památky

Poznávací okruh Trávníky v Železném Brodě

Poznávací okruh Trávníky v Železním Brodě vás zavede do historického prostředí roubených a zděných staveb památkové zóny a památkové rezervace Trávníky. Poznáte řadu památek lidové architektury, zděné klasicistní domy i pískovcové kašny.
Cesta provází mezi starými dřevěnými domky, jimž sice již doškové střechy chybějí, ale typická malá okénka a přilehlé zahrádky většinou zůstaly původní. Tato část města si zachovala svůj starobylý podkrkonošský ráz. Uličky, které se zde křižují a rozvětvují, vás dovedou do zajímavých zákoutí. Všechny domečky pochází z přelomu 18. a 19. století a nesou jména po původních majitelích.

Významnou stavbou města, je např. zděný empírový dům Grosovsko, nazývaný mezi místními Trávnická radnice. Dalším významným zastavením na trase okruhu je areál kostela sv. Jakuba Většího s kostnicí.

U vybraných objektů jsou umístěny informační tabule, na něž úzce navazují brožury s podrobnějším popisem domečků, mapkou okruhu a krásnými fotografiemi. Zpestřením, zejména pro dětské návštěvníky, je úkoláček s omalovánkou, puzzle, vystřihovánkou a dalšími lehkými úkoly. Brožurka a úkoláček je zdarma k vyzvednutí v Turistickém informačním centru Železný Brod.
Zobrazit více

Provozovatel

Turistické informační centrum Železný Brod

Náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod
Tel.:
+420 483 333 999
Tel.:
+420 778 527 000
Email:
info@zelbrod.cz
WWW:
www.zeleznybrod.cz
GPS:
50,642613 15,254168
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Neco v Malé Skále

Penzion Neco v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj
Autokemp Ostrov v Malé Skále

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj