Úvod > Co chcete dělat? > Malé světy Bavorov
Kultura

Malé světy Bavorov

Domečky pro panenky, modely a další drobnosti, sesbírané za více než čtyřicet let paní Gil Bomber.
Pamatujete si, když jste byli malí? Myslím opravdu malí, kdy se vám všechno ze světa dospělých zdálo příliš velké, kdy vám neustále někdo větší říkal, kam máte jít, co máte dělat… A potom vám někdo daroval domeček pro panenky, model garáže, nádraží s vláčky či loutkové divadlo.

Najednou zde byl malý svět, ve kterém jste vy sami začali rozhodovat. To vy jste mohli určovat, co se teď bude dělat, kam co přijde…

Nyní přivezla Gil Bomber z Anglie do Bavorova svou sbírku a vy tak máte báječnou příležitost zažít znovu ten zázračný pocit z dětských let nebo dopřát potěšení ze světa miniatur svým potomkům. Některé z domečků čeká renovace. Budete moci pozorovat, jak Gil vrací domečkům jejich původní krásu.

Do sbírky budou přibývat nové exponáty, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost.  Vždy bude k vidění něco nového, vždy se něco změní – panenky, které popíjely čaj v obývacím pokoji, budou uklízet v podkroví nebo bude středověký dům nově vymalovaný a bude mít konečně pořádné schodiště…

Tyto malé světy jsou místem plným překvapení jak pro dospělé, tak pro děti – přijďte se podívat a nechte se na chvíli unést časem. Připomeňte si, jaké to bylo, když jste i vy byli malí.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Javornická palírna

Javornická palírna

Dub, Jihočeský kraj
Zábavné centrum Družba Vodňany

Zábavné centrum Družba Vodňany

Vodňany, Jihočeský kraj
Kavárna Lahoda & dětské studio

Kavárna Lahoda & dětské studio

Vodňany, Jihočeský kraj
Hotel Prajer Vodňany

Hotel Prajer Vodňany

Vodňany, Jihočeský kraj