Úvod > Aktuality > V Letňanech se bude slavit Den letiště a 100. výročí značky Citroën
V Letňanech se bude slavit Den letiště a 100. výročí značky Citroën
"> "> "> Letište Letnany slaví 90. narozeniny ">
Zážitky

V Letňanech se bude slavit Den letiště a 100. výročí značky Citroën

  • Vydáno4. září 2019
V sobotu 7. září se budou nad letištěm v Letňanech vzduchem prohánět unikátní letadla. Ve vzduchu se představí letadla z první republiky po současnost, včetně letecké akrobacie a vojenských letadel. Na letišti vás čekají ukázky letecké i pozemní techniky i seskoky parašutistů. V průběhu celého dne pak můžete využít vyhlídkové lety. Desátý ročník bude navíc speciální v tom, že se ke Dni Letiště přidala značka Citroën, která letos slaví 100. výročí!

Den letiště LetňanyAkce na Letišti Letňany je jediným leteckým dnem v Praze. Pro diváky bude připravena přehlídka letecké historie na území Prahy spolu s prezentací aktuálního života letiště.

Letošní 10. ročník oblíbené akce proběhne také u příležitosti 100. výročí značky Citroën. Nebude tedy nouze ani o pozemní program, třeba v podobě statických ukázek veteránů francouzské automobilky. Mimo to vás čeká historická i současná letecká technika ve vzduchu i na zemi a pozemní ukázky Armády ČR, historických vojenských klubů a mnoho dalšího.

Brány jednoho z nejstarších českých letišť se otevřou návštěvníkům v sobotu 7. září v 9:30 a v 10 hodin začne bohatý program dne.
 

Historické letouny a letošní Air show

Den letiště BlaníkNejvětším lákadlem pro fanoušky letectví bude vystoupení originálních historických letounů nebo jejich věrných letuschopných replik. Počínajíc prvním československým dolnoplošníkem Avia BH 1 z roku 1923, přes sovětský stíhací letoun Jak-3 po americký pozorovací letoun Piper.

Dále se divákům představí 2motorový dopravní dolnoplošník L–10 Electra z poloviny 30. let, poválečná výroba čs. letounů řady Zlín Z 326 nebo Z 726.

Nebude chybět ani Turbolet L-410 či letecká show Akrobacie Blaník, Avia BH-1, Zlím Z 326, L10 Electra, AN 2 nebo závěrečný seskok parašutistů.


Setkání 100 let Citroën

citroenOslava 100. výročí značky Citroën bude největším setkáním veteránů Citroën, které se v takovém počtu a na jednom místě v ČR ještě nikdy nesetkaly. Akce nabídne také testovací centrum nových vozů, spoustu zábavy pro celou rodinu a současně probíhající leteckou show v rámci Dne Letiště Letňany. K vidění budou ikonické modely, sportovní vozy, dodávky HY, 20 „kachen” a další vozy značky Citroën. Kromě nich se představí i celá historie značky, která byla často nositelem inovativních technologií.

Pro testovací jízdy bude v testovacím centru k dispozici 20 současných modelů. Připraven bude i atraktivní doprovodný program pro celou rodinu – krytá FUN zóna s modelovými autodráhami, simulátory, dětský koutek a chill-out zóna. Na návštěvníky čekají také venkovní šlapací káry na dopravním hřišti četníka ze St. Tropez a soutěž o nejlepší čas v 2CV Crossu s modely na dálkové ovládání. Ve Fun zóně budou i velké skákací hrady a další atrakce pro děti.

Letiště Letňany – unikátní prostor pro volný čas

Letiště Letňany – unikátní prostor pro volný čas

Letiště Letňany je unikátním místem, kde se nejen létá a kde žije chráněný sysel obecný, ale také místem, kde můžete mnoha různými způsoby prožít volný čas.

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha – Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě.

Letecké muzeum Letňany – expozice v historických hangárech Staré Aerovky

Letecké muzeum Letňany – expozice v historických hangárech Staré Aerovky

V historických hangárech areálu Staré Aerovky v pražských Letňanech najdete novou expozici kbelského leteckého muzea. Vystaveny zde jsou staré i novodobé letouny firmy Aero a bombardovací stroje.

Vyhlídkové lety a pilotem na zkoušku

Vyhlídkové lety a pilotem na zkoušku

Milujete letadla, volnost pohybu či vzrušení? Lákalo by vás sedět v kokpitu a zjistit, o čem to přesně je? Kromě vyhlídkových letů se můžete stát i pilotem na zkoušku.

Aeroklub Praha Letňany – vyhlídkové lety z Letňan

Aeroklub Praha Letňany – vyhlídkové lety z Letňan

Aeroklub Praha Letňany vám nabízí možnost proletět se v letadle dle vašeho výběru z letiště přímo u konečné metra Letňany. Prožijete jedinečně krásný zážitek. Letadlová flotila, ochotní a zkušení piloti aeroklubu jsou vám plně k dispozici.