!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum miniatur v Praze
Zážitky

Muzeum miniatur v Praze

Objevte mikrosvět složený z 19 uměleckých děl Vladimíra Kazariana viditelných jen pod mikroskopem. Jedná se o výtvory tak malé, že nejdou zhlédnout pouhým okem, ale jen pomocí zvětšovacích čoček.
Ponořte se do mikrosvěta a odhalte umělecká díla vytvořená na lidském vlasu, na zrnku rýže či máku, kde uvidíte Charlie Chaplina, Marylin Monroe, Ježíše Krista a mnoho dalších osobností.

Můžete zde obdivovat i nejmenší Sochu Svobody v jantaru o velikosti lidského vlasu nebo sochu Diskobola na zrnku máku. K neuvěřitelným atrakcím také patří "mikro zoo" v kočičím vousku s devíti zvířaty.

Autorem vystavovaných prací v pražském Muzeu Miniatur je Vladimír Kazarjan z Ruska. Strávil na tvorbě objektů velikých jen zlomek milimetru mnoho týdnů a někdy i několik měsíců. Jeho dílo prezentuje velice náročnou a dokonalou práci. Jedná se o vysoce profesionální řemeslnou techniku, která nemá na světě obdoby. Práce na těchto objektech byla totiž tak precizní a titěrná, že jejich tvůrce mohl tvořit pouze se zadrženým dechem v naprostém klidu bez jediného nežádoucího pohybu.
Zobrazit více