Úvod > Co chcete dělat? > Klasická agroturistika na eko-koňo-statku u královského města Kadaň
Letní sporty

Klasická agroturistika na eko-koňo-statku u královského města Kadaň

Nabízíme aktivní účast na dění na statku – péče o koně, jízda na koních, vyjížďky, mimo to i možnost vyzkoušení si předení a tkaní (ruční zpracování ovčí vlny), aranžování sušiny.

Statek Špičák (něm. Spitzing, Spitzinghof) leží u Kadaně pod stejnojmennou horou (Špičák, Spitzing, Kaadner Spitzberg), která je významnou dominantou kraje.

Statek vznikl pravděpodobně již ve druhé polovině 13. století. Na statku máme mimo koní i pár kraviček, kozy, ovečky, králíky, slepice a všechno, co tam patří, ale i párek lamy krotké. Ubytování máme turistického charakteru pro 10 lidí (vybavenou kuchyň s plynovým sporákem a elektrickou troubou a příslušenství s teplou vodou).

Podle individuálního zájmu – možnost zúčastnit se běžné každodenní práce na statku – od poklízení koní, přes krmení králíků a slepic. Možnost svezení se na koních, ovšem nejdřív každý musí předvést svoje jezdecké umění. Kdo na koni neseděl, nic se neděje, sveze se taky, pod naším dohledem. Vhodné i pro malé děti. Koně máme k tomuto účelu chladnokrevné – klidné. Zájemce si může vyzkoušet práci na kolovrátku, vyzkoušet si tkaní na ručním stavu, můžeme nabídnout individuální základní košíkářský kurz nebo výrobu výrobu dekorace – suchá vazby – viz obrázek. V době, kdy se krávy nebo kozy dojí, se zájemci mohou zúčastnit i dojení. Pro volné podvečery můžeme nabídnout nedaleké fitcentrum, v zimním období pro zájemce o zimní sporty je nedaleko ( asi 30 km) lyžařské středisko Klínovec.

Provozovatel

Centrum aktivního odpočinku - Jezdecká společnost Na Špičáku

Mikulovice 57
432 01 Kadaň
Tel.:
+420 737 177 432
Tel.:
+420 732 762 789
Email:
info@agrorelax.cz
WWW:
www.agrorelax.cz
GPS:
50,383485 13,232131
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Dolní Poohří
Město:
Kadaň
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí