Úvod > Co chcete dělat? > Kozí farma v Zásadě u Kadaně
Životní styl

Kozí farma v Zásadě u Kadaně

V roce 2014 nebyla prodejní a výrobní sezóna zahájena, došlo k přerušení výroby. Hlavním cílem byl na farmě chov koz, před několika lety však farmáři své zaměření přesměrovali na chov masného skotu plemene Charolais. A z nostalgie si ponechali pár koziček.
Chcete vidět, jak se hospodaří na rodinné ekologické farmě? Pojďte poznávat život na ekofarmě, vyjděte si na výlet do průmyslem nedotčené krajiny Doupovských vrchů.
 
Počátkem roku 1998 jsme na bývalém statku začali provádět první přípravy pro chov koz a zpracování mléka jimi produkovaným. Po dokončení úprav
a vytvoření technologického zázemí jsme započali "stavět" stádo, které  časem čítalo 150 kusů. Chovali jsme kozy bílé tak i kozy hnědé, z nichž některé patřili do genofondu České republiky a byly v kontrole užitkovosti, která sleduje hlavně obsah bílkovin a tuků v mléce. Na podzim roku 2011 od nás velká část kozího stáda odešla k jinému chovateli a my se přeorientovali na chov masného skotu plemene Charolais. Základní stádo tvoří 20 krav a jeden plemenný býk jménem Valdemar. Od roku 1999 držíme prestižní certifikát „Ekologicky hospodařící zemědělec“ .

Ostatní aktivity
Dále se zabýváme chovem shetland pony. V tuto chvíli jich máme 10 a rozhodně se bude naše stádečko rozrůstat. Jsme spřátelenou odchovnou hříbat pro Stáj Dominika, jenž se zabývá chovem pony pro sportovní využití.

Díky výhodné poloze, několik set metrů vzdálené Chráněné krajinné rezervaci v okolí hory Úhošť, činí naší farmu i turisticky atraktivním místem.Zajímá Vás:    – jak se žije na farmě?

Prohlídky farmy pro skupiny i jednotlivce.
Zajímá vás:    – jak se žije na farmě?
                      – v čem spočívá ekologické zemědělství?
                      – jaké jsou potřeby koz, krav a poníků?
                      – jak se stará o zvířata?
                      – kde naše hospodářská zvířata bydlí?
                      – chcete se dostat do kontaktu se zvířaty?
                                         
Toto vše a ještě více vám povíme a ukážeme, když se u nás zastavíte. Stačí jen zavolat a domluvit se na termínu.

Provozovatel

Kozí farma v Zásadě u Kadaně

Zásada u Kadaně 1
432 01 Kadaň
Tel.:
+420 777 299 445
Email:
info@kozifarma.cz
WWW:
www.kozifarma.cz
GPS:
50,372823 13,230459
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Dolní Poohří
Město:
Kadaň
 

Časová náročnost

3,0 hodiny