Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Střelnice Kadaň – uzavřeno
Gurmánská turistika

Restaurace Střelnice Kadaň – uzavřeno

Restaurace Střelnice na vás zapůsobí příjemným prostředím, profesionálním personálem a možností výběru z našich českých jídel. V letních dnech můžete relaxovat s přáteli na zahrádce pod letitými kaštany a nechat své ratolesti dovádět v dětském koutku.
Restaurace se nachá­zí v prostorách zre­konstruovaného kul­turního domu. Připravují zde jídla české kuchyně, speciali­tou jsou peče­ná vepřová že­bírka a vína z vin­né oblasti Lechovice. Restaurace je rozdělena na kuřáckou a nekuřáckou část. K dispozici je Salonek pana starosty, Malý salonek, Klub Cavern, sál, zahrádka s dětským koutkem. Je zde možnost plánovat různé akce jako jsou svatby, konference.
 
Z historie domu: kadaňská Střelnice nezískala svůj název náhodou. Byla totiž se střílením i střeleckými spolky a tradicemi odedávna spojena. Sdružení měšťanů cvičících si svou ostrou mušku střelbou „ku ptáku“ jsou známa už od středověku. Aktivní střelba z palných zbraní se však odbývala bezpečněji než na volných prostranstvích, totiž v městských příkopech. Vzhledem ke skutečnosti, že budova Střelnice stojí na místě příkopu v sousedství někdejší Vodní brány, lze se domnívat, že na jejím místě původně takovéto cvičiště také bývalo. Samotnou budovu si ale členové kadaňského ostrostřeleckého spolku postavili již jako společenské centrum.
 
Jádro dnešního domu pochází z roku 1845. Střelnice sloužila jako místo setkávání občanů a její společenský sál se využíval k různým merendám a plesům. Po celkové rekonstrukci se ze Střelnice stal nový městský kulturní dům, v přízemí byla otevřena restaurace, která patří k nejlepším v Kadani.
Zobrazit více