Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecká stáj Preláta na Přední Kopanině
Letní sporty

Jezdecká stáj Preláta na Přední Kopanině

Jezdecký výcvik ve stáje Preláta je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce se zájmem o sportovní a rekreační ježdění. Jezdecká škola zde funguje již od roku 2000 a stáj je členem České jezdecké federace.
Jezdecký výcvik ve stáji Preláta na Praze 6 je možný již pro zájemce od 12let (mladší děti po dohodě), dále se zde pořádá rekreační ježdění a vyjížďky do přírody. Začátečníkům i zkušeným jezdcům jsou k dispozici zkušení provozní koně, venkovní i krytá jízdárna.

Zájemci o ježdění absolvují v jezdecké stáji Preláta základní kurz jízdy na koni, kdy se naučí bezpečně ovládat koně ve všech chodech na jízdárně i v terénu. Součástí výcviku je i výuka základní péče o koně. Délka tohoto kurzu je individuální, s každým jezdcem se pracuje podle jeho schopností.

Při jezdeckých hodinách na jízdárně i v terénu je prioritou bezpečnost jezdců i koní – lekce vede vždy cvičitel a všichni jezdci používají bezpečnostní přilby, děti i bezpečnostní vesty. Lektoři se snaží, aby ježdění na koni přinášelo jezdcům nejen relaxaci, ale i motivaci ke zvyšování jejich znalostí a dovedností v oblasti jezdectví.

Po absolvování základního kurzu se dále můžete věnovat buď rekreačnímu ježdění nebo přípravě na budoucí sportovní kariéru (někteří z absolventů výcviku dnes úspěšně reprezentují sportovní stáje na drezúrních a parkurových závodech).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021