Úvod > Co chcete dělat? > Bal folkové tance v Praze
Zážitky

Bal folkové tance v Praze

Novinka z Francie – moderní a svěží přístup k lidovým tancům! Bez ambicí vystupovat, bez kostýmů, na současnou muziku, pro zábavu. Nic koženého, najdete tu vliv latiny, tanga, blues, v muzice prvky jazzu, rocku nebo třeba hip-hopu. Tance pro všechny, a obzvlášť pro ty, kdo si zatím báli tancovat!
Pravidelné kurzy bal folkových a bretonských tanců s důrazem na tancovačkový repertoár. Kurzy jsou vhodné pro širou veřejnost, mottem je "hlavně aby bylo veselo".

Pokud vás zajímá, jaké to je, tancovat nejen v páru, ale i ve čtverylce, řadě, řetězu či kruhu, nebojte se přijít. Za tyhle tance ručí celé generace spokojených tanečníků. Dobře se tancují a přinášejí lidem radost. Vychází z lidového odkazu, al přetváří ho po svém, do moderní podoby.

Kurz je vhodný i pro začátečníky, kromě nových tanců budeme průběžně důkladně opakovat i základy tancovačkového – festnozového – bal folkového repertoáru.

Kurzy se konají každé úterý od 20.15 do 21.30 hod. v Tanečním studiu Naboso. Začíná se 1. října a konec je 17. června. Jednou do měsíce (vždy druhé úterý) je místo lekce tancovačka na živou muziku od 20.00 v kavárně Neustadt (areál Novoměstské radnice, pár kroků od studia).