Úvod > Aktuality > Užijte si piknik pod rozkvetlými sakurami v Dendrologické zahradě
Užijte si piknik pod rozkvetlými sakurami v Dendrologické zahradě
"> "> ">
Příroda

Užijte si piknik pod rozkvetlými sakurami v Dendrologické zahradě

  • Vydáno8. dubna 2015
V Dendrologické zahradě v Průhonicích se v sobotu 11. dubna chystá zajímavá akce. V podstatě jde o bezprostřední piknik pod rozkvetlými sakurami spojený s recitací japonské poezie, neformálními přednáškami, sklenkou saké či dalšími japonskými specialitami. Návštěvníci budou mít možnost připravit si i svou vlastní verzi japonské básně haiku, inspirované jarní atmosférou a rozkvetlými květy.
SakuraSbírka orientálního umění Národní galerie v Praze pořádá v sobotu 11. dubna od 14 hodin ve spolupráci s Dendrologickou zahradou Průhonice speciální událost inspirovanou tradičním japonským svátkem obdivování sakur Hanami. Všichni milovních květin jsou tak zváni na piknik pod rozkvetlými sakurami. Těšit se můžete na japonskou poezii, sklenku saké nebo na karaoke. Přijďte si užít uvolněnou jarní atmosféru v japonském stylu.

Dendrologická zahrada Průhonice se pyšní jedním z nejkrásnějších sakurových sadů u nás. Historii a význam sakur objasní v rámci úvodní přednášky vedoucí Dendrologické zahrady Zdeněk Kiesenbauer. Symboliku japonských sakur a tradici čínských a japonských literárních pikniků poodhalí kurátorky Národní galerie v Praze Jana Ryndová a Petra Polláková. O občerstvení v japonském stylu se postará vynikající pražská japonská restaurace Miyabi – a v jejich zahradním stanu bude možné zakoupit také nejrůznější japonské lahůdky.

SakuraHanami znamená v překladu obdivování sakur – nebo přesněji květin. V Japonsku se tento pohyblivý svátek odehrává vzhledem k rozlehlosti území zpravidla od konce března až do začátku května bez ohledu na počasí všude tam, kde sakury právě kvetou. V japonském zpravodajství se v tomto období objevují informace o aktuálním pohybu "kvetoucí sakurové vlny" na území celého Japonska. Lidé chodí obdivovat rozkvetlé sakury do parků, kde pořádají pikniky, popíjejí, oslavují a setkávají se s přáteli. Je to jeden z nejkrásnějších tradičních japonských svátků, který si i v současné zrychlené době stále uchovává svou neopakovatelnou atmosféru.
Dendrologická zahrada v Průhonicích

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“, čekají vás japonské speciality – samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem.

Japonská zahrada Aizen v Říčanech

Japonská zahrada Aizen v Říčanech

Jedna z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Evropě se nachází v malebném prostředí Říčan, přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy. Japonskou zahradu v Říčanech založil Ing. Petr Typlt v roce 1998 podle návrhu Takumi Mizokami. Zahrada byla zpřístupněna veřejnosti 7.7.2007.

Palác Kinských v Praze

Palác Kinských v Praze

Budova paláce Kinských je sídlem Národní galerie Praha. V prostorách paláce je po jeho rekonstrukci otevřeno Kafkovo knihkupectví. Vzniklo zde také informační centrum Národní galerie, kavárna a muzejní obchod.

Další aktuality