Úvod > Co chcete dělat? > Gobelínová manufaktura Wnoozow v Karlíně
Kultura

Gobelínová manufaktura Wnoozow v Karlíně

Wnoozow je textilní manufaktura založená roku 2016 Danielou Danielis. Primárně se zaměřuje na tkaní gobelínů, tapiserií a ruční výrobu tkanin s ohledem na potřeby významných umělců a designérů.
Daniela Ferenčíková působící pod uměleckým jménem Daniela Danielis založila značku Wnoozow. Jde o textilní a gobelínovou manufakturu, která působí na uměleckém a řemeslném trhu od roku 2016. Tkaní tapisérií je technologie, jejímž produktem jsou umělecká díla, považovaná za nejvyšší umělecké řemeslo.

Ke každému dílu přistupují ve Wnoozow individuálně a snaží se vyzdvihnout jeho jedinečnost. S tím se pojí také to, že každý gobelín je vytvářen lokálně a s ohledem na životní prostředí. Každý kus je od začátku zpracováván ručně - od předení příze až po ruční barvení přírodními nebo certifikovanými umělými barvivy. Samotné tkaní provádějí zkušení tkalci specializovaní na různé tkací obory.

Ateliéru se za roky své existence podařilo vybudovat silné jméno, které je uznávané jak v Česku, tak i na Slovensku. Spolupracovali např. s Klárou Nademlýnskou, Petrou Ptáčkovou nebo Martinem Lukáčem.

Společný projekt malířky Lu Jindrák Skřivánkové a Daniely Danielis, zakladatelky textilního ateliéru Wnoozow je v současném českém prostředí velmi ojedinělý počin. Výroba metru čtverečního trvá v rukách zkušených tkadlen jeden měsíc. Ve Wnoozow se také pořádají workshopy a nově si můžete zakoupit i kurzy.

Provozovatel

Wnoozow

Urxova 2
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 775 970 191
Email:
hello@wnoozow.com
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://wnoozow.com/
WWW:
https://www.wnooz...
GPS:
50,094237 14,457973
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
 

Časová náročnost

1,0 hodina