Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy kreslení a malování v pražském Ateliéru 45
Zážitky

Kurzy kreslení a malování v pražském Ateliéru 45

Výtvarné kurzy v Ateliéru 45 mají velmi široký záběr, od prvního seznámení s kreslení tužkou na papír, přes kresbu uhlem, až po složité technologické postupy při olejomalbě.

Celoroční kurzy kresby a malby jsou určeny všem, kteří se chtějí nechat okouzlit vlastní tvořivostí. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti a můžete si myslet, že nejste obdařeni výtvarným nadáním, přesto budete po krátkém čase překvapeni svojí zručností.

Ateliér 45 nabízí uvolněné, umělecké prostředí s milými a otevřenými lektory, kteří budou vašimi průvodci v cestě za vlastním poznáním. Jsou tu pro začátečníky i pokročilé, pro uchazeče o studium na uměleckých školách, pro malé i ty starší. Na zkušební hodinu si můžete rezervovat místo zdarma.

Výtvarné díly pro děti přispívají k rozvoji jejich tvůrčího projevu a osobní citlivosti. Jsou místem, kde se vaše děti seznámí s různými technikami od tužky po tiskařskou či fotografickou práci. Malí umělci zde současně objevují klasickou výuku kresby a malby spojenou s moderní hrou s materiály v příjemné atmosféře společné i samostatné práce. Ve výtvarných dílnách se děti nechávají překvapit materiály, hmotou, barvami, tvary i slovy. Jejich kreativita není ničím omezena, střetávají se svými nápady i s nápady svých kamarádů a tvorba se stává svébytným komunikačním prostředkem. Děti si užívají aktivní zábavu v bezpečném prostředí. Učí se naslouchat sobě i druhým, prosazovat své tvůrčí plány a rozvíjet své sociální dovednosti prostřednictvím umění. Společně objevujeme svět, překračujeme své možnosti, experimentujeme a někdy, proč ne, všechno roztrháme. Kurzy pro děti se pořádají ve věkové kategorii 5-8 let a 9-13 let.