!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Roberta Guttmanna – výstavní prostory Židovského muzea v Praze

Galerie Roberta Guttmanna – výstavní prostory Židovského muzea v Praze

Kultura
Židovské muzeum v Praze představuje vlastní výstavní prostor pro prezentaci krátkodobých tematických výstav, Galerii Roberta Guttmanna. Galerie je výstavní prostor o rozloze více než 80 metrů čtverečních, který splňuje veškeré požadavky na moderní prezentaci uměleckých a muzejních sbírek.
Galerie je umístěna v přízemí na severovýchodní straně nového komplexu Židovského muzea. Je určena především pro obrazové výstavy sbírky muzea, která byla dosud prezentována jen ve velmi omezeném rozsahu. Výstavy se podle profilu sbírky budou zaměřovat především na domácí židovské umělce konce 19. a první poloviny 20. století, současně však je cílem galerie prezentovat také poválečné a zejména současné moderní umění.

Galerie byla pojmenována po známém pražském naivním malíři Robertu Guttmannovi. Bude tak připomínat jeho jméno současné generaci a svým zaměřením pomáhat mladým umělcům v hledání originálního a původního uměleckého projevu. Nevyhýbá se však ani výstavám historickým, dokumentujícím zejména podíl židovských umělců v různých oblastech českého kulturního života.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Casa de Carli

Casa de Carli

Praha 1, Praha
Restaurace AsianTemple

Restaurace AsianTemple

Praha 1, Praha
Restaurace La Veranda

Restaurace La Veranda

Praha 1, Praha