Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Galerie a kavárna U Prstenu v Praze s interaktivní Krajinou her
Zážitky

Galerie a kavárna U Prstenu v Praze s interaktivní Krajinou her

Galerie U Prstenu v Jilské ulici na Starém Městě představuje projekty pro dospělé i děti v oblastech výtvarného umění, filmu, hudby, divadla, se zvláštním důrazem na prezentaci současného výtvarného umění. Kulturní prostor galerie je doplněn půvabnou nekuřáckou Kavárnu U Prstenu.
Po rozsáhlých stavebních úpravách se otevřel nově zrekonstruovaný prostor U prstenu, navazující na tradici Galerie u Prstenu založenou v roce 1991 ak. mal. Stanislavem Holým. Pro návštěvníky jsou připraveny projekty z oblasti výtvarného umění, filmu, divadla, hudby i literatury. V krásných prostorách galerie také naleznete interaktivní expozici pro děti - Krajina her, ve které se děti setkají s oblíbenými postavičkami televizního Studia Kamarád Jů, Helem, Mufem a dalšími. Pro děti se zde pravidelně připravují divadelní a výstavní programy s uměleckými dílnami či autorské, skupinové i tematické výstavy zejména mladých českých umělců. Programy pro děti a mládež doplní pravidelné lektorské interaktivní výtvarné a hudební programy pro školy i pro volnočasové aktivity rodičů s dětmi.

Kavárna U Prstenu nabízí bohatý výběr nápojů, teplého i studeného občerstvení včetně dezertů a dětského menu. Pro děti jsou zde připraveny kreslící potřeby, hračky a knížky. Starobylý interiér je jako stvořený pro klidný odpočinek v centru velkoměsta. Připojení Wi-fi zdarma a oddělený kuřácký i nekuřácký prostor je samozřejmostí.


 

Hněv ve společnosti

Debata platformy Dominikánská 8 s živým streamem na Youtube.
Praha 1, Praha

Christoph Irniger Pilgrim v Praze

Kvintet Pilgrim, curyšského tenorsaxofonisty Christopha Irnigera, se během let ukázal být jednou z nejzajímavějších sestav mladého evropského jazzu. Po velice úspěšném posledním energickém live albu Big Wheel prezentuje nyní kapela Pilgrim čtvrtou nahrávku, Crosswinds.
Praha 1, Praha

Neznámý fotograf Jaroslav Tkadlec (1851—1927) a jeho cestování Kavkazem

Srdečně zveme na výstavu Neznámý fotograf Jaroslav Tkadlec (1851—1927) a jeho cestování Kavkazem ve Window Gallery (Husova 4, Praha 1).
Praha 1, Praha

Výroba kosmetiky Manufaktura Experience – vytvořte si vlastní domácí lázně

Objevte kouzlo domácích lázní, vyrobte si svou vlastní pečující kosmetiku a proměňte svou koupelnu v dokonalé místo pro krásu a relaxaci…
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Galerie Jaroslava Frágnera a restaurace Klubu architektů

Nadace české architektury se snaží odborníkům i veřejnosti představovat architekturu v tom nejlepším světle. Jen málo galerií u nás se specializuje na prezentaci architektury. Pražská Galerie Jaroslava Fragnera je jednou z nich.
Praha 1, Praha

U Staré paní – hudební club na Starém městě

Hudební klub s nejširším žánrovým záběrem v Praze. Máte chuť zajít na blues, rock, alternativu, indie, nebo world music? Přijďte si užít hudební program Jazz clubu U Staré paní.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Jiljí Praha

Kostel svatého Jiljí se nachází v Husově ulici, v samém centru Starého Města Pražského, nedaleko Klementina a Karlova mostu. Vyniká překrásnou gotickou architekturou s barokně upraveným interiérem.
Praha 1, Praha

Absintherie Praha – víc než jen muzeum absintu

Absintové muzeum, absintová kavárna, pravidelné výstavy obrazů i hudební večery, absintový krámek, a to vše na jednom místě v magické atmosféře Starého Města.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

U Fleků – jedinečné pivo a exkurze pivovarského muzea

Restaurace U Fleků je poutním místem pražských a českých pivařů, jedna z nejnavštěvovanějších hospod v naší republice a nepochybně je i nejznámější pražskou hospodou. Dnes je také místem kulinářských zážitků.
Praha 1, Praha

Restaurace Deer Prague

Restaurace, která si klade poměrně vysoký cíl být rodinnou restaurací s domáckou atmosférou. Nabízí degustační menu o šesti chodech a může být spojeno i s degustací vín. A co vaří?
Praha 1, Praha

Pivní muzeum v Husově ulici na Starém Městě pražském

Největší výstava o českém pivu v Praze se nachází v Husově ulici na Satrém Městě. Najdete zde historii a tradice českého pivovarnictví na jednom místě. Užít si můžete také ochutnávku českých piv v jedinečných historických sklepech.
Praha 1, Praha

Staroměstský pivovar U Tří růží

V centru Prahy, na rohu Husovy a Jalovcové v domě U Tří stříbrných růží se nachází restaurační pivovar, který nabízí tradiční ležáky i pivní speciály.
Praha 1, Praha