!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Farma Křížové pole – rodinná ekofarma u Vyššího Brodu
Ubytování

Farma Křížové pole – rodinná ekofarma u Vyššího Brodu

Rodinná farma se nachází v romantické jihočeské krajině, na úpatí Kraví Hory nad Vyšším Brodem. Využít můžete pobyt na farmě se zapojením do domácích prací (dojení, kydání, opravy ohrad, kontrola dobytka atd.). Pobyty jsou vhodné především pro rodiny s dětmi.

Statek byl postaven roku 1774 cisterciáckým řádem. Současní majitelé zde chovají hovězí dobytek masného plemene, kozy, ovce, koně, prasata, slepice a kočky. Statek je obklopen lesy, které skýtají celou řadu možností na procházky, cykloturistiku a samozřejmě i sběr lesních plodů. V okolí je řada historických památek.

První "velké" apartmá se skládá ze dvou ložnic, z nichž jedna je pro 5 osob a druhá pro 3-4 osoby. Dále sem patří velký obývací pokoj s krbem, plně vybavená kuchyně a sociální zařízení. Druhé "malé" apartmá se skládá z ložnice pro 4 osoby, plně vybavené kuchyně a sociálního zařízení. Dále jsou k dispozici dvě chaty s venkovním posezením.

Všichni hosté mohou využívat venkovní ohniště, rybník určený ke sportovnímu rybaření, dětský koutek. Rádi vás provedeme po farmě, můžete se podívat na dojení koz, případně ochutnat kozí mléko či sýr, domácí marmelády, zeleninová chutney, bylinky ze zahrádky.

Zobrazit více

Provozovatel

Farma Křížové pole

Lachovice 8
382 73 Vyšší Brod
Tel.:
+420 777 268 251
Email:
info@farmadolezal.cz
WWW:
www.farmadolezal.cz
GPS:
48,635396 14,307724
 
Region:
Jižní Čechy
Oblast:
Lipensko
Město:
Vyšší Brod
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Inge Vyšší Brod

Pension Inge Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy
Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy
Chalupa Hačava

Chalupa Hačava

Vyšší Brod, Jižní Čechy