!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod
Letní sporty

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Cyklostezka Gerlova Huť – Nová Hůrka - Prášily – Srní, tzv. Šumavská cyklomagistrála, která je jedinou cyklostezkou v Národním parku Šumava, je od října 2015 dokončena. Celá cyklostezka je dlouhá 25 kilometrů.
Šumavská magistrála, to jsou dlouhé kilometry nekonečnými lesy a pastvinami přes desítky zaniklých osad. Tato páteřní cyklotrasa měří 163,5 km a je vedena po silnicích i účelových komunikacích. Gerlovy Hutě nedaleko Železné Rudy až do Srní na Klatovsku mohou nově cyklisté jezdit po kompletní samostatné cyklostezce. Správa národního parku otevřela v říjnu 2015 poslední úsek šumavské cyklomagistrály z Nové Hůrky do Skelné. Budování jediné cyklostezky v parku, dlouhé 25 kilometrů, trvalo po etapách zhruba deset let.

Dálková cyklotrasa značená jako č. 33 vede krásnými partiemi Šumavy. Celková trasa patří ke středně obtížným a měří 163,5 km.

Myšlenka Šumavské cyklomagistrály vznikla v roce 2006, kdy se postavila její první část Gerlova Huť - Nová Hůrka na Železnorudsku. Od té doby se prodloužila o další dva hotové úseky od odbočení na Vysoké Lávky na Prášilsku až do Mechova u Srní. Poslední, cca 5,3 km dlouhý, úsek mezi Novou Hůrkou a Skelnou se v současné době buduje.

Šumavská cyklomagistrála vede těmito obcemi: Železná Ruda - Nová Hůrka - Skelná - Prášily - Velký Bor - Staré Srní - Srní - Rokyta, křižovatka u kanálu - Antýgl - Modrava - Filipova Huť - Kvilda - Františkov - Borová Lada - Polka - Horní Vltavice (824.00 m.n.m.) - Zátoň - Lenora, železniční stanice - Lenora (786.00 m.n.m.) - Soumarský most a Volarské šance - Stožec - Černý Kříž - Pěkná, železniční zastávka - Nová Pec - Bělá - Hory - Pernek - Pihlov - Horní Planá - Jenišov - Černá v Pošumaví, železniční stanice - Černá v Pošumaví - Slavkovice - Muckov, rozcestí - Milná - Kovářov - Hrdoňov u Lipna - Vřesná - Frymburk - Studené - Slupečná - Lipno nad Vltavou - Lipno nad Vltavou, železniční stnice - Loučovice - Čertova stěna, železniční zastávka - Vyšší Brod.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy
Pension Inge Vyšší Brod

Pension Inge Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy