!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pohodové odpoledne na vodě
Letní sporty

Pohodové odpoledne na vodě

Touláte se po jižních Čechách, máte volné odpoledne a chcete zkusit něco nového? Přemýšlíte, jak na pár hodin zabavit své ratolesti? Vyzkoušejte si plavbu na raftu nebo kanoi po Vltavě.
Ať jste staří, mladí, sportovci tělem i duší nebo naprostí začátečníci, pohodový výlet z Vyššího Brodu do Rožmberka si užijete! Zvládne ho opravdu každý a protože trvá jen 2-3 hodiny, bude příjemným a fyzicky nenáročným zpestřením vaší dovolené (abychom neodradili ty z vás, kteří neradi klidnou vodu, musíme prozradit, že dojde i na trochu adrenalinu - na trase vás čekají dva jezy…).

Občerstvování vřele doporučujeme v polovině trasy, v kempu U tří veverek, kde máte opravdu unikátní možnost ochutnat místní specialitu “veverčí hovínka“.

A závěr cesty? Ten bude plný romantiky. Přivítá vás městečko Rožmberk s dominantou stejnojmenného hradu, sídla Perchty z Rožmberka, tedy ano, správně, Bílé paní. Postaven byl ve 13. století a nově je zde zpřístupněna také expozice poskytující výjimečný pohled do soukromí šlechtického rodu Buquoy. Tak proč ještě váháte? Hurá na vodu!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Inge Vyšší Brod

Pension Inge Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy
Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Vyšší Brod, Jižní Čechy