!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ekofarma Křišťan - poznejte život na venkově
Životní styl

Ekofarma Křišťan - poznejte život na venkově

Ekofarma Křišťan a spol. v Milotičkách u Pelhřimova je zemědělská usedlost obhospodařovaná rodinou Křišťanů, jejíž kořeny sahají až do roku 1625. Na farmě můžete vyzkoušet nejen ekoagroturistiku, ale také klasické rekreační pobyty.
Na farmě hospodaříme ekologicky, což znamená, že nepoužíváme průmyslová hnojiva ani prostředky pro ochranu rostlin (pesticidy). Pěstujeme převážně brambory, obiloviny a chováme ovce, drůbež a včely, takže v případě zájmu můžete ochutnat naše biobrambory, domácí med, vejce nebo jehněčí maso.

O farmě
Ekofarma Křišťan a spol. je zemědělská usedlost obhospodařovaná rodinou Křišťanů, jejíž kořeny sahají až do roku 1625.

Statek je obklopen vzrostlými stromy (i třistaletými lípami), má uzavřený dvůr a velkou zahradu s malým rybníčkem. V bezprostřední blízkosti jsou lesy, kde můžete narazit nejen na několik rybníků vhodných ke koupání, ale můžete vidět i divokou zvěř a najít mnoho hub. Okolní krajina nese typický ráz Vysočiny.

V roce 2000 jsme získali v rámci Nadačního fondu rytíře Františka Horského ocenění Bartákův hrnec za rok 1999 pro nejlepšího ekozemědělce roku a pořádali celostátní dožínky, kterých se účastnil i současný prezident Václav Klaus. Často hostíme návštěvy z vysokých škol nebo univerzit, organizujeme pro ně exkurze po farmě a dokonce se u nás konala i svatba. Několikrát jsme také pořádali rožnění s doprovodným programem pro Dětský domov Humpolec a pro denní stacionář Astra, neobvyklé ale nejsou ani víkendové oslavy pro větší skupiny lidí.

Na naší farmě jsou vítáni všichni, kteří chtějí poznat život na venkově nebo jen vidět, co to v praxi znamená hospodařit a starat se o zvířata.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020