!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Klášter Želiv
Hotel Klášter Želiv
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Ubytování

Hotel Klášter Želiv

V prostorách prelatury premonstrátského kláštera Želiv sídlí hotel Klášter Želiv, který nabízí ubytování se snídaní v historických pokojích, které dříve obýval opat a jeho hosté. Pokoje jsou vybaveny replikami historického nábytku.
Hotel Klášter Želiv nabízí zajímavé ubytování v historických prostorách téměř 870 let starého Želivského kláštera. Můžete využít ubytování přímo v prostorách kláštera, jehož výhodou je určitě atmosféra plná historie a klidu. K dispozici jsou 2, 3 a 4lůžkové pokoje. Po citlivé rekonstrukci historických pokojů sídla opata premonstrátského kláštera vzniklo 31 pokojů vybavené replikami dobového nábytku. Pro uspokojení vašich potřeb je k dispozici široká škála pokojů od economy, superior, suite až po pokoje de luxe s 76 lůžky.

Pro konání konferencí, školení, firemních setkání i rodinných oslav jsou zde k dispozici učebny a sály s kapacitou až 300 lidí. Samozřejmostí je zajištění občerstvení, hostin a celodenního stravování. Ubytování domácích mazlíčků (psy, kočky) je možné po předchozí domluvě.

K fyzické a psychické pohodě souží hostům unikátní klášterní lazebna, kde si mohou v jedinečném prostředí užívat například rašelinové, syrovátkové nebo pivní koupele, finskou a parní saunu nebo zážitkový tryskový kout. K úplnému odreagování je hostům určena odpočinková zóna s biokrbem.

Pokud se hosté zajímají více o historii kláštera, mohou využít komentované prohlídky celého areálu, tzn. Kostel sv. Petra a Pavla, baštu, mlýn, opatství, Trčkův hrad, zahradní domek, úřední dům a kostel narození Panny Marie.

Součástí klášterního areálu je také Želivský klášterní pivovar, který vyrábí tradičním způsobem šest druhů piv, klasické ležáky, speciály i svrchně kvašená piva typu American Ale a Aby Ale. Návštěvníci kláštera jsou taktéž zváni k výkladu klasické výroby piva, technologickému postupu vaření a řízené degustace.

Pro návštěvníky, kteří hledají ztišení, nabízí v klášteře program duchovní obnovy realizovaný bratry kanonie premonstrátů v Želivě a dalšími známými exercitátory např. E. Vellou a Maxem Kašparů. Kdo chce uniknout ze shonu dnešní společnosti, může strávit nějaký čas v klidu kláštera s bratry premonstráty v rozjímání a modlitbách.
Zobrazit více

Provozovatel

Hotel Klášter Želiv - kanonie premonstrátů

Želiv 122
394 44 Želiv
Tel.:
+420 731 598 985
Tel.:
+420 565 381 259
Email:
recepce@zeliv.eu
WWW:
www.zeliv.eu
GPS:
49,529759 15,215096
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Želiv
 

Časová náročnost

24,0 hodin