Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Klášter Želiv
Hotel Klášter Želiv
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Hotel Klášter Želiv

Netradiční ubytování v bývalém barokním opatství s stylovými replikami dobového nábytku.
Hotel Klášter Želiv nabízí zajímavé ubytování v historických prostorách téměř 870 let starého Želivského kláštera. Můžete využít ubytování přímo v prostorách kláštera, jehož výhodou je určitě atmosféra plná historie a klidu. K dispozici jsou 2, 3 a 4lůžkové pokoje. Po citlivé rekonstrukci historických pokojů sídla opata premonstrátského kláštera vzniklo několik desítek pokojů vybavené replikami dobového nábytku. Pro uspokojení vašich potřeb je k dispozici široká škála pokojů od economy, superior, suite až po pokoje
de lux
.

Pro konání konferencí, školení, firemních setkání i rodinných oslav jsou zde k dispozici učebny a sály s kapacitou až 300 lidí. Samozřejmostí je zajištění občerstvení, hostin a celodenního stravování. Ubytování domácích mazlíčků (psy, kočky) je možné po předchozí domluvě.

K fyzické a psychické pohodě souží hostům unikátní klášterní wellness, kde si mohou v jedinečném prostředí užívat například rašelinové, syrovátkové nebo pivní koupele, finskou a parní saunu nebo zážitkový tryskový kout. K úplnému odreagování je hostům určena odpočinková zóna s biokrbem. Pokud se hosté zajímají více o historii kláštera a jeho okolí mohou využít komentované prohlídky .

Součástí klášterního areálu je také Želivský klášterní pivovar, který vyrábí tradičním způsobem,  klasické ležáky, speciály i svrchně kvašená piva typu American Ale a Aby Ale. Návštěvníci kláštera jsou taktéž zváni k výkladu klasické výroby piva, technologickému postupu vaření a řízené degustace.

Pro návštěvníky, kteří hledají ztišení, nabízí v klášteře program duchovní obnovy realizovaný bratry kanonie premonstrátů v Želivě a dalšími známými exercitátory např. E. Vellou a Maxem Kašparů. Kdo chce uniknout ze shonu dnešní společnosti, může strávit nějaký čas v klidu kláštera s bratry premonstráty v rozjímání a modlitbách.

Provozovatel

Hotel Klášter Želiv

Želiv 122
394 44 Želiv
Tel.:
+420 731 598 985
Tel.:
+420 731 598 889
Email:
recepce@zeliv.eu
WWW:
www.zeliv.eu
GPS:
49,529759 15,215096
 
 

Časová náročnost

24,0 hodin

 
 
15.10.
16.10.
Koncert kapely Olympic – Dolní Kralovice

Koncert kapely Olympic – Dolní Kralovice

Dolní Kralovice, Středočeský kraj
29.10.
Den jablka v Horní Cerekvi

Den jablka v Horní Cerekvi

Horní Cerekev, Kraj Vysočina
27.11.
Předvánoční jarmark ve Zručském dvoře

Předvánoční jarmark ve Zručském dvoře

Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí