Úvod > Co chcete dělat? > Vodní nádrž Trnávka - klidné přírodní koupaliště

Vodní nádrž Trnávka - klidné přírodní koupaliště

Letní sporty
Klid, krásné okolí a příjemná atmosféra - přesně tak vypadá koupání ve vodní nádrži Trnávka u Želivy na Vysočině. Jako přírodní koupaliště je využívaná část vodní nádrže u obce Červená Řečice. V těchto místech najdete na březích přehrady upravené pláže.
Najdete zde hned několik pláží, které bývají pěkně upraveny. Vstup do vody je na mnoha místech pozvolný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Pro ně je to vůbec ideální místo: menší pláže jsou dobře přehledné, a ratolesti se tak z dohledu neztratí. Navíc jsou lemovány příjemnými lesy, takže pro stín nemusíte chodit daleko. V přilehlém penzionu si můžete vypůjčit různé sportovní pomůcky - šlapadlo nebo horské kolo.

Trnávka je ideálním místem pro rybolov, nemusíte si ani kupovat speciální povolenku, nedávno byla zrušena a stačí vám ta regionální. Kromě pláží se zde chytá úplně všude a s prutem můžete i na loďku. Dovolenou na přehradě by ocenili sportovci i milovníci historie. Okolí je doslova protkáno turistickými trasami, které vás provedou malebností Českomoravské vrchoviny. Najdete zde i spoustu cyklistických tratí. Pokud už v těchto místech budete, vyplatí se určitě zajít do kláštera premonstrátů v blízkém Želivě.

K vodní nádrži vede silnice ze Želiva do Červené Řečice, další přístup je ze silnice ze Želiva do Brtné. Ze Želiva vede podél nádrže červeně značená turistická trasa.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019