Úvod > Co chcete dělat? > Cesta S. K. Neumanna – cestou Knihy lesů, vod a strání
Letní sporty

Cesta S. K. Neumanna – cestou Knihy lesů, vod a strání

Cesta Stanislava Kostky Neumanna vychází z Obřan v Brně do Bukovinky pod Rakoveckým údolím. Celá trasa měří 20 km a je určena pouze pro pěší turisty.
Trasa začíná v Obřanech u mostu přes Svitavu a pokračuje podél jejího pravého břehu po červené značce, v ulici Mlýnské nábřeží. Značka pokračuje proti proudu řeky chatovými osadami až do Bílovic nad Svitavou. Zde přejde na levý břeh řeky a pokračuje do lesů k Arboretu Řícmanice s památníkem stromů. Vrchy a roklinkami Žilůveckého a Pramenného potoka míjí cesta Babickou jeskyni a přichází k Babicím nad Svitavou, které již náleží k Moravskému krasu. Milovníci přírody mohou na chvíli odbočit z Neumannovy stezky a podívat se k propasti Malá Macocha. Samotná stezka pak prochází okolo jeskyně Ve Člopech, Žitného a její odbočka zavede zájemce k jeskyním Drátenická, Mariánská, závrtu Čertova díra a k jeskyni Výpustek.
 
Po stezce S. K. Neumanna pak turisté pohodlně dorazí až do Křtin s poutním kostelem Jména Panny Marie. Pak opět opustí civilizaci a žene se do lesnatých kopců k Bukovině a Lhotce. V Bukovince, kde stezka končí si prohlédnete kostelík Nanebevzetí Panny Marie a k odpočinku zve i hostinec Rakovec.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí