Úvod > Co chcete dělat? > Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách
Horský hotel Lesná - běžky i letní vyžití v Krušných Horách
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zimní sporty

Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách

Vychutnejte si pečlivou strojovou úpravu tratí v rovinatém terénu Leseňské pláně v 900m nadmořské výšce. Na tratě skiareálu nastoupíte u objektu horského hotelu Lesná, kde se nachází komfortní bezplatné parkoviště.
Lesná je osada, která je součástí obce Nová Ves v Horách v okrese Most v Ústeckém kraji. Leží zhruba 5 km jihozápadně od Nové Vsi v Horách. Osada má pouze tři domy s adresou a nemá žádné trvalé obyvatele. Jedním z domů je Horský hotel Lesná (čp. 22).

V současnosti hotel nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbě. Hlavní budova nabízí 16 pokojů. V podkroví jsou připraveny čtyři apartmány – dva s vířivou vanou. Celková kapacita hotelu je 49 lůžek. V budově je možné se připojit na Wi-Fi síť.

Apartmánový dům, který je vzdálený cca 500 m od hlavní budovy, nabízí možnost ubytování pro větší skupiny. V horním patře se nachází 5 pokojů o celkové kapacitě 15 lůžek. V přízemí je menší místnost, místnost s kuchyňským koutem a zejména prostorný sál, kde je možné pořádat různá firemní školení, semináře, workshopy apod. Sál je vybaven interaktivní tabulí propojenou s pevným počítačem a dataprojektorem, 16ti notebooky pro potřeby školení. Dále samostatné plátno, dvě tiskárny (černobílá a barevná), flipchart, 40 samostatných stolů, možnost individuelního rozložení, školní katedra. Celý objekt je pokryt Wi-Fi signálem.

V přízemí horské chaty se nachází bar s restaurací s celotýdenním provozem s kuřáckou a nekuřáckou částí. V letních měsících je pro hosty v provozu krytá venkovní terasa (cyklistické odpočívadlo pro cca 40 osob). U hotelu je dále připraveno venkovní posezení s krytím přístřeškem a ohništěm, kde je možno na objednávku grilovat selata, krůty apod..
 
Hotel a jeho okolí společně nabízejí spoustu možností sportovního vyžití hostů.

V letním období
Součástí hotelu je víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlení pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal, mini-fotbal apod.

Přímo v hotelu je pro nadšené vyznavače cyklistiky připravena půjčovna horských kol. V okolí hotelu a v regionu se nachází několik cyklistických tras, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak i "lovci kilometrů".

V zimním období
Hotel má k dispozici 10 setů běžeckých lyží. Pro běžkaře se zde nabízí zhruba 60 kilometrů upravených tratí. "K dispozici jsou čtyři značené okruhy.

Šesti střediskům, které jsou provozovány občanskými sdruženími, se podařilo propojit hřebeny Krušných hor běžeckými tratěmi o celkové délce zhruba 350 km. Krušnohorská bílá stopa je unikátní síť běžeckých tratí v Krušných horách v oblasti Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice a Telnice. Běžkařům nabízí strojově upravené stopy, které navazují i na stopy v sousedním Sasku. Nadmořská výška tratí se pohybuje od 750 do 950 metrů, což dává vyznavačům bílé stopy záruku dobrých sněhových podmínek.

Vyznavači sjezdového lyžování mají k dispozici Ski areál Pyšná a Ski areál Lesná.
 

Provozovatel

Horský hotel Lesná

Lesná
430 01 Nová Ves v Horách
Tel.:
+420 476 113 040
Email:
info@horskyhotell...
WWW:
www.horskyhotelle...
GPS:
50,346338 13,255483
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 
10.9.
11.9.
Dny EHD v Kadani 2022

Dny EHD v Kadani 2022

Kadaň, Ústecký kraj
27.8.
Císařský den v Kadani 2022

Císařský den v Kadani 2022

Kadaň, Ústecký kraj
26.11.
Advent v Kadani 2022

Advent v Kadani 2022

Kadaň, Ústecký kraj
24.9.
Vinobraní v Kadani 2022

Vinobraní v Kadani 2022

Kadaň, Ústecký kraj