Úvod > Aktuality > České hotely bodují v evropských anketách
Nejoblíbenejší hotely v Cesku
"> Nejoblíbenejší hotely v Cesku "> Rodinná dovolená je v Cesku nejlepší "> Dovolená ve dvou
Ubytování

České hotely bodují v evropských anketách

  • Vydáno17. ledna 2013
Většina portálů cestovního ruchu pořádá každoročně ankety věnované spokojenosti klientů s jejich ubytováním v dané destinaci. V těchto anketách hlasují klienti, kteří po odjezdu hodnotí kvalitu služeb jednotlivých ubytovacích zařízení. V celkovém měřítku se hodnotí především kvalita pokojů, vstřícnost personálu, čistota, hlučnost, poměr ceny a služeb, úroveň snídaní a gastronomie obecně.
Nejlepší ve svých kategoriích

V řebříčku nejoblíbenějších evropských hotelů se podle turistického portálu HolidayCheck umístily i tři hotely z Česka.

V kategorii Jednička v zemi je nejlepším hotelem pražský Hotel Jurys Inn Prague. Na serveru HolidayCheck dostal za loňský rok od svých návštěvníků 98% doporučení, což má dokazovat, že hosté zde byli opravdu spokojeni. Díky své poloze je hotel vhodným místem, kde odstartovat prohlídku Prahy. Návštěvníci si také pochvalovali rozšířené služby recepce, která zařizuje veškeré cestovní záležitosti a třeba i program na večer.

Rodinná dovolená je v Česku, dle tohoto žebříčku, nejlepší v Aquapalace Hotel Prague – Čestlice, v komplexu jednoho z největších aquaparků ve střední Evropě. Právě rodiny s dětmi zvolily ubytování v hotelu Aquapalace tím nejlepším. Klienti mají k dospozici vnitřní i venkovní bazény s velkým množstvím atrakcí pro děti i dospělé. Také poloha hotelu byla pro hodnotící návštěvníky výhodou, neboť se nachází jen 14 km od centra Prahy.

A kam jet na dovolenou ve dvou? Podle hodnotících párů jedině do západních Čech. V této kategorii bodoval SwissHouse Apartments & Spa v Mariánských Lázních, který je vyhlášen lázeňskými pobyty pod lékařským dohledem. Vedle nejrůznějších procedur a masáží nechybí například ani pobytový balíček pro golfisty.

Nejoblíbenější hotely v Česku – bez ohledu na počet hvězdiček

Respondenti mohli v anketě internetového portálu hotel.info hodnotit kvalitu ubytování ve škále od 0 až do 10 bodů, kde nejvyšší možný počet koresponduje s nejvyšší spokojeností.

Do hlasování se zapojilo více než pět milionů zákazníků z celého světa a rozhodli takto:

Na prvním místě v oblíbenosti hotelů v Česku, bez ohledu na počet hvězdiček, se dle tohoto hodnocení umístil hotel General, u kterého od počátku existence hosté oceňují hlavně osobní přístup, klidnou a jedinečnou atmosféru hotelu, nemluvě o komfortu a mimořádných službách. V celoevropském žebříčku oblíbenosti hotelů samotnými klienty skončil na výborném 7. místě s hodnocením 9,3 bodů.

Jediným mimopražským hotelem umístěným na prvních příčkách internetové ankety je hotel Sant Georg, nacházející se v Mariánských Lázních, jen pár metrů od lázeňského centra a ocení ho zejména ti, kteří hledají klidné a tiché místo k pobytu. S těsným rozdílem oproti vítězi (získal 9,2 bodů) mu právem patří druhé místo.

Miss Sophie´s, který se umístil na třetí příčce žebříčku oblíbenosti hotelů v Česku, je jedním z největších překvapení. V hodnocení získal 9 z celkových možných 10 bodů. Tento příjemný a designový hostel v centru Prahy uspěl i v konkurenci čtyř a pětihvězdičkových hotelů.
 
Aquapalace Hotel Prague

Aquapalace Hotel Prague

Aquapalace Hotel Prague je vyhledávaným cílem pro rodiny s dětmi. Je přímo propojen s největším krytým Vodním světem ve střední Evropě (Aquapark Čestlice) a nabízí mnoho možností zábavy i relaxace pro děti i dospělé. Součástí Vodního světa je jedinečný Saunový svět a wellness centrum.

Exkluzivní Hotel General v Praze

Exkluzivní Hotel General v Praze

Podle hodnocení návštěvníků, kteří po odjezdu hodnotili kvalitu služeb jednotlivých ubytovacích zařízení, se stal nejlepším hotelem v ČR. Exkluzivní pětihvězdičkový pražský hotel General, se nachází v tichém středu města mezi Vltavou a obchodní zónou Anděl.

Hotel Sant Georg  – jeden z nejlépe hodnocených hotelů v ČR

Hotel Sant Georg – jeden z nejlépe hodnocených hotelů v ČR

Hotel Sant Georg je příjemný hotel nacházející se v Mariánských Lázních a patří mezi nejlepší hotely v Mariánských Lázních dle časopisu GEO. Pouze 250 metrů vás bude dělit od lázeňského centra a ocení ho zejména ti, kteří hledají klidné a tiché místo k pobytu.

Miss Sophie's v Praze – hostel s kvalitou luxusního hotelu

Miss Sophie's v Praze – hostel s kvalitou luxusního hotelu

Tento prostorný a dobře zařízený hostel se nachází 5 minut chůze od I. P. Pavlova a nabízí klimatizované pokoje, kde hosté najdou trezor, TV a kuchyňku a je pouhých 20 minut chůze od centra města.

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavní lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.

Boutique Hotel SwissHouse

Boutique Hotel SwissHouse

Hotel SwissHouse navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Je známý svou pohostinností, kvalitou služeb a především příjemným a profesionálním vystupováním personálu.

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.