Úvod > Aktuality > Akce Krušné hory free nabízí turistům vstup do několika objektů zdarma

Akce Krušné hory free nabízí turistům vstup do několika objektů zdarma

  • Vydáno1. srpna 2015
V Krušných horách můžete strávit druhý srpnový víkend 7.-9. srpna při příjemných aktivitách a navíc zdarma. V rámci akce Krušné hory free je pro turisty připraven bohatý program a kdo přijde včas, nemusí nic platit. Kdo ještě během prázdnin nenavštívil Krušné hory a podhůří, má druhý srpnový víkend ideální příležitost.

SportCentrum Klínovec

Poznejte Klínovec a okolí ze sedla horského kola či terénní  koloběžky. Nechte ve svých žilách proudit adrenalin. Na Klínovci se určitě nudit nebudete. V pátek 7. srpna v době od 09:00 do 16:00 nabízíme všem návštěvníkům Klínovce možnost bezplatného zapůjčení horských kol, terénních koloběžek či zdolání lanového centra. 
 

Krušnohorské muzeum na Lesné

Součástí muzea je nově vybudovaná replika Zvonice s plně funkčním zvonem a model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu. Muzeum můžete navštívit denně v době od 10:00 do 18:00. V sobotu 8. srpna je vstupné do muzea zdarma. 


Horský hotel Lesná

V současnosti hotel Lesná nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Součástí hotelu je víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlení pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal, mini-fotbal apod. Hřiště je možné v sobotu 8. srpna využít zdarma. 
 

SportAreál Klíny

Trávíte létní období rádi s rodinou nebo přáteli na horách? Zveme vás do SportAreálu na Klíny do Krušných hor. Cyklisté si přijdou na své v bikeparku, na singletrecích nebo okolních cyklotrasách, k dispozici jsou terénní koloběžky, lanový park, dětská hřiště, venkovní lezecká stěna, půjčovna kol nebo multifunkční hřiště pro skupinové aktivity. Užijte si zábavu, relax a letní dovolenou jak má být! Lanovka na Klínech navíc jezdí i v létě. Užijte si krásné počasí a čerstvý horský vzduch Krušných hor. Užijte si pohled na Krušné hory z lanovky. V sobotu 8. srpna od 10 do 12 hodiny zdarma. 


Zámek Valdštejnů Litvínov

Návštěvníci zámku Valdštejnů mohou celoročně zhlédnout několik dlouhodobých výstav, a to: Srdceráj, Historická filmová technika, sochy Stanislava Hanzíka. V sobotu a neděli 8. a 9. srpna vstupné zdarma. 
 

Infocentrum Moldava

Obec Moldava v Krušných horách je ideálním startem pro cyklisty. Až do konce letních prázdnin jezdí vlaky na Moldavu každý den. Zdarma si tu můžete ve dnech 7. a 9. srpna prohlédnout výstavu Moldava v proměnách času, fotografie a pohlednice z dob minulých i současných.
 

Uhelné safari

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Návštěvníci Krušných hor mají možnost exkluzivního termínu 8. srpna, kdy je pro ně rezervováno Uhelné safari v rámci akce Krušné hory free zcela zdarma. Rezervujte si Uhelné safari na r.martinkova@sev-en.cz. 
 

Dílna Magistra Edwarda Kelleyho

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě  je zážitková expozice pro malé i velké na hradě Hněvíně, přijďte a odkryjte tajemství slavného alchymisty. Návštěvníkovi expozice mapující život slavného alchymisty bude umožněno každé ze sedmi zastavení rozhýbat a ocitnout se tak uprostřed příběhu. Dne 8. a 9. srpna je vstupné zdarma. 


Oblastní muzeum Most

Sbírky oblastního muzea se nacházejí v rekonstruovaných prostorách původního německého reálného gymnázia. Návštěvník mosteckého muzea má možnost zhlédnout tematické výstavy. Ve dnech 7. a 8. srpna nabízí turistům zdarma návštěvu expozice Přírodou Krušných hor. 
 

Podkrušnohorské technické muzeum

Specifickým cílem Podkrušnohorského technického muzea je vytvoření zóny průmyslových a technických památek podkrušnohorského regionu, zejména z oborů hlubinného a povrchového dobývání v hnědouhelných pánvích severozápadních Čech, úprava a užití uhlí, chemický průmysl, zvyky, obyčeje a tradice spojené s hornickou prací, životem a obnovou krajiny narušené důlní činnosti. Také je tu k vidění simulovaná štola s ukázkami těžebních metod a 3D projekcí, autentické modely z chemického a důlního průmyslu. Expozice štola rudného dobývání je ve dnech 7. a 8. srpna zdarma. 
 

Oblastní muzeum Chomutov

Muzejní budova byla součástí jezuitské koleje, založené v r. 1591 Jiřím Popelem z Lobkowicz. Pro potřeby muzea byla od  70. let upravována budova bývalého domu pro chudé studenty, později jezuitského a státního gymnázia. Výstavní sály slouží k prezentaci přírodovědných a etnografických sbírek V r. 2002 byla po rekonstrukci zpřístupněna vyhlídková Hvězdářská věž, užívaná jezuity jako observatoř. Dnes je v ní umístěna výtvarná expozice díla malíře Ilji Sainera. Budova radnice. Dne 7. srpna je vstup do obou budov zdarma. 
 

Offroadsafari

Průvodce Martin Bareš pořádá Offroadsafari – expedice drsným krajem povrchových dolů, výsypek a fabrik. Představí vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Pro první čtyři zájemce pořádá Martin Bareš 7. srpna výpravu zdarma. Objednejte se na +420 605 231 697, nebo e-mailem martin@offroadsafri.cz. 
 

Prohlídková štola Lehnschafter

Organizace pracuje na průzkumu dolů Lehnschafter, Allerheiligen, Liebefrauen, Kreutz a Drei Könige již od roku 1989 a stále nejsou  zcela zdokumentovány. Koncem roku 2012 se podařilo zprovoznit štolu Lehnschafter jako štolu prohlídkovou. Přijeďte si prohlédnout, v jakých podmínkách kdysi horníci pracovali a projděte si prohlídkovou štolu v pátek 7. srpna od 12 hodin pro prvních dvanáct přihlášených zdarma. Prohlídku rezervujte na hornickemuzeum@volny.cz. 
Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách

Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách

Vychutnejte si pečlivou strojovou úpravu tratí v rovinatém terénu Leseňské pláně v 900m nadmořské výšce. Na tratě skiareálu nastoupíte u objektu horského hotelu Lesná, kde se nachází komfortní bezplatné parkoviště.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů patří k nejstarším památkám Litvínova. Po dlouhé rekonstrukci se otevřel veřejnosti v únoru 2015 a slouží výstavním, komerčním i reprezentativním účelům. V zadním traktu přiléhá k zámku udržovaný Zámecký park.

Offroadsafari – objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Offroadsafari – objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Představíme vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Nikde jinde nenajdete na malé ploše tolik zcela odlišných typů krajiny.

Podkrušnohorské technické muzeum aneb jak dříve žili horníci

Podkrušnohorské technické muzeum aneb jak dříve žili horníci

Unikátní muzeum, nacházející se v bývalém dole v Kopistech, bylo založeno za účelem provozování jedinečného hornického skanzenu. Jak se cítili muži hluboko pod zemí? Jak se uhlí v hlubině těžilo a dosud ještě na několika málo místech těží?

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Rodinné středisko Sport areál Klíny v Krušných horách se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 720 m n. m. nedaleko přechodu Mníšek (Deutscheinsiedel). Sjezdovky v areálu jsou situovány severovýchodním směrem, což zaručuje na místní nadmořskou výšku dobré a stálé sněhové podmínky.

Uhelné safari – návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Uhelné safari – návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Nezapomenutelný zážitek z návštěvy unikátních technických děl v těžebních lokalitách Československá armáda a Vršany na Mostecku a rekultivované krajiny v projektu Uhelné safari. V roce 2024 se nekoná.

Další aktuality

10 nejkrásnějších míst Národního parku České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je nádherným místem skalních měst se zajímavými pískovcovými útvary. Jedná se o nejmladší národní park České republiky, který byl vyhlášen 1. ledna 2000. Krajina české křídové tabule je obohacena třetihorními vyvřelinami, mezi nimiž kraluje nejvyšší hora Národního parku České Švýcarsko – Růžovský vrch (619 m.n.m.) s pralesovitými ekosystémy. Kaňon Labe ve Hřensku naopak představuje nejnižší místo v ČR (114 m). Symbolem parku se stala monumentální Pravčická brána, největší přirozená skalní brána Evropy.
Ústecký kraj | Příroda

Lokomotiva Ušatá vyrazí do Žatce – přijďte se svézt!

V sobotu 6. dubna 2024 se uskuteční první veřejná jízda vlaku NTM v čele s parní lokomotivou 464.102 „Ušatá" z roku 1940, která v loňském roce prošla generální rekonstrukcí za podpory finančních prostředků Evropské unie. Vlak pojede po trase Ústí nad Labem–Teplice v Čechách–Bílina–Most–Chomutov–Žatec a zpět. Cílem jízdy je město Žatec, kde bude probíhat bohatý doprovodný program k zahájení turistické sezóny 2024.
Ústecký kraj | Zážitky

Tržnice Zahrady Čech v Litoměřicích zahajuje sezónu pro všechny zahrádkáře, chalupáře, pěstitele i kutily

Výstava Tržnice Zahrady Čech v Litoměřicích nabízí návštěvníkům oblíbený tradiční sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řadu dalšího. První jarní výstava je zaměřena na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Výstava probíhá v pěti dnech od 3. 4. do 7. 4. 2024 a otevřena je denně od 9 do 17 hodin.
Ústecký kraj | Životní styl

50 tipů, kam na výlet v okolí Ústí nad Labem

Vyrazili jste do Ústí nad Labem na prázdniny, nebo ve městě žijete a rádi byste někam na výlet? Portál Kudy z nudy pro vás připravil výběr toho nejlepšího co v okolí krajské metropole najdete. Můžete navštívit hrady a zámky, projít se po naučných stezkách, nebo si pořádně zasportovat.
Ústecký kraj | Zážitky

Zámek Benešov nad Ploučnicí letos slaví 500 let Horního zámku

V roce 1524 byla dokončena výstavba nejstarší zámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí, a v roce 2024 to je tedy přesně 500 let, co si zde tuto slavnostní událost připomínají. V rámci tohoto výročí si pro návštěvníky zámek přichystal mnoho speciálních akcí. Okenice po dlouhé zimě zámek poprvé otevírá o Velikonocích od 28. 3. do 1. 4. 2024, během dubna bude mít otevřeno o víkendech.
Ústecký kraj | Památky

Zámek Libochovice se po zimě již otevírá

Od posledního březnového víkendu je možné navštívit barokní zámek Libochovice v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Otevřeno je zde denně od 29. 3. do 1. 4. 2024, během dubna pak o víkendu, vždy od 9:00 do 15:00 hodin.
Ústecký kraj | Památky

České Švýcarsko zve do Divoké soutěsky Kamenice: plavby 2024 začínají!

Zima pozvolna odchází i z Národního parku České Švýcarsko a ti, kdož se chystají na jarní výlet do krajiny divokých skal a křišťálových říček mohou využít plavby na lodičkách po Kamenici v Divoké soutěsce. První plavby začínají už během velikonočního prodlouženého víkendu 29. března až 1. dubna 2024. Od 2. dubna až 3. listopadu pak budou lodičky jezdit pravidelně každý den.
Ústecký kraj | Letní sporty

Ve skanzenu Zubrnice zažijete Velikonoce na vsi

Užijte si jaro v Zubrnicích! O víkendu 23. až 24. března se bude ve vesnickém skanzenu zpívat, tančit a vynášet Morana. Po oba dva dny budou moci návštěvníci obdivovat krásu a um zdobení vajíček různými technikami, ať je to batikování, drátování či vyškrabávání.
Ústecký kraj | Kultura