Úvod > Aktuality > Akce Krušné hory free nabízí turistům vstup do několika objektů zdarma
Akce Krušné hory free nabízí turistům vstup do několika objektů zdarma
">

Akce Krušné hory free nabízí turistům vstup do několika objektů zdarma

  • Vydáno1. srpna 2015
V Krušných horách můžete strávit druhý srpnový víkend 7.-9. srpna při příjemných aktivitách a navíc zdarma. V rámci akce Krušné hory free je pro turisty připraven bohatý program a kdo přijde včas, nemusí nic platit. Kdo ještě během prázdnin nenavštívil Krušné hory a podhůří, má druhý srpnový víkend ideální příležitost.

SportCentrum Klínovec

Poznejte Klínovec a okolí ze sedla horského kola či terénní  koloběžky. Nechte ve svých žilách proudit adrenalin. Na Klínovci se určitě nudit nebudete. V pátek 7. srpna v době od 09:00 do 16:00 nabízíme všem návštěvníkům Klínovce možnost bezplatného zapůjčení horských kol, terénních koloběžek či zdolání lanového centra. 
 

Krušnohorské muzeum na Lesné

Součástí muzea je nově vybudovaná replika Zvonice s plně funkčním zvonem a model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu. Muzeum můžete navštívit denně v době od 10:00 do 18:00. V sobotu 8. srpna je vstupné do muzea zdarma. 


Horský hotel Lesná

V současnosti hotel Lesná nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Součástí hotelu je víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlení pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal, mini-fotbal apod. Hřiště je možné v sobotu 8. srpna využít zdarma. 
 

SportAreál Klíny

Trávíte létní období rádi s rodinou nebo přáteli na horách? Zveme vás do SportAreálu na Klíny do Krušných hor. Cyklisté si přijdou na své v bikeparku, na singletrecích nebo okolních cyklotrasách, k dispozici jsou terénní koloběžky, lanový park, dětská hřiště, venkovní lezecká stěna, půjčovna kol nebo multifunkční hřiště pro skupinové aktivity. Užijte si zábavu, relax a letní dovolenou jak má být! Lanovka na Klínech navíc jezdí i v létě. Užijte si krásné počasí a čerstvý horský vzduch Krušných hor. Užijte si pohled na Krušné hory z lanovky. V sobotu 8. srpna od 10 do 12 hodiny zdarma. 


Zámek Valdštejnů Litvínov

Návštěvníci zámku Valdštejnů mohou celoročně zhlédnout několik dlouhodobých výstav, a to: Srdceráj, Historická filmová technika, sochy Stanislava Hanzíka. V sobotu a neděli 8. a 9. srpna vstupné zdarma. 
 

Infocentrum Moldava

Obec Moldava v Krušných horách je ideálním startem pro cyklisty. Až do konce letních prázdnin jezdí vlaky na Moldavu každý den. Zdarma si tu můžete ve dnech 7. a 9. srpna prohlédnout výstavu Moldava v proměnách času, fotografie a pohlednice z dob minulých i současných.
 

Uhelné safari

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Návštěvníci Krušných hor mají možnost exkluzivního termínu 8. srpna, kdy je pro ně rezervováno Uhelné safari v rámci akce Krušné hory free zcela zdarma. Rezervujte si Uhelné safari na r.martinkova@sev-en.cz. 
 

Dílna Magistra Edwarda Kelleyho

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě  je zážitková expozice pro malé i velké na hradě Hněvíně, přijďte a odkryjte tajemství slavného alchymisty. Návštěvníkovi expozice mapující život slavného alchymisty bude umožněno každé ze sedmi zastavení rozhýbat a ocitnout se tak uprostřed příběhu. Dne 8. a 9. srpna je vstupné zdarma. 


Oblastní muzeum Most

Sbírky oblastního muzea se nacházejí v rekonstruovaných prostorách původního německého reálného gymnázia. Návštěvník mosteckého muzea má možnost zhlédnout tematické výstavy. Ve dnech 7. a 8. srpna nabízí turistům zdarma návštěvu expozice Přírodou Krušných hor. 
 

Podkrušnohorské technické muzeum

Specifickým cílem Podkrušnohorského technického muzea je vytvoření zóny průmyslových a technických památek podkrušnohorského regionu, zejména z oborů hlubinného a povrchového dobývání v hnědouhelných pánvích severozápadních Čech, úprava a užití uhlí, chemický průmysl, zvyky, obyčeje a tradice spojené s hornickou prací, životem a obnovou krajiny narušené důlní činnosti. Také je tu k vidění simulovaná štola s ukázkami těžebních metod a 3D projekcí, autentické modely z chemického a důlního průmyslu. Expozice štola rudného dobývání je ve dnech 7. a 8. srpna zdarma. 
 

Oblastní muzeum Chomutov

Muzejní budova byla součástí jezuitské koleje, založené v r. 1591 Jiřím Popelem z Lobkowicz. Pro potřeby muzea byla od  70. let upravována budova bývalého domu pro chudé studenty, později jezuitského a státního gymnázia. Výstavní sály slouží k prezentaci přírodovědných a etnografických sbírek V r. 2002 byla po rekonstrukci zpřístupněna vyhlídková Hvězdářská věž, užívaná jezuity jako observatoř. Dnes je v ní umístěna výtvarná expozice díla malíře Ilji Sainera. Budova radnice. Dne 7. srpna je vstup do obou budov zdarma. 
 

Offroadsafari

Průvodce Martin Bareš pořádá Offroadsafari – expedice drsným krajem povrchových dolů, výsypek a fabrik. Představí vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Pro první čtyři zájemce pořádá Martin Bareš 7. srpna výpravu zdarma. Objednejte se na +420 605 231 697, nebo e-mailem martin@offroadsafri.cz. 
 

Prohlídková štola Lehnschafter

Organizace pracuje na průzkumu dolů Lehnschafter, Allerheiligen, Liebefrauen, Kreutz a Drei Könige již od roku 1989 a stále nejsou  zcela zdokumentovány. Koncem roku 2012 se podařilo zprovoznit štolu Lehnschafter jako štolu prohlídkovou. Přijeďte si prohlédnout, v jakých podmínkách kdysi horníci pracovali a projděte si prohlídkovou štolu v pátek 7. srpna od 12 hodin pro prvních dvanáct přihlášených zdarma. Prohlídku rezervujte na hornickemuzeum@volny.cz. 
Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách

Horský hotel Lesná – běžky i letní vyžití v Krušných Horách

Vychutnejte si pečlivou strojovou úpravu tratí v rovinatém terénu Leseňské pláně v 900m nadmořské výšce. Na tratě skiareálu nastoupíte u objektu horského hotelu Lesná, kde se nachází komfortní bezplatné parkoviště.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů patří k nejstarším památkám v Litvínova. Po dlouhé rekonstrukci se otevřel veřejnosti v únoru 2015 a slouží výstavním, komerčním i reprezentativním účelům. V zadním traktu přiléhá k zámku udržovaný park.

Offroadsafari – objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Offroadsafari – objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Představíme vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Nikde jinde nenajdete na malé ploše tolik zcela odlišných typů krajiny.

Podkrušnohorské technické muzeum aneb jak dříve žili horníci

Podkrušnohorské technické muzeum aneb jak dříve žili horníci

Unikátní muzeum, nacházející se v bývalém dole v Kopistech, bylo založeno za účelem provozování jedinečného hornického skanzenu. Jak se cítili muži hluboko pod zemí? Jak se uhlí v hlubině těžilo a dosud ještě na několika málo místech těží?

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Rodinné středisko Sport areál Klíny v Krušných horách se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 720 m n. m. nedaleko přechodu Mníšek (Deutscheinsiedel). Sjezdovky v areálu jsou situovány severovýchodním směrem, což zaručuje na místní nadmořskou výšku dobré a stálé sněhové podmínky.

Uhelné safari – návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Uhelné safari – návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Nezapomentulný zážitek z návštěvy unikátních technických děl v těžebních lokalitách Československá armáda a Vršany na Mostecku a rekultivované krajiny v projektu Uhelné safari. Celkem si můžete vybrat z pěti tras.