Úvod > Co chcete dělat? > Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek
Gurmánská turistika

Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Café Imperial je v současnosti jednou z nejproslulejších a nejoblíbenějších tradičních kaváren v Praze s více než 100letou tradicí. Navštěvovaly ji takové osobnosti jako spisovatel Franz Kafka, skladatel Leoš Janáček a mnoho dalších prominentních hostů. Originální secesní keramické dekorace na stěnách a mozaikové stropy z roku 1914 vytvářejí podmanivou atmosféru, umocněnou velkými okny s výhledem na pulzující ulice Prahy. Zažijte neopakovatelné “genius loci” s nádechem první republiky.

Specializuje se zejména na tradiční českou kuchyni v moderních úpravách. Mezi nejvyhlášenější speciality Café Imperial patří telecí líčka na červeném víně, jehněčí kolínko na majoránce nebo datlový Imperial dort. Nejenom milovníci českých jídel si však přijdou na své, zdejší menu je doplněno i o mezinárodní speciality. Používají se pouze ty nejkvalitnější ingredience. Šéfkuchařem Café Imperial je hvězda televizního pořadu Ano, šéfe!, Zdeněk Pohlreich.

Užijte si nezapomenutelnou atmosféru s nádechem počátku 20. století. Z důvodu velké vytíženosti doporučujeme rezervaci stolu v předstihu několika dní. Café Imperial je zcela nekuřáckým podnikem. Doporučené oblečení – smart casual (neformální a elegantní).