Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Amunì – první slow food pizzerie v Praze
Gurmánská turistika

Restaurace Amunì – první slow food pizzerie v Praze

Italská kuchyně je synonymem pro pohostinnost, plné chutě a čerstvé suroviny. Když se k tomu přidají principy slow food kuchyně je zážitek dvojnásobný!
Pražská restaurace Amunì je součástí belgicko-italského projektu, který má ambici se rozšířit i do dalších evropských zemí. Po první pobočce v belgických Brugách je Praha druhým evropským městem, kde unikátní restaurace otevírá své dveře. Základní filozofií restaurace je důraz na kvalitní a čerstvé ingredience a jejich správné zpracování při přípravě jídla.

„Slow Food“ je označením pro celosvětové hnutí založené v roce 1989. Jeho cílem bylo od počátku podporovat lokální gastronomické tradice, být protiváhou k vzestupu rychlého stravování a bojovat s klesajícím zájmem lidí o jídlo, které jedí, o to, odkud pochází a jak výběr potravin ovlivňuje svět kolem nás. „Slow Food“ představuje „dobré, čisté a férové“ potraviny. „Dobré“ znamená kvalitní, chutné a zdravé jídlo. „Čisté“ znamená produkci, která nepoškozuje životní prostředí. „Férové“ pak znamená přijatelné ceny pro spotřebitele a spravedlivé podmínky a odměnu pro producenty.