!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Beach volejbal v Praze na Strahově
Životní styl

Beach volejbal v Praze na Strahově

Letní plážové teplo v hale uprostřed zimy a na písku ... a v Praze! Ve Sportovním areálu Strahov najdete nejen vnitřní kurty na beachvolejbal, ale i venkovní hřiště.
Beach Praha Arena je univerzální beach volejbalový klub. Ve dvou halách v zimě a na šesti kurtech v létě slouží jak členům klubu, tak ve volných kapacitách také veřejnosti. Právě zde naleznete jedinou pevnou halu s vyhřívaným pískem v ČR. Beachvolejbalové kurty jsou doplněny fotbalovým hřištěm s trávou III. generace.

Beachclub Strahov je otevřený areál beach volejbalu a ostatních pískových sportů. Provozní dobu je pro konkrétní den najdete v online rezervačním systému na stránkách Beachclubu Strahov. Hrací možnosti jsou dvojí - pravidelné rezervace s předplacenou hodinou a jednorázové rezervace.

Hala je postavena ve funkcionalistickém stylu, původně jako sokolovna v roce 1933 a vytápí ji celkem 3,5 km trubek podlahového topení. Jihovýchodní stranu tvoří tritermální prosklená fasáda a 150 tun bílého křemičitého písku dovezeného od Máchova jezera je tak prosluněno a topením prohříváno až na 30°C. To je teplota, kterou již člověk vnímá jako hřejivou. Teplotní gradient v prostoru haly je výškově stálý, což znamená, že ve výšce pohybu sportovců do 2m nad pískem je teplota až 18 - 20°C. Bezprašnost haly zajišťují stropní sprinklery a podtlakové ventilátory odsávající prach.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 10. 2019